فهرست
میخیتاریان، چهره‌ای که تفاوت را رقم می‌زند
میخیتاریان، چهره‌ای که تفاوت را رقم می‌زند

میخیتاریان، چهره‌ای که تفاوت را رقم می‌زند

آی اسپورت- با 9 برد پشت سر هم به نظر می رسد یونایتد دورانی خوبی را سپری می کند. قبل از این که آن ها اوضاع را تغییر دهند، مورینیو واقعا ناراحت به نظر می رسید و من هم کم کم نگران آن ها شده بودم. اما در هفته های اخیر  شرایط برای آن ها تغییر کرده است.

در این تغییر هنریک میخیتاریان ستاره ای بوده که بسیار تاثیرگذار بوده است. او شروعی دشوار در اولدترافورد داشت، اما فکر می کنم از زمانی که در بازی با تاتنهام او به بازی ها بازگشت عالی کار کرد.

به یاد دارم خودم آن بازی را پوشش می دادم و فکر می کردم تاتنهام به راحتی می تواند از آن بازی یک مساوی بگیرد. اما میخیتاریان وارد زمین شد و باعث شد اوضاع برای تیمش بهتر شود. او کیفیت تیم را بالا برد و گل فوق العاده ای هم زد.

هرکس نظر خودش را داشت و آن زمان جیمی کراگر گفت درخشش میخیتاریان به دلیل مدیریت خوب مورینیو بوده است. اما من درست برعکس فکر می کردم. فکر می کردم اگر او بیشتر بازی می کرد چقدر اوضاع برای تیم فرق می کرد.

از آن زمان به بعد یونایتد در 7 بازی پشت سر هم برنده شد و حالا هم می توانید ببینید زلاتان و پوگبا از بازی کردن در کنار او چطور لذت می برند. این که دو بازیکن در سطح جهانی داشته باشی عالی است. اما اگر یکی دیگر هم داشته باشی باعث می شود فشار از روی آن ها کاسته شود.

تغییر شرایط مورینیو هم البته در شرایط تیم بسیار تاثیرگذار بوده است. اگر مربی از تیم راضی نباشد و انتقاد رسانه ای کند مطمئنا رختکن تیم فضای آرامی نخواهد داشت و بازیکنی در آن احساس آرامش نمی کند. او کاری کرد که یونایتد بازی های قابل قبولی ارائه دهد و با این کار بیشتر به تیمش کمک کرد که در رختکن هم آرامش داشته باشند و البته خبری از جنجال های رسانه ای و انتقادات نباشد. حالا حال او خیلی بهتر شده است، حال خوبش هم به تیم منتقل شده است و یکی از دلایل اصلی این اتفاق میخیتاریان است.

بازی با لیورپول بازی بزرگی است. اگر یونایتد ببرد به فاصله 2 امتیازی حریف می رسد. فکر آن ها فقط درباره حضور در جمع 4 تیم بالای جدول نیست، بلکه هدف اصلی شان این است که قهرمان لیگ شوند. مطمئنا برای رسیدن به این هدف ابزارش را هم در اختیار دارند. بازی ای که آن ها مقابل ریدینگ به برد 4 بر صفر رسیدند را ببینید، واقعا تیمی قدرتمند هستند، اما لیورپول با پلیموث بدون گل مساوی کرد. این به شما گزینه هایی را نشان می دهد که در اختیار یونایتد است. وقتی بازیکنانی مانند خوان ماتا، مارکوس راشفورد و آنتونی مارسیال را داری که می توانی به آن ها بازی بدهی، یعنی ابزارش را داری تا تفاوت ها را رقم بزنی.

با بازیکنانی که یونایتد دارد باید به فکر قهرمانی در لیگ باشد و این شانس خوبی برایشان است که اختلاف امتیاز با لیورپول را کاهش دهند. مخصوصا که تیم کلوپ مشکلاتی هم دارد. آن ها در 3 بازی آخر برنده نبوده اند، سادیو مانه غایب است و بازی لیورپول بدون او شدیدا افت می کند.

اگر ببینم کوتینیو از ابتدا در ترکیب تیم قرار گرفته تعجب نمی کنم. شاید اگر در 3 بازی قبلی برنده شده بودند از او استفاده نمی کردند، اما حالا کونته می داند که به او نیاز دارد. اما لیورپول در بازی های بیرون از خانه نتایج خوبی گرفته است و این برایشان یک نکته مثبت است.

در نهایت به نظر من با میخیتاریان، پوگبا و ایبراهیموویچ یونایتد اوضاع خوبی دارد و شاید بتوان گفت کمی قدرتش از لیورپول بیشتر است.

 

۵    
آی اسپورت
2017-01-14 16:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر