فهرست
سرانجام بهترین خط دفاع لیگ؛ دیوار فروریخته
سرانجام بهترین خط دفاع لیگ؛ دیوار فروریخته

سرانجام بهترین خط دفاع لیگ؛ دیوار فروریخته

آی اسپورت - این یک یادآوری است: پرسپولیس در 30 بازی لیگ هفدهم تنها 15 گل خورد و بهترین خط دفاع فصل را داشت. درست مثل لیگ شانزدهم که تازه یک گل هم کمتر خورده بود و با 14 گل خورده، جایزه‌ی بهترین خط دفاع را مال خود کرد. آنهم در حالی که بقیه‌ی‌ تیم‌های لیگ برتری‌ (غیر از استقلال که در لیگ هفدهم 18 گل خورده بود) بالای 20 گلِ خورده در کارنامه‌شان ثبت شده بود.  در واقع پرسپولیس با همین گل نخوردن‌ها بود که توانست دو قهرمانی اخیر خود را پیش از به صدا درآمدن سوت پایان فصل قطعی کند.  حالا اما همه چیز عوض شده. دیوار دفاعی مستحکمی که پرسپولیسی‌ها به آن تکیه کرده بودند، دو تا از ستون‌هایش را از دست داده و حالا خود نیازمند یک تکیه‌گاه است.

لابد پیش خودتان می‌گویید این دیواری که فرو ریخت، آخرین تکیه‌گاه برانکو ایوانکوویچ بوده. آخرین شاید نه، اما بدون شک محکم‌ترین دیواری که مرد کروات به وقت جستجوی راه‌های رسیدن به موفقیت به آن تکیه می‌کرد، همین خط دفاعی پرسپولیس بود. دیواری که حالا ناباورانه فرو ریخته است، با از دست دادن رباط صلیبی ماهینی و انصاری که این دومی از رقص ژاپنی‌ها با جام آسیا هم تلخ‌تر بود. حتی تلخ‌تر از بغض برانکو و اشک‌های بیرانوند.

دیوار دفاعی پرسپولیس فرو ریخت تا چشم حمله‌وران، دروازه‌ی این تیم را واضح‌تر ببیند و چه خوب که پرسپولیسی‌ها بعد از جام جهانی مقابل جدایی‌طلبی علیرضا بیرانوند ایستادند وگرنه معلوم نبود در روزهای بعد از فینال چه بر سرشان می‌آمد. امروز هم البته حال خوشی ندارند و خودشان هم خیره مانده‌اند به دیواری که حالا آوار شده بر داشته‌هایشان.

از خط دفاع پرسپولیس حرف می‌زنیم و شاید واقعا نیازی نباشد به یادآوریِ صحنه‌هایی که می‌توانستند «صحنه‌ی گل‌» لقب بگیرند و دیوار دفاعی تیم برانکو سدی بود مقابل آنها. برای یادآوری آنچه پرسپولیس پشت این دیوار آهنین اندوخته بود، همین بس که به یاد بیاوریم قرمزها در 9 بازی این فصل‌شان که بازی‌های درخشانی هم نبوده، تنها 3 گل خورده‌اند. یعنی میانگین 5/. گل در هر بازی.

تعجبی هم ندارد البته. پرسپولیس در 30 بازی لیگ هفدهم هم 15 گل خورد و بهترین خط دفاع فصل را داشت. درست مثل لیگ شانزدهم که تازه یک گل هم کمتر خورده بود و با 14 گل خورده، جایزه‌ی بهترین خط دفاع را مال خود کرد. آنهم در حالی که بقیه‌ی‌ لیگ برتری‌ها (غیر از استقلال که در لیگ هفدهم 18 گل خورده بود) بالای 20 گلِ خورده در کارنامه‌شان ثبت شده بود.

در واقع پرسپولیس با همین گل نخوردن‌ها بود که توانست دو قهرمانی اخیر خود را پیش از به صدا درآمدن سوت پایان فصل قطعی کند. همان‌طور یک فصل پیش از آن هم استقلال خوزستان با کمترین گل خورده قهرمان لیگ شده بود. حالا اما همه چیز عوض شده. دیوار دفاعی مستحکمی که پرسپولیسی‌ها به آن تکیه کرده بودند، دو تا از ستون‌هایش را از دست داده و حالا خود نیازمند یک تکیه‌گاه است. ابتدا حسین ماهینی در بازی با استقلال رباط صلیبی پاره کرد و بعد هم محمد انصاری در بازی برگشت با کاشیما در فینال لیگ قهرمانان آسیا.

شاید بگویید سیدجلال هست و چقدر خوب که هست اما آیا تضمینی وجود دارد که با این همه خستگی و بعد از آن بازی‌های پشت سر هم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیب‌دیدگی یقه‌ی او را هم نگیرد؟ نه فقط سیدجلال حسینی، بلکه پرسپولیس شجاع خلیل‌زاده را هم دارد هنوز اما هر دو خسته‌تر از آن هستند که بخواهند تکیه‌گاه دیوار دفاعی این تیم خسته باشند و تا پایان این فصل پرماجرا، استوار نگهش دارند. تلخی داستان همین‌جاست. جایی که دیوار فروریخته‌ی دفاعی پرسپولیس را از یک طرف سیدجلال و شجاع باید نگه‌ دارند و از سوی دیگر هم برانکو با همان دست‌های خالی.

ایران ورزشی

۵ ۲  
آی اسپورت
2018-11-12 17:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
مثل مامی کسری سفیه نباشیم:)))
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۵۳
در جواب s... والا لنگی شورت خونی شما و مامی های گرامیتون که انقد دیگه دست الهلالی ها موند و نرفتید دنبالش آخرش خریبین داشت به عنوان کهنه واسه تمیز کردن شیشه های خونه ش ازشون استفاده میکرد تا اینکه ما رفتیم پارسال ازشون پس گرفتیم تازه جاپونی ها هم گفتن میخوان از شورت های مامی هاتون که با خودشون غنیمت بردن کشورشون برق تولید کنن خخخخخخ
۵ ۱
4جانبه امجدیه رو عشق است
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۵۸
خدانیامرزه والدینی که همچین فرزندانی رو تربیت میکنن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر