فهرست
ورزشگاه آزادی جدید؛ از خواب بیدار شوید
ورزشگاه آزادی جدید؛ از خواب بیدار شوید

ورزشگاه آزادی جدید؛ از خواب بیدار شوید

آی اسپورت - خوب شد پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید، خوب شد کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران فشار آورد، خوب شد فدراسیون بموقع هشدار داد که وزارت ورزش و همه دستگاه‌های اجرایی  باید دست بجنبانند و کاری کنند، خوب شد وزارت ورزش خیلی زود بودجه 15 میلیاردی را فراهم کرد، خوب شد شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بموقع استارت زد و چه خوب که حالا همه چیز طبق برنامه پیش می رود و چه خوب که تا قبل از بازی برگشت فینال همه چیز آماده شده باشد. قرار است سه چهار روز قبل از آن مسابقه نمایندگان سختگیر کنفدراسیون فوتبال آسیا از ورزشگاه آزادی بازدید داشته باشند و انتظار دارند تمام ایرادهایی که گرفته بودند رفع شده باشد. ما هم امیدواریم  تا آن روز مشکلی وجود نداشته باشد که مسوولان ورزشگاه به ناظران کنفدراسیون قول حل آن را تا قبل از شروع بازی بدهند و از این آزمون سربلند بیرون بیاییم.

به نظر می‌رسد روند بازسازی و مرمت ورزشگاه آزادی خیلی سریع و طبق برنامه پیش می‌رود و اینطور که معلوم است روز 19 آبان همه آنهایی که طی این چهل سال به ورزشگاه آزادی می‌رفتند از دیدن یک استادیوم شیک و استاندارد احتمالا شوکه خواهند شد و انگار که از خوب بیدار شده باشند تازه به این نکته پی می‌برند که این استادیوم در تمام این 40 سال باید چه تغییراتی می‌کرده و چطور در این دو سه هفته مجبور شده بخشی از این مسیر را طی کند. آن روز احتمالا بخش‌های مهمی از ورزشگاه شکل تازه‌ای گرفته و همه چیز مهیای میزبانی از میهمانان مشهور و البته تیم ژاپنی است.

در همین راستا روز دوشنبه وزیر ورزش از بخش‌های مختلف این مجموعه بازدید کرد و امیدوار شد تا قبل از بازی برگشت پرسپولیس – کاشیما کار تمام شده باشد. طبق اعلام وزیر ورزش و جوانان، به ۸۰ درصد از درخواست‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حل مشکلات در ورزشگاه آزادی رسیدگی شده است. مهمترین مشکلات مربوط به افزایش ظرفیت جایگاه ویژه، جایگاه تماشاگران، برطرف کردن مشکل اینترنت و افزایش ظرفیت اتاق نشست خبری است.

در عین حال حسن کریمی مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی که همراه وزیر در این بازدید حضور داشت اعلام کرد ورزشگاه آزادی مهیای برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا است و تا 17 آبان استادیوم را تحویل مسوولان می‎دهیم.

کریمی گفت: «تغییراتی که  AFC به فدراسیون فوتبال کشورمان برای برگزاری این رویداد ارائه کرده، شامل بهسازی رختکن داورها، جدایی محل استراحت داورها از ورزشکاران و محل استقرار خبرنگاران از ورزشکاران است. فضاهایی که داشتیم فضاهای بسیار خوبی بود اما سیاست جدید فیفا باعث شد تغییراتی بدهیم و ساختمان‌ها جابه جا شود که این کار  در حال انجام است. تغییرات جزئی هم دراطراف زمین از جمله  نور و صوت استادیوم بود که AFC اعلام کرده بود و  باید انجام می‌شد. همچنین به دلیل اینکه میهمان خارجی داریم تغییراتی را در چیدمان صندلی‌ها در VIP ایجاد کردیم.»

کریمی با اعلام اینکه ایرادها فقط 24 مورد بوده تاکید کرد حدود 16 مورد آن انجام شده و 9 مورد در دست اجرا است که تمام تلاش‌ها صورت می‌گیرد تا قبل از بازی فینال کار به اتمام برسد. با این حال مساله بلیت فروشی التونیکی یکی از پروژه‌های مهم این بازسازی است: « گیت‌های استاندارد و پیشرفته‌ای را راه اندازی کرده‌ایم که نصب آن آغاز شده است. ضمن اینکه از این پس برای رویدادهای ورزشی در استادیوم آزادی سیستم فروش الکترونیکی هم به اجرا در خواهد آمد تا هر کسی در هر جای ایران بتواند بلیت خریده و صندلی‎‌اش را انتخاب کند. برای این بازی 50 درصد گیت‌ها رونمایی می‌شود و تا پایان سال تمامی تونل‌ها و ورودی‌های درب غربی و شرقی مجهز به گیت‌های استاندارد خواهند شد.»

ایران ورزشی

۱۳ ۲  
آی اسپورت
2018-10-30 21:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
mehdi
سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۱۹
آی اسپورت لطفا این مطلب رو کار کنید و پیگیر باشید ...اگه مخاطب براتون مهم...فدارسیون سند سازی میکنه؟؟AFCکه این همه ایراد از فدارسیون فوتبال در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا گرفته ؛اونم فدارسیونی که یه کاور نداره رو چمن بکشه!!! چه جوری fifa و AFC بهش جایزه و لقب فدارسیون 5 ستاره داده... ! فدارسیون سند سازی میکنه یا یه مشت بیسواد AFC رو مدیریت میکنه!
امید
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷، ۰۰:۳۷
آره دیگه ..... حتما باید زور بالا سرشون باشه وگرنه کار انجام نمی دن که .....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر