فهرست
شوخی بزرگ با مالکیت توپ
شوخی بزرگ با مالکیت توپ

شوخی بزرگ با مالکیت توپ

آی‌اسپورت- جام ملت‌های آسیا به جذاب‌ترین شکل ممکن آغاز شده. در همان روز اول، بحرین یقه امارات میزبان را گرفت و تنها چند دقیقه با پیروزی فاصله داشت. بلافاصله در روز دوم، مدافع عنوان قهرمانی برابر حریف ضعیف‌ترش اردن، جوابی برای حل مشکلاتش پیدا نکرد و در نهایت هم بازی اول خودش را باخت. باختی که نکات جالب و ارزشمندی در خود دارد.

به آمار مالکیت توپ دو تیم نگاه کنید: ۷۷.۱ برابر ۲۲.۹. استرالیا با مالکیت ۷۷ درصدی، به طور کاملا افراطی سوار بر جریان بازی بود. آن‌ها در طول بازی ۵۵۶ پاس موفق نیز ارسال کردند که به طور طعنه‌آمیزی، بسیار بیشتر از تعداد پاس‌های حریف است؛ ۱۱۴ پاس. اما اردن با همین ۱۱۴ پاس درست، به اندازه استرالیا شوت در چهارچوب ثبت کرده؛ ۶-۶.

مساله‌ای که باز هم نشان می‌دهد مالکیت توپ به تنهایی یک فاکتور تعیین‌کننده نیست. بیش از هر فاکتور دیگری، مهم خارج کردن بازیکنان حریف از جریان بازی و استفاده درست از فضاهای موجود است. اردن با عقب‌نشینی افراطی و جلو آوردن حریف، فرصت و فضای بیشتری برای ضربه زدن در ضد حملات داشته و از این مساله نهایت بهره را برده است. از آن سمت استرالیا نتوانست فضاهای زیادی در دفاع بسته اردن پیدا کند و علی رغم ثبت آمار‌هایی بسیار مثبت در بعضی از فاکتور‌ها، تیم بازنده زمین لقب گرفت.

صرف‌نظر از هر برچسب اخلاقی برای تاکتیک‌های مختلف در فوتبال، مردم اردن امشب را خوشحال خواهند بود و به تیم خود افتخار می‌کنند. برای آن‌ها عدد ۲۲ در مالکیت توپ یا ۱۱۴ در تعداد پاس مهم نیست. مهم برای آن‌ها، به زانو در آوردن مدافع عنوان قهرمانی آسیاست. غول‌کشی با ۱۱ قهرمان که با ایده‌ای روشن وارد زمین شدند و با گذاشتن تمام وجودشان در زمین، به یک پیروزی تاریخی دست یافتند.

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2019-01-07 02:39:00
نظر دهید

۱ نظر
بابک66
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۰۵
تیم های ضعیف با دفاع مطلق فوتبال رو دارن به سمت نابودی میبرن...اقدام اخیر یوفا و اسی اف سی در زیاد کردن تیمای یورو و جام ملت های آسیا نه تنها به جذابیت جام اضافه نکرده بلکه باعث شده تیمایی پا به جام بذارن که جز دفاع کردن چیزی بلد نیستن...و تیمای بزرگ رو فقط دچار مشکل میکنند...تیمی مثل روسیه در بازی مقابل اسپانیا که رکورد بیشترین تعدا پاس در یک بازی در اون توسط اسپانیا شکسته شد با دفاع اتوبوسی و ضد حمله تونست پیروز بشه...بزودی تاکتیک های دفاعی نفس فوتبال واقعی و حمله برای رسیدن به گل رو میگیره...تا جایی که کار به جایی رسیده کسی مثل گواردیولا به فوتبال خودش شک کنه....چرا که در بسیاری از موارد تیمهایی که جز ایجاد اتوبوس چیزی نداشتن تونستن در مقابلش نتیجه بگیرن...پرتغال یورو رو با سه تساوی و دفاع و ضد حمله برد...یونان تونست با دفاع اتوبوسی قهرمان یورو بشه...هرجا یک تیم تونست اتوبوس رو درست پارک کنه با اندکی شانس تونست قهرمان یه تورنومنت معتبر بشه...پس این افزایش تعداد تیمای بنجل مثل فلسطین و اردن و... که فقط دفاع بلدن فقط فوتبال رو به سوی نابودی جذابیت پیش میبره
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر