فهرست
پیش‌بازی آلمان - هلند؛ آبروداری در گلزن‌کرشن
پیش‌بازی آلمان - هلند؛ آبروداری در گلزن‌کرشن

پیش‌بازی آلمان - هلند؛ آبروداری در گلزن‌کرشن

آی اسپورت – آلمان برای اعاده حیثیت برابر هلند قرار خواهد گرفت که در سودای صعود به نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا است. آلمانی‌ها که سقوط‌شان به لیگ B قطعی شده می‌خواهند در خانه آبروداری کنند. حریف‌شان هلند به کسب امتیاز فکر می‌کند چراکه تنها با یک تساوی هم راهی دور پایانی لیگ ملت‌های اروپا خواهد شد. فرانسوی‌ها هم امیدوار هستند آلمان هیچ امتیازی به هلند ندهد تا تیم‌شان به نیمه‌نهایی این تورنمنت جدید برسد.

آلمان؛ اعاده حیثیت

روزها، ماه‌ها و سال‌ها می‌گذرند و نسل طلایی برای فوتبال آلمان تبدیل به خاطره می‌شود. دردناک‌تر این است که هنوز چندین بازیکن از آن نسل طلایی که یوگی در جام جهانی ۲۰۱۸ قهرمانش کرد در تیم حضور دارند. شاید اشتباهِ سرمربی موفق ژرمن‌ها در سالیان اخیر هم همین باشد، اصرار و تکیه روی مهره‌های بزرگی که به تدریج باید کنار بروند تا مهره‌های جوان‌تر و باانگیزه‌تر جای‌شان را بگیرند. لیگ ملت‌های اروپا یک تورنمنت تازه است و طبیعی است هر دوره ۴ تیم بزرگ به سطح پایین‌تر سقوط کنند، اما آلمانی‌ها نمی‌خواستند در نخستین دوره یکی از سقوطی‌ها تیم آن‌ها باشد. با این حال این اتفاق تلخ ضربه نهایی را بر پیکره فوتبال ملی آلمان وارد کرد، درست در روز‌هایی که یوگی کمی متحول شده و ترکیب تیمش را دستخوش تغییر کرده است. لـو می‌گوید موفقیت در لیگ ملت‌های اروپا هدف آن‌ها نبوده و به یورو ۲۰۲۰ می‌اندیشند. او حالا تقریباً یک سال و نیم فرصت دارد تا دوباره نسل جدیدی را برای رساندن مانشافت به بالاترین سطح فوتبال اروپا آماده کند. خودِ یوگی هم خوب یادش هست در آماده‌ترین روز‌ها هم تیمش در جام ملت‌های اروپا موفق نبود و شاید بتواند با تیمی متفاوت این طلسم را سال ۲۰۲۰ بشکند. بازی امشب برابر هلندِ آماده به نوعی دیداری حیثیتی برای تیمی پرستاره در یکی از سخت‌ترین برهه‌های تاریخ خودش خواهد بود.

هلند؛ لاله‌های شکوفا شده

همیشه هنگامی که در اوج ناامیدی هستید به یاد بیاورید هیچ چیزی ابدی نیست. وقتی هلندی‌ها حضور در ۲ تورنمنت بزرگ جام ملت‌های اروپا و جام جهانی را از دست دادند و با چند تغییر روی نیمکت دست به آزمون و خطا می‌زدند، می‌دانستند که سرانجام به جایگاه‌شان بازخواهند گشت. به نظر می‌رسد جدیدترین ریسک روی نیمکت لاله‌های نارنجی نتیجه داده و رونالد کومان همانی است که باید سکان هدایت تیم را به دستش می‌سپردند. کومان حالا به تغییر نسل در فوتبال ملی کشورش سرعت بخشیده و ستاره‌های جوان و آینده‌دار مهره‌های کلیدی تیمش هستند. وقتی هلند در بازی نخست مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا برابر فرانسه قهرمان جام جهانی تن به شکست داد از نمایش قابل قبول تیم نارنجی‌پوش گفتیم و آن‌ها هم در ادامه کار نشان دادند امیدواری که به آینده تیم‌شان وجود داشت بیهوده نبوده. حالا هلند با ۲ برد ارزشمند در آمستردام و روتردام فقط یک گام کوچک تا صعود به نیمه‌نهایی فاصله دارد. به یاد داشته باشید لاله‌های نارنجی در این گروه کنار قهرمان‌های اخیر جام‌های جهانی حضور دارند و حذف آن‌ها یک دستاورد بسیار بزرگ برای کومان و تیمش خواهد بود. البته هر نتیجه‌ای که در بازی امشب رقم بخورد قطعاً عملکرد اخیر تیم ملی هلند را زیر سؤال نخواهد برد و دیگر باید روی این تیم حساب ویژه‌ای باز کنیم.

آخرین جدال

در دیدار رفت هلند در آمستردام بدجور آلمان را غافلگیر کرد و با ۳ گل ژرمن‌ها را شکست داد. فان‌دایک، دپای و واینالدوم گل‌های لاله‌های نارنجی را به ثمر رساندند.

آمار بازی

۴۱) آلمان و هلند ۴۱ مرتبه در تاریخ به مصاف هم رفته‌اند که سهم ژرمن‌ها ۱۵ برد و سهم هلندی‌ها ۱۱ برد بوده، ۱۵ بازی هم مساوی شده است.

۱۰۸) این دیدار سنتی ۱۰۸ سال قدمت دارد. نخستین بازی بین آلمان و هلند سال ۱۹۱۰ برگزار شد و لاله‌های نارنجی ۴ بر ۲ حریف را شکست دادند.

۱۹) نزدیک به نیمی از دیدار‌های آلمان و هلند یعنی ۱۹ بازی که پیش از فینال جام جهانی ۱۹۷۴ برگزار شده همگی دوستانه بوده‌اند.

۶) مانشافت سالی ضعیف را سپری کرده و در ۱۲ بازی سال ۲۰۱۸ نیمی از بازی‌هایش یعنی ۶ دیدار را با شکست به پایان رسانده است.

۳) هلند که دوران بحرانی را پشت سر گذاشته در ۳ دیدار آخر برابر تیم‌های بزرگی مثل آلمان، فرانسه و بلژیک ۲ برد و یک تساوی کسب کرده است.

۷) نکته خوب درباره تیمِ کومان این است که آن‌ها در ۷ بازی متوالی است که دروازه همه رقبا را باز کرده‌اند.

۶) در ۶ بازی سال ۲۰۱۸ آلمان در خانه ۳ برد، ۲ تساوی و یک شکست برای شاگردان لـو به ثبت رسیده است.

ترکیب احتمالی دو تیم

آلمان: نویر، زوله، هوملس، رودیگر، کرر، هکتور، کیمیش، کروس، نبری، سانه و روس

هلند: سیلسن، دامفریس، دِلیخت، فان‌دایک، بلیند، دِرون، دِیونگ، برگوین، واینالدوم، بابل و دپای

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2018-11-19 13:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر