فهرست
از زیدان و مورینیو به نکونام می‌رسیم؟
از زیدان و مورینیو به نکونام می‌رسیم؟

از زیدان و مورینیو به نکونام می‌رسیم؟

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال که فکری به حال انتخاب سرمربی جدید نکرده، بحث حضور در تورنمنت چهارجانبه را پیش کشیده و اینکه قرار است تیم ملی در اسفندماه مقابل چین بازی کند. حضور در چنین تورنمنتی، آیا بدون سرمربی به صلاح است؟ آیا فدراسیون فوتبال تا آن زمان می‌تواند با یک مربی جدید و بزرگ به توافق برسد؟ همه این‌ ابهام‌ها باعث شده تا بحث حضور یک سرمربی موقت در تیم ملی مطرح شود؛ بحثی که در رسانه‌ها به راه افتاده و فدراسیون فوتبال هم آن را تکذیب نکرده. در خصوص سرمربی موقت از مارکار آقاجانیان نام برده می‌شود اما گویا فدراسیون فوتبال جواد نکونام را هم مدنظر دارد

بعد از 7 سال و 9 ماه کارلوس کی‌روش برای همیشه از ایران رفت تا فدراسیون فوتبال دنبال گزینه جدیدی برای جانشینی او باشد. گزینه‌های جانشینی کی‌روش مختلف‌اند اما هیچ کدام هنوز رسمی نشده‌اند. فدراسیون در خواب زمستانی فرو رفته و در این ماه‌های اخیر هرگز فکری برای انتخاب سرمربی جدید نکرده، در حالی که هم کی‌روش و هم فدراسیون فوتبال می‌توانستند بر اساس قانون، 6 ماه قبل از پایان قرارداد با تیم‌ها و مربیان جدید توافق کنند.

ماجراهای نیمکت بایرن‌مونیخ و حضور پپ گواردیولا را یادتان می‌آید؟ خبر حضور پپ در مونیخ وقتی اعلام شد که بایرن برای تصاحب 3 جام می‌جنگید و یوپ هاینکس هم نتایج درخشانی کسب می‌کرد. مدیران بایرن اما فارغ از تمام این اتفاق‌ها، گواردیولا را به‌عنوان سرمربی انتخاب کردند و جالب‌تر اینکه یوپ هاینکس نیز در همان فصل موفق شد 3 جام مهم به‌دست بیاورد.

فدراسیون فوتبال که فکری به حال انتخاب سرمربی جدید نکرده، بحث حضور در تورنمنت چهارجانبه را پیش کشیده و اینکه قرار است تیم ملی در اسفندماه مقابل چین بازی کند. حضور در چنین تورنمنتی، آیا بدون سرمربی به صلاح است؟ آیا فدراسیون فوتبال تا آن زمان می‌تواند با یک مربی جدید و بزرگ به توافق برسد؟ همه این‌ ابهام‌ها باعث شده تا بحث حضور یک سرمربی موقت در تیم ملی مطرح شود؛ بحثی که در رسانه‌ها به راه افتاده و فدراسیون فوتبال هم آن را تکذیب نکرده و گویا فدراسیون فوتبال جواد نکونام را هم مدنظر دارد.

نکونام بعد از حضور در تیم ملی -به‌عنوان کاپیتان و مربی- بخت سرمربیگری خود را در نساجی آزمایش کرد و همراه این تیم به لیگ برتر رسید. او در لیگ برتر هم نتایج متوسطی کسب کرد و البته در نیم‌فصل ترجیح داد از این باشگاه شمالی جدا شود. با توجه به اینکه نکونام با تیمی قرارداد ندارد و البته شناخت بالایی هم از بازیکنان و البته جو تیم ملی دارد، بعید نیست فدراسیون فوتبال او را به‌عنوان سرمربی موقت انتخاب کند؛ اتفاقی که قابل پیش‌بینی است و البته فدراسیون فوتبال هم قصد دارد بعد از انتخاب سرمربی جدید، از نکونام به‌عنوان کمک اول استفاده کند. آیا این اخبار به سرانجام می‌رسد یا نه، پرسشی است که فدراسیون فوتبال باید به آن پاسخ بدهد. یک پرسش سخت در روزهایی سخت.

ایلنا

۱ ۳  
آی اسپورت
2019-02-04 01:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
حميد استراليا
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۴۳
بهترين تصميم همين ميتونه باشه چون نكونام أولا با كيروش سالها كار كرده و دوما از اين مربى هاى رسوخ شده فوتبال ايران مثل قلعه نويى يا مايلى كهن يا حتى على دايى نيست و از طرفى هم هزينه كمترى نسبت به مربى خارجى داره چيزى كه خيليها راجب كيروش دوست نداشتن دستمزد أو بود اما اينكه اينكار جواب ميده يا نه كاملا نامشخص است.
۷ ۱
Hosein
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۲۵
درسته منتها ما ساختار نداریم مشکلی که تو کل کشورم هست عدم مدیریت
۳
عارف
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۰۲
نکونام با کدوم تجربه مربی گری میخواد سرمربی تیم ملی بشه؟ به نظر من گل محمدی بهترین گزینه هست یک مربی جوان و باتجربه هر جا هم کار کرده موفق بوده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر