فهرست
رئیس فدراسیون، یکی از این دو نفر است!
رئیس فدراسیون، یکی از این دو نفر است!

رئیس فدراسیون، یکی از این دو نفر است!

آی اسپورت - امیر عابدینی درباره برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال همیشه حرف برای گفتن دارد. او روزگاری از اعضای تعیین کننده مجمع فدراسیون فوتبال بود که داد و فریادهایش به نفع کفاشیان در یکی از این مجامع از یاد نخواهد رفت. حالا حرف‌های تازه عابدینی و همچنین بحث فرعی او پیرامون شرایط سرمربی پرسپولیس را در این مصاحبه می‌خوانید:

 

*برای اولین بار است که طبق قوانین فیفا انتخاباتی را برگزار خواهیم کرد. خوشبختانه این قوانین در اساسنامه اصلاحی هم آمده است. این بسیار خوب است و باید به فال نیک گرفت. کاندیداها با دیدگاه‌های مختلف وارد انتخابات می‌شوند. باید به کسی توجه داشته باشیم و مجمع باید «فوتبال شمول» فکر کند. انتخاب هیئتی و رفاقتی را کنار بگذاریم و مدرن و برنامه ریزی شده فکر کنیم. ببینیم چه کسی می‌تواند فوتبال را نجات بدهد و در شرایط موجود فوتبال را از این وضعیت بیرون بکشد.

 

* دوستانی مثل علی کریمی شجاعت دارند. این شجاعت است که یک نیروی جوان و محبوب ورزشی خودش را در بوته آزمایشی قرار بدهد که تجربه‌ای در آن ندارد. قطعاً او به گروهی فکر کرده است که می‌تواند راهگشا باشد. توصیه ام به دوستان جوان مثل علی کریمی این است که از یک جای دیگری شروع کنند یعنی از کمیته‌ها یا گروه‌های کارشناسی. اگر کریمی در گروه کارشناسی شرکت می‌کرد و رای می‌آورد، قطعاً برای منافع فوتبال ما بهتر می‌شد. شاید کریمی برای ریاست رای بیاورد و شاید هم رای نیاورد ولی کار برای کریمی بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

 

*بهاروند و عزیزی خادم بیشترین شانس را برای رای آوردن دارند چون هیات‌ها و مجمع اینها را می‌شناسند. البته کیومرث هاشمی، مصطفی آجورلو هم وارد گود شده‌اند اما بهاروند و عزیزی خادم شناخته شده هستند. بخصوص دیدم اینها از همین حالا تعامل را با لیست خود نشان داده‌اند. این نشان می‌دهد با برنامه و حساب شده می آیند و رای را می‌خواهند. فکر می‌کنم اقبال عمومی نسبت به این دو نفر بیشتر است.

 

*کیومرث هاشمی یکی از باتجربه‌ترین عناصر ورزش و آدم صادق و صالح است. به نظرم جزو پاکدستان ورزش بوده است اما او خیلی دیر آمده است. هاشمی کار سختی در این رقابت دارد. جامعه ورزش به او احترام می‌گذارد ولی الان او را غریبه می‌داند. با احترام به تمام کاندیداها باید بگویم شانس بهاروند و عزیزی خادم بیش از سایرین است.

 

*گفته می شود 30 عضو مجمع نامه‌ای را امضا کرده‌اند که در صورت دخالت نهادهای دیگر مثل وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون، فیفا را در جریان بگذارند اما تا این لحظه این اتفاق نیفتاده است. وزارت ورزش سرگرم استقلال و پرسپولیس است و آنجا برایش مهمتر از فدراسیون فوتبال است. دلایلش را نمی دانم ولی ببینید آنجا (پرسپولیس) سر یک مدیریت به چه جنجالی کشیده می‌شود.

 

*با تمام ارادت و علاقه‌ای که به یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس دارم باید بگویم در فوتبال نباید یک سرمربی برای مدیریت باشگاه تصمیم بگیرد. این زنگ وارونه است. اصلاً نباید این‌طور بشود ولی کار به کجا رسیده است که یک سرمربی مقابل وزیر ورزش موضع می‌گیرد و ضرب الاجل می‌گذارد.

۴    
آی اسپورت
2021-01-16 11:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر