فهرست
به پرسپولیس احترام بگذارید
به پرسپولیس احترام بگذارید

به پرسپولیس احترام بگذارید

آی‌اسپورت- دور از انتظارترین پیروزی بین‌المللی فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی، طی دهه اخیر رقم خورده. طلسم شکست ناپذیری الدحیل پس از ٤٢ بازی فرو ریخته. آنان اولین بار است در دیدارهای رسمی سال ۲۰۱۸ می‌بازند. غول قطر غرق دلار و ستاره‌های بین‌المللی‌، در ١٩ بازی آخر از لیگ قهرمانان فقط دو بار شکست خورده و هر دو بار در برابر ارتش سرخ آسیا با استراتژی پروفسور ایرانکوویچ.

هیچ مسئولی شوق صعود پرسپولیس را نداشت. دریغا! برای ظاهرسازی هم از رویای صعود سرخپوشان نگفتند. وزیر ورزش فقط سکوت کرد.  جناب آقای تاج در این یک ماه که پرسپولیس زیر شدیدترین فشارها بود، فقط به دو موضوع پرداخت: «لگن خودش و حقوق کی‌روش»

تاج کمین گرفته بود برای حذف پرسپولیس تا قدرت چانه زنی‌‌اش بابت دریافت میلیون دلاری از دولت بالا برود. ۹۰ هم آماده بود در توجیه سیاست‌های یکطرفه‌اش بگوید: «دیدید پرسپولیس چه طور حذف شد. جام ملت‌ها همین بساطه اگه...» پرسپولیس بی‌اعتنا به پنجره‌های بسته، با معجزه‌اش نشاط اجتماعی آورده اما لازم نیست وزیر ارتباطات با حماسه خرمشهر مقایسه کند.  این باشگاه ملی، هیچ نمی‌خواهد از شما، فقط به پرسپولیس احترام بگذارید.

سیدجلال رویایی‌تر از ضربه نقاله‌ای پای چپ چگونه می‌توانست از تحقیر خودش و از بدخواهان پرسپولیس اعاده حیثیت کند؟ جانفشانی جلال و تیمش را دیدید؟ چطور می‌دویدند، می‌زدند، می‌خوردند، سرشان همواره جلوی توپ بود. شب نساجی از گادوین ستایش کردم. آن عده‌ای که خندیدند، دیدند چه خارق‌العاده بود این مرد. با روح و جانش می‌رزمید. بی هیچ اشتباه یا حرکت اضافه‌ای. بشار انگار در دفاع از خاک کشورش می‌جنگید. علیپور تکثیر شده بود و همه جای زمین به کمک تیم می‌آمد. عالیشاه، کمال، شجاع، انصاری، ماهینی، نور، آدام و شایان و علوان و بیران که پاس گل دادی، بوسه به چهره یکایک‌تان که ایثارگرانه شادی را به میهن غمزده هدیه دادید.

دقیقه ۵۹ از سمت چپ دروازه خودی، تبادل بیش از ۱۰ پاس تکضرب و دو ضرب صحیح به هد علیپور ختم شد. استثنایی و فراتر از آسیا. چنانچه صعود نمی‌کردیم هم در تمجید آن صحنه می‌نوشتم. پرسپولیس دروازه الدحیل را با توپ‌های بلند و کوتاه به رگبار بست. نظم آهنین الدحیل، ذوب شده بود از تنوع حملات سرخ‌پوشان. نفوذهای «پرسپولیس زلزله» از هر سه کانال. بلند و کوتاه. اما مزدک که خیز برداشته بود خطبه‌ای سوزناک درباره فاصله باشگاه‌های ما با آسیا قرائت کند، فرمود: «۱۰ دقیقه‌ای هست که حملات پرسپولیس از تب و تاب افتاده» ۱۰ ثانیه بعد پرسپولیس گل دوم را زد.

گل سوم را با دقت ببینید. منشا با اراده‌ای وصف‌ناپذیر می‌تاخت براى تاریخسازی. انگار شمشیر به دست گرفته بود که سه نفر بی هیچ برخوردی، یکی یکی سرنگون شدند. جاماسیا آماده، جاماسیا آماده، لشکر قرمز می‌آید...

 

@Mehdi_Rostampour

۱۴۵ ۵  
آی اسپورت
2018-09-18 00:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
حسین غفوری مزدور هدایتی
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۰:۵۴
یه خوبی که این برد پرسپولیس داشت این بود که مشخص شد سایت آی اسپورت تماما یکطرفه است .. همتون مثل مور و ملخ ریختید بیرون حواستون نبود !
۹ ۲
حرف حساب
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۲:۰۱
عه، تو چرا از غارت دراومدی؟ زود برو تو خخخخخخخخ
اشک ریز پاچه خوار کیروش
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۳:۰۰
قبلنا تا یک ماه تو سوراخ موش میرفتین الان وانقدر پررو شدین سریع میپرین بیرون
۷
omid
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۷:۵۵
زشت نبود که تیم استقلال با این همه ملی پوش (7 ملی پوش درتیم های ایران و عراق) اینطور حذف شد؟ منتظری و چشمی(بهترین مدافع 10 سال اخیر ایران)
یا تیم ملی ایران کوچک شده یا اینها زیادی گنده شدن! تفاوت ها اشکار است اگر چشم بینایی وجود داشته باشه
داریوش
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۳۴
دمت گرم رستم پور
به زودی و به امید خدا، باند کثیف رسانه ای (فردوسی پور و رفقا) و سازمانی (تاج و اسلامیان و ساکت و فتاحی و ...) کیروش و از همه مهم تر خودش، نابود خواهند شد.
انشاا...
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر