فهرست
درآمدهای عجیب حق پخش؛ اورتون بالاتر از رئال!
درآمدهای عجیب حق پخش؛ اورتون بالاتر از رئال!

درآمدهای عجیب حق پخش؛ اورتون بالاتر از رئال!

آی اسپورت - باشگاه های انگلیسی از حق پخش درآمد زیادی دارند. اورتون نیز از این قضیه مستثنی نبوده و تافی ها فصل گذشته ۱۲۸.۶ میلیون پوند درآمد از حق پخش تلویزیون کسب کرده اند. یک وبلاگ مالی سوئیسی، درآمد حق پخش تلویزیونی تیم های لیگ برتر انگلیس را با دیگر لیگ های اروپایی مقایسه کرده است. به جز ۶ تیم برتر لیگ، اورتون سال گذشته بیشترین درآمد را از حق پخش تلویزیونی در میان دیگر تیم های لیگ برتری داشت. در واقع آنها ۱۲۸.۶ میلیون پوند از این حیث درآمد داشتند که تنها باشگاه بارسلونا بیش از اورتون در کل اروپا در این مورد درآمدزایی کرده است. این نشان می دهد اورتون حتی از رئال مادرید که ۱۲۵ میلیون پوند در فصل گذشته از حق پخش تلویزیونی کسب کرد، درآمد بیشتری کسب نموده است.

اگر تمام باشگاه های ۵ لیگ معتبر اروپا بر اساس درآمد حق پخش تلویزیونی رده بندی شوند، میان ۲۰ تیم برتر این رده بندی، ۱۸ تیم از لیگ برتر انگلیس قرار دارند. این در حالی است که در این رده بندی بارسلونا تنها تیمی خارج از انگلیس است که در رده های بالا حضور دارد. رتبه بارسلونا هفتم است. رئال مادرید نیز در رتبه دهم حضور دارد. لیورپول با ۱۵۲ میلیون پوند درآمد، صدرنشین این رده بندی است.

نکته جالب این رده بندی، این است که باشگاه های بزرگ اروپایی مانند بایرن مونیخ و یوونتوس از سه باشگاه سقوط کرده لیگ برتر در فصل گذشته یعنی هادرزفیلد تاون، فولام و کاردیف سیتی، درآمدی کمتر از حق پخش تلویزیونی داشته اند. در واقع هر سه باشگاه سقوط کرده فصل گذشته جمعا ۳۰۱.۲ میلیون پوند درآمدزایی کرده اند. به عنوان نمونه بایرن مونیخ ۹ میلیون پوند کمتر از هادرزفیلد درآمد از حق پخش تلویزیونی داشته است. در جدول زیر، 20 تیم برتر رده بندی حق پخش تلویزیونی در فصل گذشته مشاهده می شود:

1
1

 طرفداری

 

۴    
آی اسپورت
2019-09-09 16:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر