فهرست
خرید استقلال، پرافتخارترین بازیکن لیگ‌برتر: مرد جام‌ها
خرید استقلال، پرافتخارترین بازیکن لیگ‌برتر: مرد جام‌ها

خرید استقلال، پرافتخارترین بازیکن لیگ‌برتر: مرد جام‌ها

آی اسپورت- گمشده علیرضا منصوریان میان هیچ‌کدام از خریدهای پرتعدادش در ابتدای فصل نبود. هیچ کدام از آنها نتوانستند انتظارات سرمربی آبی‌ها را برآورده کند و مهره مورد نظر او در میان باشد. به همین دلیل است که منصوریان در نقل وانتقالات نیم‌فصل دوباره دست به قلم شده. به اندازه همان ابتدای فصل بازیکن در لیستش نوشته و امیدوار است تا این‌بار گمشده‌اش را پیدا کند. برخلاف ادعاهایش، گمشده‌اش در میان بازیکنان جوان نیست. او از همان ابتدا به دنبال ناجی‌اش در میان باتجربه‌ها می‌‌گشت و حالا هم وضع به همان منوال قدیم است. یک پیرمرد قرار است ناجی سرمربی جوان باشد. حالا آن پیرمرد یا جباروف است یا آندو و شاید هم هردو.

جباروف 34 ساله که به گفته رسانه‌های ازبکستانی برای حضور در لیگ برتر ایران بیش از 3میلیارد دریافتی دارد. سوال این است این پیرمرد 3میلیاردی می‌تواند ناجی استقلال باشد؟

نگاهی به کارنامه این بازیکن ازبکستانی بسیار امیدوار کننده است. جباروف انگار با جام پای به فوتبال گذاشته و البته استقلالی‌ها امیدوارند که با جام هم با مستطیل سبز وداع کند.

جباروف در پاختاکور، یک رکورد ثبت کرد و 6 سال پی در پی با این تیم جام‌قهرمانی ازبکستان را بالای سر برد. او بعد از این 6 سال راهی بنیادکار شد. رفتن به بنیادکار پایان قهرمانی‌های پاختاکور بود اما پایان قهرمانی‌های جباروف نه. جام قهرمانی با او جابه‌جا شد و از پاختاکور به بنیادکار آمد و این بازیکن با تیم جدیدش هم دو قهرمانی پی‌در پی به دست آورد. بعد از آن راهی اف سی سئول شد و جام را هم همراه خود به این تیم برد. سال دوم در سئول اولین باری بود که او فصل را بدون قهرمانی پشت سر گذاشت. بعد از آن راهی الشباب شد و اگرچه قهرمان لیگ نشد اما یک قهرمانی جام‌حذفی را به نام خودش ثبت کرد. بعد از آن‏، ستاره ازبکستانی هم دوران بی‌قهرمانی را تجربه می‌کند و سه سال بدون هیچ جامی می‌گذراند تا سال گذشته. بازگشت به کشورش و حضور در لوکوموتیو و یک جام دیگر تا رکوردی اعجاب‌انگیز از خود به ثبت برساند.

شمارش جام‌های قهرمانی لیگ و جام‌‌های حذفی او، ما را به عدد رشک‌برانگیز 21 جام می‌رساند. رکوردی که برای تمام بازیکنان ایرانی حتی رسیدن به نیمی از آن هم یک رویا حساب می‌شود. بی‌شک جباروف، بهترین بازیکن آسیا در سال‌های و  پرافتخارترین بازیکنی است که به ایران آمده. کارنامه‌ای که در مقابل بازیکنانی مانند پریموف و پلی‌یانسکی و یک سیاهه دیگر از خارجی‌های به درد نخور، مبلغ سه میلیارد را توجیه می‌‌کند. کارنامه پر از جام این بازیکن، بزرگترین امید استقلالی‌ها در این روزهای نه چندان آبی است.

۸ ۱۱  
آی اسپورت
2017-01-14 17:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
تاج+ساکت+اسلامیان: باند کثیف اصفهانی
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۳۱
مبارکشون باشه
خانه سالمندان گرون قیمتی شده استقلال
بهروز
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۳۲
دمت گرم با اين كامنت زدي پوكونديشون
۱
لنگي خواهر استقلال ....
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۰۶:۱۴
احمق هاي لنگي ... بازي كردن با تجربه اي مثل جباروف در كنار جواناني مثل برزاي حسيني ها نورافكن فرشيد اسماعيلي چشمي علي قرباني محسن كريمي اسمش پيرمردگراييه ؟؟؟!!!!
۱
محمد
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۰۶:۱۷
اين لنگي هاي عقده اي .. ميريزن در مورد بهترين بازيكن آسيا زر زر ميكنن ... اولا طبق اعلام رسمي رسانه هاي ايراني براي نيم مفصل 600 تا گرفته كه ميشه نصف پول نيم فصل اكثر بازيكناي لنگ .. البته پول قرارداد واقعيشون نه پول قرارداد صوري !!! ... دوما نظرتون راجع به اي نخريدهاي اوكرايني جيه ؟؟؟
۱
واقعگرا
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۵۰
1- انتخابات برترین بازیکن آسیا بدون لحاظ لژیونرها مضحک است.
2- 34 ساله سه میلیارد؟
3- کارائی ایشان هم در چند هفته آتی مشخص می شود. مثل بختیار. آرش. باقری و.....
م.ر
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۵۴
800 هزار دلار ضرب در 3950 تومن دقیقا میشه 3 میلیارد و صد و شصد! البته برای تیمی که به امثال حاج محمدی 1 میلیارد و 100 میده و 30% قرارداد بختیار میشه 500 میلیون و برای کاوه 1 میلیارد و ششصد میلیون میده این خرج ها طبیعیه! فقط کاش مبالغی که خرج داوری هم میکنن مشخص بشه تا ببینیم با چقدر خرج تیم حکومتی وسط جدول داره دست و پا میزنه؟!
بهزاد
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۰۸
بهترین خرید افتخاری همون تورج حق وردی بود
بهروز
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۲۲
خخخخخخخخخخخخخ
۵
فرحان عربخانه بیرجند
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۲۶
این خانه دور است...
۱
بهروز
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۳۱
اوه اوه منصوريان ورق اسشو رو كرد!
الان ديگه فقط مونده ي فرش بشنو بيان حريفا رو زخمي كنن :)))
۱
مبین
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۵۶
مصداق صریح ، "یا رب مباد آن که گدا معتبر شود" خود خود دوستان هستن :))
بعد عمری دست و پا زدن و بدبختی فقط حال تیمشون خوبه و خدا رو بنده نیستن
درست مثل ایام صدارت افندی ^___^
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر