فهرست
کرونایی‌های آبی؛ ۹ بازیکن، دو امید و دو نفر دیگر
کرونایی‌های آبی؛ ۹ بازیکن، دو امید و دو نفر دیگر

کرونایی‌های آبی؛ ۹ بازیکن، دو امید و دو نفر دیگر

آی اسپورت - احمد سعادتمند ادعا کرد استقلالی ها برای صبح فردا، بلیت پرواز تهیه کرده اند تا در صورتی که امکان سفر به جم را داشته باشند، راهی این شهر شوند. اما به گفته نزدیکان استقلال، باشگاه روی قاعده ۲۵% حساب باز کرده است.

در توافق سازمان لیگ، ایفمارک و فدراسیون پزشکی ورزشی که زیر نظر ستاد مقابله با کرونا و مطابق با پروتکل های بهداشتی امضا شده، آمده است اگر تیمی بیش از ۲۵% اعضایش مبتلا به کرونا باشند، می تواند بازی آن هفته خود را انجام ندهد و به قرنطینه برود. طبق تست هایی که طی دو روز گذشته از بازیکنان استقلال گرفته شده و جواب آن ها در چند مرحله به دست باشگاه رسیده، دست کم ۹ بازیکن استقلال، دو بازیکن امید و دو تن از اعضای کادر تیم کرونا مثبت هستند. اگر نتیجه تست مجدد این ۱۳ نفر یا حداقل ۱۱ نفر از آن ها مثبت باشد، استقلال از حد نصاب ۲۵% عبور می کند و انصرافش از بازی با پارس جنوبی منجر به ثبت نتیجه سه بر صفر و شکست آیین نامه ای برای این تیم نمی شود.

ایفمارک و سازمان لیگ با احتساب ۲۳ بازیکن، کادر فنی، پزشکی، تدارکات و همراهان تیم، افراد هر تیم را ۴۰ نفر محاسبه می کنند و حدنصاب ۲۵% یعنی بیش از ۱۰ عضو یک تیم به ویروس کرونا مبتلا باشند. فعلا فولاد که در بابلسر برای بازی با نساجی قائم شهر اردو زده، مدعی است بیش از ۱۰ کرونایی دارد و استقلال هم ادعا می کند ۱۳ نفر از اعضایش در تست اولیه کرونا مثبت شده اند.

وریا غفوری، مسعود ریگی، محمد دانشگر، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، فرشید باقری، هروویه میلیچ، مهدی قائدی و محسن پورحمیدی، ۹بازیکن بزرگسال استقلال هستند و علاوه بر آن ها گویا تست دو بازیکن سهمیه امید استقلال که با تیم اصلی تمرین می کنند و دو عضو کادر فنی و سرپرستی تیم هم مثبت شده است.

تمرین ظهر امروز استقلال، به دلیل ابتلای بازیکنان تیم به کرونا تعطیل شد و عصر نیز این باشگاه بعد از دو بار تغییر در برنامه پرواز کاروانش به جم، قید این سفر را زد. اما تا این لحظه سازمان لیگ هنوز با لغو بازی استقلال و پارس جنوبی جم موافقت نکرده است. سازمان لیگ همچنین در مورد بازی نساجی و فولاد هم دستور برگزاری داده است. اجرای قاعده 25% به اعلام رسمی سازمان لیگ بستگی دارد و تیم ها نمی توانند حتی در صورت تایید پزشکی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، بدون مجوز سازمان لیگ از حضور در بازی خودداری کنند. رفتن به قرنطینه به جای حضور در زمین فقط با اعلام رسمی سازمان لیگ ممکن است.

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-07-04 00:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Ali
يكشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹، ۰۰:۵۰
ازتراختور ترسیدن بدبختای حقیر