فهرست
امباپه تنبیه می‌شود
امباپه تنبیه می‌شود

امباپه تنبیه می‌شود

آی اسپورت- نه گایدو کاریو و نه آندره‌آ رگی هیچ کدام مانند امباپه نمی‌توانند خوب بازی کنند اما حالا امید آینده فوتبال دنیا هر دو بازی اول فصل را در لیگ فرانسه به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده است. در این دو بازی موناکو 4 گل به حریفانش زده که امباپه از روی نیمکت فقط مدت کوتاهی با اجبار برای هم تیمی‌هایش دست زد. او چند باری هم لبخند کوتاهی زد و شاید از فکرش این سوال گذر کرد که چرا من الان اینجا هستم و در زمین نیستم؟

امباپه همان بازیکنی است که 6 ماه آخر فصل گذشته را به رویایی‌ترین شکل ممکن به پایان برد تا بسیاری از باشگاه‌های بزرگ در سراسر اروپا به دنبال این ستاره فرانسوی به راه بیفتند. او اگر می‌خواهد به یکی از این تیم‌ها برود، باید همچنان مدافعین را شکنجه دهد، گلهای بیشتری بزند و ارزش‌هایش را بیشتر از گذشته کند. او می‌خواهد موناکو را ترک کند و به جای رئال مادرید و منچسترسیتی، پاری‌سن‌ژرمن را انتخاب کرده است. او تصمیمش را چند روز پیش گرفته و حالا رویای شکل‌گیری مثلث هجومی خودش در کنار نیمار و کاوانی را بزرگ و بزرگتر می‌کند.

حالا مشکل اینجاست که موناکو نمی‌خواهد او را به فروش برساند آنهم به بزرگترین رقیبش در فرانسه. آنها قطعا هرگز با پاریس مراوده‌ای نخواهند داشت و شاید جنگ سختی میان آنها دربگیرد. به جز امباپه، فابینیو هم می‌خواهد به پارک‌دوپرنس برود. این اعجوبه فوتبال فرانسه تاکنون کار اشتباهی نکرده و به تیمش موناکو خیانتی نکرده است؛ تیمی که در 14 سالگی اولین قرارداد حرفه‌ای خود را با این تیم امضا کرد و با رشد در این باشگاه به بازیکنی خارق‌العاده‌ای بدل شد که امروز آن را می‌بینیم.

امباپه بین ماه‌های می تا ژوئن با مربیان بزرگی مانند آرسن ونگر، یورگن کلوپ، پپ گواردیولا و زین‌الدین زیدان ملاقات و گفت‌وگو کرده است. او همچنین با وادیم واسلیف نایب رئیس باشگاه که امور قراردادها و نقل و انتقالات بازیکنان را انجام می‌دهد، در مورد تمدید قراردادش با این تیم صحبت داشته است. قرارداد فعلی او در ماه ژوئن سال 2019 تمام می‌شود یعنی او یکسال دیگر می‌تواند در ورزشگاه لوئیز دوم بماند.

حالا لئنوناردو یاردیم سرمربی موناکو در مورد بازی نکردن امباپه می‌گوید"این تصمیم از طرف باشگاه گرفته شده. این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند". پیش‌تر یاردیم گفته بود که چنین تصمیمی گرفته و حالا آن را دنبال می‌کند. البته بیرون ماندن امباپه به تیمی چون دیژون کمک کرد تا شکست بزرگی را تحمل نکند. حالا امباپه داستان متفاوتی دارد. او از یک اسلحه مرگبار به یک بازیکن تعویضی تبدیل شده است. اکنون قدرت بازیکن مقابل قدرت باشگاه قرار گرفته است. چه کسی پیروز خواهد شد؟ آیا وقتی روز یکم سپتامبر از راه برسد، امباپه همچنان بازیکن موناکو خواهد بود؟ این سوال‌هایی است که تا اینجای تابستان جوابی برای آنها پیدا نشده است. با این حال موقعیت پیدا و پنهان موناکو همیشه این بوده که چه امباپه و په بازیکنان دیگرش را به PSG نخواهد فروخت.

پاریسی‌ها هنوز پیشنهاد رسمی برای خرید امباپه نداده‌اند. آنها برای خریدهای دیگر باید چند بازیکن خود را به فروش برسانند. آنها قبل از ارائه پیشنهاد خود و آوردن امباپه به پاریس، باید چنین کاری انجام دهند. در هر حال موناکو در موقعیتی قرار دارد که اصلا از آن راضی نیست. نشاندن امباپه روی نیمکت نمی‌تواند وضعیت خوبی باشد و این تیم را به چالش می‌کشاند. موناکو فردا مقابل متز به میدان می‌رود که احتمالا باید امباپه را باردیگر روی نیمکت ببینیم.

این جنگ با موناکو شاید او را از پای درآورد. امباپه باید بداند که ممکن است این وضعیت یک فصل برایش ادامه پیدا کند. مگر آنکه پاریسی‌ها بتوانند روش بهتری برای به خدمت گرفتن او پیدا کنند. این وضعیت برای تیم ملی فرانسه هم خوب نیست. دیدیه دشام برای بازی موناکو مقابل تولوز در ورزشگاه بود اما نتوانست به اندازه کافی بازی ستاره جوان فوتبال کشورش را تماشا کند. امباپه فقط در تمرینات قابل مشاهده است و بازی نمی‌کند. فرانسه در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روز سی و یکم آگوست مقابل هلند باید قرار بگیرد که برای فرانسوی‌ها بازی مهمی محسوب می‌شود. امباپه به‌خاطر شرایطی که در موناکو دارد، ممکن است جایگاه خود را در تیم ملی از دست بدهد.

 

۲    
آی اسپورت
2017-08-17 11:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر