فهرست
سوال روز؛ چرا کی‌روش به پرسپولیس تبریک نگفت؟
سوال روز؛ چرا کی‌روش به پرسپولیس تبریک نگفت؟

سوال روز؛ چرا کی‌روش به پرسپولیس تبریک نگفت؟

آی اسپورت – بعد از قطعی شدن عنوان قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفدهم، تقریبا همه نهادهای رسمی مرتبط با این باشگاه و لیگ ایران، کسب این افتخار را به سرخپوشان تبریک گفتند؛ از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کشورمان تا کنفدراسیون فوتبال آسیا و حتی شخص رییس فیفا. با این همه اما بین همه تبریک و تهنیت‌ها جای پیام یک نفر خاص خالی بود؛ کارلوس کی‌روش! سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان طی سال‌های اخیر نگاه ویژه‌ای به موفقیت تیم‌های ایرانی در مسابقات باشگاهی داشته و معمولا کسب عناوین قهرمانی از سوی آنها را شخصا تبریک گفته است. البته لحن این پیام‌ها با هم متفاوت بوده است. مثلا کی‌روش که ظاهرا دو سال پیش خیلی از قهرمانی استقلال خوزستان با عبدا... ویسی خوشحال شده بود، به شکل ویژه‌ای به این باشگاه تبریک گفت و اسم ویسی را هم با صفت «سختکوش» در پیامش گنجاند. او چند روز بعد وقتی عبدالله را در محل تمرینات تیم ملی دید، دست او را جلوی خبرنگاران و عکاس‌ها بالا برد و بار دیگر به وی تبریک گفت.

پارسال هم وقتی نفت تهران با علی دایی عنوان قهرمانی جام حذفی را به دست آورد، کی‌روش پیام ویژه‌ای برای او صادر کرد که شاید با توجه به استانداردهای روحی این مربی، احساسی‌ترین پیام او در این سال‌ها بوده باشد. کی‌روش در فیس‌بوکش نوشت: «دوستان عزیز، اجازه دهید پیام ویژه‌ای بفرستم به علی دایی و نفت تهران بابت قهرمانی در جام حذفی. دستاورد بزرگی بود؛ تبریک!» گفتنی است ویسی و دایی جزو حامیان پر و پا قرص کارلوس در این سال‌ها بوده‌اند؛ درست مثل یحیی گل‌محمدی که او هم سه سال پیش بعد از کسب عنوان قهرمانی در جام حذفی در تمرین تیم ملی حاضر شد و مورد تفقد ویژه آقای سرمربی قرار گرفت.

حکایت قهرمانی‌های پرسپولیس اما فرق دارد. پارسال وقتی سرخپوشان پس از 9 فصل عنوان قهرمانی لیگ شانزدهم را به خودشان اختصاص دادند،‌ کارلوس کی‌روش در صدور پیام تبریک برای این تیم تاخیر کرد. پرسپولیس آن فصل در هفته بیست‌وهفتم و پس از پیروزی برابر ماشین‌سازی تبریز قهرمانی‌اش را قطعی کرد، اما کی‌روش به این مساله بی‌تفاوت باقی ماند تا به طور جسته و گریخته صدای اعتراض‌ها بلند شود. او نهایتا با یک هفته تاخیر و پس از اهدای جام در پایان بازی هفته بیست‌وهشتم برابر پدیده روی صفحه شخصی‌اش به پرسپولیس تبریک گفت. هرچند این پیام تبریک هم خالی از حاشیه هم نبود؛ چرا که کی‌روش بر خلاف رسم معمولش این بار نامی از سرمربی تیم قهرمان نبرد و فقط به بازیکنان و هواداران تبریک گفت.

حالا اما با تکرار قهرمانی پرسپولیس، سرمربی تیم ملی در چالشی دوباره گرفتار شده است. در حال حاضر 11 روز از قطعی شدن قهرمانی پرسپولیس می‌گذرد و این تیم از آن زمان دو بازی رسمی انجام داده، اما کی‌روش همچنان تبریک نگفته و ساکت مانده. به نظر می‌رسد این سکوت او بی‌ارتباط با اوج گرفتن دوباره اختلافاتش با برانکو نباشد. هرچند این احتمال هم وجود دارد که سرمربی تیم ملی صدور پیام تبریک را مثل پارسال برای بعد از مراسم اهدای جام باقی گذاشته باشد؛ یک احتمال ضعیف که با توجه به کهنه شدن این بحث تا آن زمان، قطعا محلی از اعراب نخواهد داشت. پارسال پرسپولیسی‌ها بلافاصله بعد از قطعی شدن عنوان قهرمانی‌شان در اولین بازی خانگی مراسم اهدای جام را برگزار کردند، اما امسال برگزاری جشن به هفته آخر موکول شده؛ آنچه سکوت کی‌روش را مشکوک‌تر می‌کند.

 

روزنامه گل

۲ ۲۴  
آی اسپورت
2018-04-19 12:25:00
نظر دهید

۲۴ نظر
شهرام
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
بفرض اصن دلش نمیخواد بگه؛ نکنه تبریک گفتن به پرسپولیس هم جزو وظایفش هست که در قرارداده و ازشون قصور شده؟!
سردبیر جیره خوار گل که شام و ناهار رو به جیب برانکو میخوره بره یه فکری به حال ذهن بیمار خودش بکنه...
####
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۳۲
بیمار امثال شماها هستین که اونقدر عقده دارین که متوجه نمیشن چی میگین. تبریک گفتن قهرمان لیگ کمترین کار سرمربی یه تیم ملی هست
۸
+
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۴۸
حسادت کورتون کرده کیسه کشا کمترین کاری که سرمربی تیم ملی میتونه واسه یه تیم باشگاهی بکنه همینه
۶
رصا
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۲۲:۳۸
آقای کی‌روش واقعا تبریک نگفتی.‌‌...خب به فیتیله چراغ نفتی
۲
علی
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۳۹
حیف انرژی و وقتی که برای تایپ کردن این مطلب بی ارزش و سخیف صرف کرده اید...
***
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۳۴
اره اصلا چه کاریه باید درباره گروه کیسه حرف میزدن یا مثلا کیسه گرون ترین تیم لیگ که با شفر دوتا برد اورده فقط از گروه که حرف میزنن حرفی از گل به خودی ها و دایوها و محرومیت ها و مصدومیت های تیم های مقابل نزنن که مطلب باارزش بشه!!!!!
۵
حسین
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۵۰
از دلال موزامبیکی خواهش میکنیم تبریک بگه توروخدا
**
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۴۸

به حسین
همین که‌امثال تو رو ادم حساب نمیکنه کیف میکنم
۲
Ashkanred
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۵۰
آی موزامبیکی و دو ستاره های جعلی سوختند بدتر از پلاسما.
۱
((
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۵۱
مشخصه از سوزش زیاد جالبه که فدراسیون 5 ستاره هم از ترس کیروش هنوز تبریک نگفته
داریوش
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۵۷
نکته اول: کی روش با این رفتارهایش نشان داده که ممکن است مربی بزرگی باشد، ولی قطعا انسان حقیری است.
نکته دوم: شخص کی روش به عنوان شخصیت حقیقی، برای ما پشیزی ارزش ندارد، که تبریکش بخواهد مهم و ارزشمند باشد.
نکته سوم: الان هم اگر برای او ارزشی قائل هستیم فقط به خاطر شخصیت حقوقی او به عنوان سرمربی تیم ملی است و لاغیر
نکته چهارم: فردای برکناری از تیم ملی، در کنار بی ارزشی حقیقی از بی ارزشی حقوقی هم برخوردار خواهد بود.
....
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۵۱
حال مثلا جام جهانی رو فتح کردین که تبریک بگه.دیگه تیمی با اینهمه ستاره و کمک فدراسیون و وزیر و... اگه این پرفسور یه درصدی قهرمانش نمیکرد جای سوال داشت.
۴
___
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۳۱
درود داریوش جان والا این ادم الان هم واسه ما حقوقی و حقیقی بی ارزشه
۲
علی زارع
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۱۰
فدراسیون ب علت کمبود وقت تا جام جهانی امسال تبریک نمیگه.
کیروش هم درگیر بانک سامانه .
....
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۵۲
دوست نداشته تبریک نگفته.
۴
امید از تفت
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۱۷
سوال روز اینه که چرا بعد از 11 روز از قهرمانی پرسپولیس، شما به یاد این موضوع افتادید!!؟ ولی نکته مهم اینه که کیروشی ها موقع جام جهانی، دم از همبستگی و جو مثبت جام جهانی و . . . می زنند ولی به اربابشون بابت رفتارش حرفی نمی دهند.
....
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۵۲
به تو فضولیش نیست.امثال تو لازم نیست از تیم ملی حمایت کنن.
۲
خاطره بازی با العین
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۳۵
این دنیای فوتباله ونه دنیای زور خونه وپهلوونی..حتما فکر کردی سر مربی تیم ملی باید پهلوون جواد یا پهلوون خلیل باشه یا مر حوم تختی یا پوریای ولی بیان سرمربی گری کنن..
ما دنبال زیبایی ها و فنی ها ی بالای فوتبالیم نه رفتار شخصی هر فرد..اگه به رفتارهای بیرون زمین بازی باشه..باید ناصر محمددخانی و مجتبی محرمی رو دار بزنیم...یا مارادونا اسطوره و محبوب ارژانتین و دنیای فوتبال نبود..همین طورمرحوم جرج بست و سلطان اریک کانتونا و جناب پل گاسگویین..
البته هیچ ضعف فنی از کیروش ندارین افتادین دنبال حرف های خاله زنکی
راستی ماه رمضون نزدیکه.حتما تو افطاری برانکو شرکت کن
۱
و.ب
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۴۲
دیدین کیروش اخر همه بیانیه هاش که مربوط به تیم ملیه می نویسه :«همه برای تیم ملی» در واقع منظورش اینه «همه برای کارلوس کیروش»! چطور توقع داره همه تمام انرژی، وقت، توجه و اهتمام شون رو به ایشون تقدیم کنن وقتی خودش سعی در نفرت پراکنی و عقده گشایی داره؟ هرچند نه قرار بود با تبریک گفتنش ذوقی بشیم نه با تبریک نگفتنش افسردگی بگیریم ولی ای کاش حداقل اسپانسرمون بانک سامان بود تا مستر به این واسطه هم که بود یه تبریکی بگه!
۳
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۴۵
کمبود دارن دیگه نمیشه کاریش کرد.
فرهاد
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
تبریک بگه ، نگه مهم نیست . پرسپولیس قهرمان بوده و هست . مهم هواداران هستن که میدونن این سه سال قهرمان بی رقیب بودیم و با حمایتهای خودشون با ستاره ها یا بدون اونها باز هم مدعی قهرمانی خواهیم بود .استقلالی ها هم نگران نباشند . کی روش مال اونها و حالش رو ببرن . با برانکو و کادر فنی عالی حال پرسپولیس خوبه
۹
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۲۶
کمبود و عقده تبریک شنیدن تاحالا به این شدت ندیدیم .

عجب موجوداتی ن این نسیم قهوه ای آسیا
۱ ۱
***
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۲۳:۰۲
امار جدید رو دیدی کیسه متخصص قهوه ای رنگ اسیا فجیع ترین باخت رو اورده
اسمان
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۴۶
کیروش اگه این بی حرمتیها وبی احترامیهایی که دراین چندسال به مسولین فدراسیون وبه مربیها ودیگران کرده اگه درکشور دیگه بودصدباراخراج شده بود.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر