فهرست
ضعف الدحیل؛ دفاعی که در حد قهرمان نیست
ضعف الدحیل؛ دفاعی که در حد قهرمان نیست

ضعف الدحیل؛ دفاعی که در حد قهرمان نیست

آی اسپورت – این روزها همه جا صحبت از قدرت زیاد الدحیل قطر است. فتح 3گانه در فوتبال قطر، 8پیروزی متوالی در لیگ قهرمانان آسیا، 19 پیروزی متوالی در تمام رقابت‌ها و بی‌شکستی در 35 مسابقه آخر، حکایت از قدرت زیاد غول جدید فوتبال قطر دارد اما این تیم نقطه‌ضعف‌هایی دارد که نشان می‌دهد شکست‌ناپذیر نیست.

الدحیل در 8 بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا 21 گل زده است اما 9 گل هم دریافت کرده است. در لیگ ستارگان قطر هم 86 گل زده اما در 22 بازی 27 گل خورده و تیم السد با دریافت 25 گل وضعیت دفاعی بهتری از الدحیل دارد. مرور تعداد گل‌های خورده الدحیل نشاان می دهد که این آمار اصلا متناسب با آمار گل‌های خورده یک تیم قهرمان نیست و چیزی که باعث شده تا ضعف خط دفاعی الدحیل در سایه قرار بگیرد خط حمله فوق‌العاده این تیم است.

در واقع گل زدن به الدحیل کار چندان سختی نیست. در کارنامه این فصل الدحیل در لیگ ستارگان قطر فقط 7کلین‌شیت به چشم می‌خورد و در 5 بازی هم یک بار دروازه این تیم باز شده است. در 10 باقی مانده این فصل؛ الدحیل 2 تا 3 گل در هر بازی دریافت کرده و همین کافی است تا مشخص شود که خط دفاع الدحیل خط دفاع یک تیم قهرمان نیست و می‌توان این تیم را با اتخاذ یک تاکتیک مناسب شکست داد.  

 

۶ ۴  
آی اسپورت
2018-05-25 18:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
الدحیل حمله کن لنگیا سوراخن
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۴۶
و آی اسپورت همچنان مشغول روحیه دادن به لنگیا:))) اصلا گیریم که دفاع الدحیل ضعیف خب لنگم همچین خط حمله آتشینی نداره که بتونه از این دفاع ضعیف بهره ببره. ضمنا لنگ انقدر دفاعش سوراخ هست که خط حمله فوق العاده قدرتمند الدحیل ضعف خط دفاعیشونو جبران کنه مگه ندیدید الجزیره از 5 تا موقعیت گل 4 تا به لنگ تو 2 بازی رفت و برگشت زد؟؟ من پیش بینیم اینه که لنگ مجموعا تو 2 بازی رفت و برگشت مقابل الدحیل 2 رقمی میشه
####
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۱۴
یه بار دیگه بازی رفت و برگشت کیسه مقابل ذوب اهن رو نگاه کن؛ کیسه یه تیم مفلوکه که فقط رو خلاقیت مهاجمش داره پیش میره و البته نقش پررنگ داور همینقدر بدون تیام بره دیگه فدراسیون فوتبال و عمرالکاف و دوستانش هم نمیتونن به دادتون برسن. هرچند همین الان جای ذوب اهن رو گرفتین ولی شب دراز است و قلندر بیدار
۵
HHEE
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۲
اتفاقا همین الان داشتم خلاصه دوتا بازی العین با الدحیل رو نگاه میکردم و مطمئن شدم الدحیل اندازه تبلیغی که براش شده قوی نیست.راحت 6 یا 7 تا از 8 گلی که الدحیل به العین زد به صورت مستقیم تقصیر دفاع و دروازه بان العین بود.
توصیه ام به رفقای پرسپولیسی اینه که برن بازی های الدحیل رو مرور کنن که این لولو خورخوره ای که رسانه ها از الدحیل ساختن از ذهنشون پاک بشه.
درمجموع اگه الدحیل خط دفاعش رو تقویت نکنه حذف کردنشون خیلی راحت میشه اگه تقویت بشن هم باز حذف شدنی هستن
Fifud
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۳۸
Gigifhd
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر