فهرست
سه کرونایی جدید؛ الهلال از ACL کنار می‌کشد؟
سه کرونایی جدید؛ الهلال از ACL کنار می‌کشد؟

سه کرونایی جدید؛ الهلال از ACL کنار می‌کشد؟

آی اسپورت - هنوز جواب تمام تست‌های بازیکنان الهلال که روز گذشته انجام دادند، به طور کامل نیامده که مشخص شده سه بازیکن این تیم نواف الغامدی، الجدعانی و یاسر الشهرانی به کرونا مبتلا شده‌اند تا جمع کل بازیکنان مبتلا شده الهلال به عدد ۹ برسد که به همراه سرپرست این تیم دچار ویروس منحوس شده‌اند. پیش ازاین سه بازیکن، سلمان الفرج، نواف عابد، محمد الواکد، عبدالله الجدعانی، صالح الشهری و محمد البریک به همراه سعود کریری سرپرست تیم آزمایش‌شان مثبت اعلام شده بود.

البته نمونه ایرانی این اتفاق را در لیگ خودمان نیز داشته‌ایم، وقتی ویروس کرونا به اردوی فولاد حمله کرد و در مجموع نزدیک به ۲۶-۲۷ بازیکن و کادرفنی را اذیت کرد. موسی کولی‌بالی، شیمبا، مجتبی نجاریان، رضا شربتی، شهاب گردان، حسن بیت سعید، سینا مریدی، فرزاد جعفری، وحید نامداری، احسان مرادیان، علی غلام‌زاده و محمدرضا گلی ازجمله بازیکنانی بودند که در فولاد دچار این بیماری شدند و نکته جالب حضور هر چهار دروازه بانی این تیم در بین کرونایی‌ها در طول زمان بود، شاید اینکه توپ با دستان یک دروازه‌بان دائما در تماس است و احتمال تماس دست‌کش با صورت نیز در مواقعی وجود دارد، می‌تواند دلیل این موضوع باشد.

اتفاقی که حال در تیم الهلال مدافع عنوان قهرمانی افتاده است، سه گلر این تیم به نام‌های محمد الواکد، نواف الغامدی و الجدعانی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و اکنون در لیست الهلال تنها معیوف به عنوان دروازه‌بان حضور دارد و در صورتی‌که این گلر  در بازی مصدوم و یا اخراج شود، مشخص نیست چه اتفاقی برای این تیم خواهد افتاد.

نمونه‌های این چنینی نشان می‌دهد وقتی ویروس کرونا به اردوگاه یک تیم حمله می‌کند تا وقتی بخواهد برود بسیاری از بازیکنان را مبتلا خواهد کرد. مسئولان الهلال از روز گذشته اتاق‌های بازیکنان خود را تک نفره کرده‌اند تا احتمال انتقال بین بازیکنان کمتر شود و قطعا تعداد کرونایی‌های این تیم در آزمایش بعدی بیشتر خواهد شد. تعداد بالای کرونایی ها آنقدر زیاد بود که الهلالی‌ها ترکی المطیری، عبدالله البیشی را از عربستان به دوحه فراخوانده‌اند تا به لیست خود برای بازی‌های آتی اضافه کنند.

رسانه‌های عربستانی از احتمال انصراف این تیم قدرتمند از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خبر داده‌اند، تیمی که فصل قبل قهرمان آسیا شد و چند روز قبل جشن شصتمین قهرمانی خود در فوتبال عربستان را جشن گرفت. باید منتظر ماند و دید جواب آزمایشات بعدی چه خواهد شد، شاید این تیم به مانند الوحده از حضور در ادامه مسابقات محروم و یا به خواسته خودش کنار برود، اتفاقی که قطعا یک شوک بزرگ دیگر در لیگ آسیا خواهد بود. به نظر می‌رسد تا ساعات آتی می‌توان پاسخ این پرسش را متوجه شد، زمانیکه رسماً ای‌اف‌سی در این خصوص اظهار نظر بکند.

 

ورزش سه 

     
آی اسپورت
2020-09-17 10:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر