فهرست
ثبت رکورد تازه؛ مسی جلوتر از کریس
ثبت رکورد تازه؛ مسی جلوتر از کریس

ثبت رکورد تازه؛ مسی جلوتر از کریس

آی اسپورت - مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا چهارشنبه شب و در مصاف تیمش مقابل آیندهوون در لیگ قهرمانان اروپا، رکورد جدیدی را به نام خودش ثبت کرد. مسی در این بازی موفق شد تا برای آبی اناری ها گلزنی کند و با همین گل عنوان برترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا که با پیراهن یک تیم موفق به گلزنی شده را به خوداختصاص داد.

بارسلونا در این بازی موفق شد تا با نتیجه 2-1 از سد میزبانش آیندهوون عبور کند و مسی گل اول بارسلونا در این بازی را به ثمر رساند. او حالا فوتبالیستی است که بیشترین گلها را در لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن یک تیم به ثمر رسانده است. مسی اولین گلش در لیگ قهرمانان اروپا را در روز 2 نوامبر سال 2005 وارد دروازه پاناتینایکوس یونان نموده بود و حالا او در 121 بازی در لیگ قهرمانان اروپا 106 گل به ثمر رسانده است.

در پایان این بازی مسی در گفتگو با کانال رسمی بارسلونا گفت:« به خاطر گلی که زدم خیلی خوشحالم.». در مجموع گلهایی که مسی در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده، او 22 بار در خاک انگلیس موفق به گلزنی شده، 16 بار در خاک آلمان به گل رسیده و 12 بار هم در ایتالیا وفق به باز کردن دروازه حریفان ایتالیایی شده است.

در حال حاضر او و روبرت لواندوفسکی، مهاجم لهستانی بایرن مونیخ، هریک با زدن شش گل، برترین گلزنان این فصل لیگ قهرمانان اروپا هستند و حالا لیونل مسی خودش را برای آخرین مصاف تیمش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل تاتنهام آماده می کند. ستاره آرژانتینی در فکر بازپس گیری توپ طلاست و می داند که در صورتی که بتواند فصل را بافتح لیگ قهرمانان اروپا به پایان برده و برای ششمین بار این جام را برای بارسایی ها کسب کند، می تواند خود را به توپ طلا نزدیک تر نماید. به همین خاطر حضور در فینال این فصل لیگ قهرمانان اروپا که روز اول ژوئن در ورزشگاه واندا متروپولیتانوی مادرید برگزار می شود، رویای بزرگ اوست. گلی که مسی در بازی با آیندهوون به ثمر رساند، رکورد جدیدی را به نام او ثبت کرد و او توانست تا کریس را پشت سر بگذارد. 

فوتبالی

۲    
آی اسپورت
2018-11-30 13:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر