فهرست
چهره روز: علیپور کوشا
چهره روز: علیپور کوشا

چهره روز: علیپور کوشا

آی‌اسپورت- کمتر کسی فکر می‌کرد علی علیپور در همه بازی‌های این فصل پرسپولیس تا اینجا بازی کند. حضور گادوین منشا در پرسپولیس و ماندگار شدن طارمی رسیدن به ترکیب اصلی پرسپولیس را برای او سخت‌تر از همیشه کرده بود. بازیکن 23ساله پرسپولیس اما اگر استعداد مهدی طارمی و شم گلزنی و خونسردی گادوین منشا را در ضربه زدن ندارد، بیشتر از هر دوی آن‌ها پشتکار و جنگجو است. مهاجمی که هرگز نمی‌ایستد و هیچ‌وقت توپ را رها نمی‌کند. علیپور می‌توانست پیش از آغاز فصل حتی ناامید از اضافه شدن مهاجمی توانا پرسپولیس را با همه بزرگی‌اش رها کند، بازی کردن را به نیمکت‌نشینی احتمالی ترجیح بدهد و همان‌ کاری را بکند که بسیاری از بازیکنان دیگری می‌کنند: به تیمی برود که راحت‌تر در ترکیب اصلی قرار بگیرد. علیپور اما ماند و جنگید و برانکو هم قدر این جنگجویی او را می‌داند.

او حالا حتی بیشتر از طارمی و منشا برای پرسپولیس بازی کرده، به اندازه طارمی و بیشتر از منشا در گل‌های این فصل تاثیرگذار بوده و طوری بازی کرده است که صدای مخالفان حضور او در ترکیب اصلی دیگر شنیده نمی‌شود.

علیپور در هر دو بازی آخر پرسپولیس در لیگ قهرمانان از تاثیرگذارترین بازیکنان تیم‌اش بود و دیشب شاید بهترین بازیکن تیم‌اش. اگرچه کمال کامیابی‌نیا طوری رفتار کرد که پرسپولیس مجبور شد عقب بنشیند و توپ را واگذار کند اما او بارها و بارها با دوندگی و فشار بی‌وقفه‌اش و نفس مدافعان و هافبک‌های الاهلی را برید و اجازه پیش‌روی را هم از آن‌ها گرفت. علیپور زحمت‌کش هم کارگری می‌کند که دیگران ثمره‌اش را بچینند و هم وقتی صاحب فرصت می‌شود آن را به سادگی از دست نمی‌دهد. ستاره‌ای که مدت‌ها است، حداقل از اواخر فصل گذشته از بهترین‌های پرسپولیس است و بدون سر و صدا وظایفش در تیم را انجام می‌دهد. شاید او از آن مهاجمانی نیست که بیشترین گل‌ها را در طول فصل می‌زنند اما حتما از آن‌ها است که هر تیمی و هر مهاجمی در کنار خود احتیاج دارد و پرسپولیس، طارمی و منشا چه قدر خوش‌بخت‌اند که علیپور را دارند.

۸۴    
آی اسپورت
2017-09-13 15:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر