فهرست
فیفادی جذاب؛ رکوردهای نیمار و لواندوفسکی
فیفادی جذاب؛ رکوردهای نیمار و لواندوفسکی

فیفادی جذاب؛ رکوردهای نیمار و لواندوفسکی

آی اسپورت - با تعطیلی بازی های باشگاهی در نقاط مختلف دنیا، بازی های ملی ماه اکتبر به جریان افتاده و تیم های ملی در بازی های دوستانه و یا رسمی (مقدماتی جام جهانی و یورو) در مقابل رقبای خود قرار می‌گیرند.  در جریان بازی های روز پنجشنبه نیز دو مهاجم سرشانس دنیای فوتبال در دو عرصه گوناگون توانستند رکوردهای جالب توجهی را به نام خود ثبت کنند.

به نقل از فیفا، برزیل که بعد از قهرمانی در رقابت های کوپا آمریکا ۲۰۱۹ در حال برگزاری دیدارهای دوستانه در نقاط مختلف دنیاست روز پنجشنبه در سنگاپور به مصاف سنگال رفت و نتوانست در مقابل نایب قهرمان آفریقا به نتیجه ای بهتر از تساوی ۱-۱ برسد.  در این مسابقه نیمار ستاره پاریسن‌ژرمن که نتوانست به دلیل مصدومیت تیمش را در کوپا آمریکا ۲۰۱۹ همراهی کند، از ابتدا برای برزیل به میدان رفت و به این ترتیب به جدیدترین عضو از باشگاه صدتایی های برزیل تبدیل شد.

نیمار که نخستین بازی ملی خود را در ۱۰ اگوست ۲۰۱۰ و در ۱۸ سالگی برابر آمریکا انجام داده بود، تاکنون در ۱۰۰ بازی ملی ۶۱ گل به ثمر رسانده تا اکنون بعد از پله (۷۷ گل) و رونالدو نازاریو (۶۲ گل) سومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی برزیل لقب گیرد.

پیش از نیمار، ۶ بازیکن دیگر توانسته بودند به مرز ۱۰۰ بازی ملی برای برزیل برسند و نیمار با رسیدن به این حد نصاب در ۲۷ سالگی، جوان ترین بازیکن تاریخ تیم ملی برزیل است که تعداد بازی های ملی اش را ۳ رقمی می‌کند. این رکورد پیش از او در اختیار روبرتو کارلوس بود که در ۳۱ سالگی، صدمین بازی ملی اش را انجام داده بود.

اکنون و در رده ششم، نیمار با انجام صد بازی ملی در کنار روبینیو ایستاده و بالاتر از او، بزرگانی مثل کلودیو تافارل (۱۰۱)، لوسیو (۱۰۵)، دنی آلوز (۱۱۶)، روبرتو کارلوس (۱۲۵) و کافو (۱۴۲) حضور دارند.

اما در شرایطی که برزیل تا مارچ ۲۰۲۰ و آغاز رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دیدار رسمی در پیش نخواهد داشت، تیم های اروپایی در حال محک زدن شانس خود برای حضور در رقابت های یورو ۲۰۲۰ هستند. در یکی از این بازی ها و در گروه G مقدماتی لهستان در ریگا مهمان لتونی بود و در پایان به لطف هت‌تریک رابرت لواندوفسکی در دقایق ۹، ۱۳ و ۷۶ با نتیجه ۳-۰ از سد میزبان خود گذشت تا با ۱۶ امتیاز، صدرنشین گروه خود باشد.

لواندوفسکی ۳۱ ساله که پیش از این در ۱۰۸ بازی ملی ۵۷ گل به ثمر رسانده بود، با این هت‌تریک شمار گل های ملی اش را به عدد ۶۰ رساند تا به این ترتیب به هفتمین بازیکن اروپایی تبدیل شود که توانسته گل های ملی خود را به مرز ۶۰ برساند.

پیش از لوا، زلاتان ایبراهیموویچ (سوئد، ۶۲ گل)، رابی کین (جمهوری ایرلند، ۶۸گل)، گرد مولر (آلمان غربی، ۶۸ گل)، ساندور کوچیس (مجارستان، ۷۵ گل)، فرانس پوشکاش (مجارستان، ۸۴ گل) و کریستیانو رونالدو (پرتغال، ۹۳ گل) دیگر بازیکنان اروپایی بودند که شمار گل های خود را از مرز ۶۰ عبور داده بودند.

۱    
آی اسپورت
2019-10-11 23:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر