فهرست
زبان رستگاری، پرتغالی نبود!
زبان رستگاری، پرتغالی نبود!

زبان رستگاری، پرتغالی نبود!

آی اسپورت - همین که تیغِ آفتاب صبح روزِ بعد از شکست در آسمان ظاهر ‌شود، سلبریتی‌ها زمین بازی دیگری برای تحلیل و نقادی پیدا کرده‌اند و ما، دوباره با تیم‌ملی‌مان تنها خواهیم شد. تحمل این شکست، برای ما دشوارتر است. چرا که نمی‌توانیم همه چیز را به تفاوت جوامع ربط بدهیم و آسوده‌خاطر باشیم. چهار سال قبل وقتی در کانبرا شکست خوردیم، هنوز رد بوسه‌ تماشاگر روی پیراهن ستاره‌های‌مان بود و باور داشتیم این تیم جنگجو، روزی سربلندمان می‌کند. حتی وقتی فاصله‌مان با صعود به مرحله حذفی جام جهانی فقط چند سانتی‌متر بود، باز هم نمی‌توانستیم چشم از این تیم برداریم اما تحقیر‌شدن در هزاع بن‌زاید می‌تواند نشانه‌ای برای پایان یک دوران باشد. قدم‌های آخر کارلوس، درست شبیه نفس‌های آخر سیاستمدارها سپری شد. با تردید، بدخلقی، اعتماد به آدم‌های اشتباهی و راندن مفیدترها. او در فوتبال ایران، هرگز در معرض پاسخگویی قرار نگرفت و حتی بعد از شکستِ پایانی، به جای عذرخواهی از هوادارها برای تباه‌شدن یک رویای بزرگ، از دیگران می‌خواست که دست به عذرخواهی بزنند.

لطفا ما را ببخشید آقای کی‌روش، ببخشید که که بدترین شکست تاریخ تیم ملی در مقابل ژاپن را رقم زدیم. ببخشید که با سال‌ها مانور روی انسجام دفاعی، با خوردن اولین گل در مقابل ژاپن به فروپاشی کامل رسیدیم. ببخشید که هیچ چیز به اندازه «رنکینگ آسیا» برای‌مان مهم نبود و به بهانه‌های واهی برای حفظ این رنکینگ، با سیرالئون و گینه‌نو بازی تدارکاتی برگزار کردیم، ببخشید که دستیارهای‌مان از تمام خطوط قرمز رد شدند، ببخشید که سلیقه دفاعی‌مان محمدحسین کنعانی‌زادگان بود و لجبازی، معیار دعوت مهره‌ها به تیم ملی شد. ببخشید که بازیکنان را با پیام کوتاه به اردوی تیم ملی فراخواندیم، که تیم ملی را متعلق به «65 میلیون نفر» دانستیم، که در جریان جام ملت‌ها مشغول مذاکره با کشورهای دیگر شدیم و برای لحظه‌ای از تنش‌زایی دست نکشیدیم. ببخشید اگر با بهانه جوانگرایی خیلی‌ها را از تیم ملی کنار زدیم اما پژمان و مسعود را به عنوان مهره‌های تزئینی برای نیمکت‌نشینی به امارات بردیم، کارلوس سرنوشت‌اش را جای دیگری دنبال می‌کند و ما، کنار تیم ملی و پسران‌مان می‌ایستیم. این خاصیت فوتبال است که همیشه ما را به یک فصل تازه و شروع دوباره امیدوار می‌کند. به بلندشدن و ادامه‌دادن بدون سنگر گرفتن پشت نام‌ها.  فصلی که شاید دیگر سرشار از چندپارگی، اختلاف و خودخواهی نباشد. فصلی برای باور اینکه زبانِ رستگاری، پرتغالی نبود.

۱۲۷ ۸  
آی اسپورت
2019-01-29 16:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
شاهین ممسنی ❤❤
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۱۶:۳۳
تمام مسایل اخیر فوتبال ایران را پیگیری کنید و ببینید همیشه پرسپولیسی ها جودی رفتار کردند و تصمیم گرفتند که بعدها جماعت طوطی وار به علت آن تصمیم که حرفها پی بردند...
سالها پیش هشدار دادیم کیروش طبق قراردادی که داره باید سازمان فوتبال پایه را زیر نظر بگیره، باید اینجا حاضر بشه و جوابگوی حقوق و دستمزد سنگین خودش باشه، نباید درباره چارت بالادست سازمانی خودش نظر بده، نباید به سرپرست تحصیل کرده تیم ملی توهین نکنه، باید لیگ رو ببینه، به مربیان لیگ احترام بذاره و با مشورت آنان برنامه های تیم ملی رو تنظیم کنه. بارها گفتیم و در جواب فحش شنیدیم و تهمت و افترا و چیزهایی که لایق خودشان بود.
گفتیم مربی تیم ملی باید پاسخگو باشد بابت عملکرد خودش، بابت اظهارنظر پیرامون هویت تیم قطر، دعوا با داور بین دو نیمه و قلدربازی و جنگ و تنش با مربیان سایر تیمها اما در جواب شنیدیم این از تعصب زیادی او به وطن است. خبرورزشی و خبرانلاین به مدد ارباب رسانه ای خودشون کیروشی پور پروپاگاندای رسانه ای را در اختیار داشتند و هرچه خواستند کردند، ماست مالی کردند و اذهان را منحرف کردند و تهمت زدند و برانکو را سالها آلترنانیو مربی تیم ملی نامیدند تا در فضای امنی که ساخته بودند به چپاول بپردازند.
آقای عباسی من شما را خوب می شناسم. یکی از ذوب شده های کیروش بودین و منتقد ( توهین کنندا) برانکو مربی جنتلمن پرسپولیس!
شماها با حمایت های خودتان، سکوت های نومیدکننده و حمله به منتقدان و کسانی که در خشت خام چیزی را می دیدند که بقیه در آیینه هم ندیده اند، کیروش را به دیکتاتور تبدیل کردین که به هیچکس پاسخگو نباشه و هیچ چیزی نتونه ترک در هیمنه پوشالی او بیندازد!
کیروش از درون پوسید و هر روز غرق میشد اما شماها صحنه را جوری آرایش کردین که همه چی آرومه و فصل قهرمانی تیم ملی است.
گفتیم این سبک بازی جلوس عراق به مشکل می خورد و در جواب توهین شنیدیم.
آقای عباسی روزی که کیروش به ملت ایران توهین کرد( مردم و زن و بچه های آنان گرسنه هستند) به خیابانی تنها صدای مردم در آون روزها یورش بردین و به گوشه رینگ بردین و هرچیزی خواستین بهش گفتین و مترجم را محکوم کردین، آن روز شما و عشوندی و زهرابی و ساسان آقایی و سایر نوچه های ارباب برای همیشه با شرف خداحافظی کردند. بلی این باخت #کارما بود؛ کارمای ۸ سال توهین و تحقیر و بددهنی و دشمن سازی
نوش جان همگی !
عالی بود جناب عباسی
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۱۱
عالی بود
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۲۳
به شما توصیه میکنم این متن را جایی سیو کنید چون مدتی دیگر باید تکرارش کنید فقط جای اسمش را خالی بگذارید چون سرنوست تمام مربیان تیم ملی فوتبالمون سبیه هم است مثل چند قلوها
۷
nima bagheri
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۵۳
ما باید از کی روش عذر خواهی کنیم که 8 سال از او و برنامه های اش حمایت نکردیم و گذاشتیم که دلال ها و مافیا و وزارت ورزش (هم گودرزی هم سلطانی فر) هر بلایی بخواهند بر سر تیم اش بیاورند...این پایان تنها سال هایی بود که تیم ملی در مسیر درستی قرار گرفت...نتیجه ها و عملکرد این تیم در این 8 سال «بهترین» چیزی بود که با پتانسیل فعلی فوتبال ایران(که اگر در دست امثال شوفر ها و برانکو ها و امیر قلعه ها بود در حد بحرین با این پتانسیل سقوط می کردیم آن هم در سطح ملی که می بینیم اختلاف ها چقدر کم شده است) می شد به آن رسید و این را باید قبول کنیم که به علت فساد ساختاری، پس از نسل 98 و 2000 فوتبال ما دیگر هیچ استعداد و ستاره و نسل درخشانی تولید نکرد(و این از بد شانسی کی روش بود چرا که اگر ستاره های نسل قبلی به او می رسید چه جام هایی که بدست نمی آورد ولی مجبور بود از هیچ از صفر و با کاری گلخانه ای شروع به ساختن تیم اش کند و حتی زمین تمرین و پک و ایمفارک را به جا گذاشت که بتواند تنها کار اولیه اش را تازه شروع کند این است فرق کی روش با تکنسین خارجی ای که می آید تمرین می دهد و یا موفق میشود و می ماند یا شکست می خورد و می رود و هیچ کار ماندگاری هم صورت نمیگیرد) و به بیابانی لم یزرع بدل شد ما دیگر آن تیمی نیستیم که بدون مربی هم همچون 96 با اتکا به ستاره ها تا نیمه نهایی بالا برود.فوتبال ما در این 8 سال اگر قرار بود به دست شوفر و برانکو و امیر قلعه ها هدایت شود نه به جام جهانی می رفت و نه در حد یک مدعی در جام ملت ها ظاهر می شد و غرق در بازیکن سالاری به پایان می رسید.
حالا رحمتی ها و دیگران می تواندد به ترکتازی خود در تیم ملی ادامه دهند و فوتبال ما مسیر ویرانی اش را آغاز خواهد کرد
ما دیگر نه به جام جهانی خواهیم رفت و نه به جایی خواهیم رسید و این فوتبال به قول کی روش به زودی بر سرمان خراب خواهد شد.
خب دیگر این دو قطبی هم تمام شد کی روش بزرگ به قول دوستان بی جام به تیم سطح بالای کلمبیا می رود و در کوپا آمریکا در تابستان با انبوه ستاره های کلمبیا پروژه ای جذاب را آغاز خواهد کرد و شوفر ها و امیر قلعه ها و برانکو های پر افتخار(به واسطه قهرمانی در لیگ های امارات و ایران و کرواسی که ارزش اش از یک مقام سومی رئال مادرید در لالیگا بی شک پایین تر است) به تاخت و تاز در این فوتبال نیمه جان ادامه می دهند و تیم ملی و نسلی که کی روش به عنوان میراث اش به جا گذاشت(در کنار پک و ایمفارک و زمین شماره دو کمپ تیم ملی که اگر نبود هیچ وقت به سرانجام نمی رسید)
حالا کمپین رسانه ای حامی برانکو و امیر قلعه پشت گرم به وزارت ورزش عرصه را به دست می گیرد و فوتبال ملی ما دیگر رنگ جام جهانی را نخواهد دید تا وقتی این حکومت باشد چرا که ثابت کرد فساد اش بیش از آن است که بگذارد مردی چون کی روش به تیم سازی اش ادامه دهد.
حالا خواهیم دید هیچ مربی ای در سطح کی روش و بالاتر حاضر نخواهد شد به ایران بیاید و باید به برانکو ها و شوفر ها و ویچ ها دلخوش باشیم...
این پایان بود پایان دوره ای درخشان از فوتبال ایران به رهبری کی روش که تمام نان به نرخ روز خور ها و فاسدان و دلال ها و مربی های بی سواد پر مدعا و منتقدان وطنی لمپن و بی منطق و فاسد را به مدت 8 سال عذاب داد.
از امروز بنشینید و نظاره کنید...وزارت ورزش آشکارا از گزینه هایی خیالی برای فریب اذهان حرف می زند(که دخالت آشگار و مصداق حرف های کی روش است) و دیگری از ورود امیر قلعه نویی می گوید و این داستان آشنا نیست؟ بله به 8 سال پیش بازگشتیم سلام فوتبال فاسد ایرانی از این به بعد با لذت شاهد خراب شدن این فوتبال دولتی/صنعتی/نظامی فاسد در همه عرصه ها(باشگاهی و ملی) خواهیم بود.
بله این ماییم که باید از کی روش عذر خواهی کنیم که همراه اش نبودیم و تنهایش گذاشتیم و مثل همیشه آن کسی که حامل حقیقت است را نادیده گرفتیم...دو صعود متوالی به جام جهانی برای اولین بار...صعود به نیمه نهایی جام ملت های آسیا بعد از 15 سال....کسب 4 امتیاز برای اولین بار در جام جهانی آن هم در گروهی بسیار سخت...ساخت پک(که طزح اش را با دوستان معمار اش داده بود و بر ساخت اش نظارت دقیق داشت) و ایمفارک و زمین تمرین شماره دو...از بین بردن بازیکن سالاری و تغییر فرهنگ فوتبالی ایران با تمام سختی هایش در مسیر حرفه ای شدن و ایستادگی در مقابل مافیا و دلالیسم افسار گسیخته در این فوتبال(حرف های مهم محمد تقوی را فرامموش نکنید)...و همه این ها در حالی که نسل ستاره های تیم ملی تمام شده بود و در حال بدل شدن به بحرین دیگری در غرب آسیا بودیم و او باید از هیچ همه می ساخت که ساخت....
و حال «این فوتبال به زودی بر سرتان خراب خواهد شد»...
کنت دراکولا
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۲۰:۴۸
من خطاب به تو و پرسپولیس واقعی جواب کیروش به خبرنگار ایرانی داد رو میگم:فاک یور مادر.ببینم خوشت میاد .کمتر الکی حمایت کنین کیروش باخت بد هم باخت کیروش مربی قهرمان نیست که اگه بود میتونست کامبک بزنه.
6
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۱۳
تو یه کامنت گفتی اگه با کیروش قهرمان شدیم منتقدانش باید سکوت کنن سوالم اینه بعد اون باخت مفتضحانه چطوری هنوز زر زر میکنی؟
۱
خوزستانی
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۱۸:۰۳
درود به شرف شما آقای نویسنده آقای محمد حسین عباسی
مهدی ک
سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، ۲۳:۰۱
عباسی جان از این به بعد یک مقدار روب متنی که می خوای بنویسی تمرکز کن .خیلی خوب شروع کردی ولی بعد از پاراگراف اول متاسفانه تعصب کنترل نشده ات باعث بشه که متن از مسیر خارج بشه و تبدیل بشه به لایحه انتقادی به قصد کوبیدن تیم ملی که البته اغراض شخصی ات هم دلش بیرون می زنه.لطفا از این به بعد دقت بیشتری در نوشتن بکن یا از متخصصین مربوطه کمک بگیر .اگه قراره متنت انتقادی باشه نباید اینجوری شروعش کنی و ضمنا باید غرض شخصی ات نسبت به فردی که داری نقد می کنی را کنترل کنی تا مثل الان از دایره انصاف بصورت چشمگیری فاصله نگیری . موفق باشی .
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر