فهرست
بارسلونا Vs بتیس؛ تحت تاثیر حملات تروریستی
بارسلونا Vs بتیس؛ تحت تاثیر حملات تروریستی

بارسلونا Vs بتیس؛ تحت تاثیر حملات تروریستی

آی اسپورت- حملات تروریستی صرف نظر از موقعیت مکانی افراد دنیا، همه را متاثر می‎کند، هرچند نیوکمپ امیدوار است بتواند ثابت کند که نترسیده‎اند و قرار است برای دیدار یکشنبه شب مقابل بتیس دوباره دنیای ورزش را متحد کنند.بعد از حملات تروریستی پنج‎شنبه بارسلونا که باعث مرگ 14 نفر شد و جمعیت زیادی را مجروح کرد، این اولین بازی بارسلونا است که در شهرشان برگزار می‌شود.

هزاران هوادار، چه هواداران محلی و چه کسانی که از بیرون از شهر برای تماشای بازی آمده‌اند روی صندلی‎های ورزشگاه خانگی آبی و اناری‎ها می‎نشینند، جایی که بیشتر برای این شهر شبیه به یک سمبل شده تا مکانی ورزشی.

معمولا در این ورزشگاه هوادارانی که حاضر می‎شوند شاهد کسب 3 امتیاز توسط بارسا و البته هنرنمایی و جادوگری مسی هستند. این بار اما افرادی که به ورزشگاه می‎روند می‎توانند نه تنها شاهد بازی بارسلونا مقابل بتیس باشند، بلکه پیامی برای تروریست‎ها بفرستند که ترسی از آن‎ها ندارند و چیزی مانع از زندگی کردن و لذت بردنشان از زندگی نمی‎شود.

البته هرگز نمی‏توان منکر شد که زندگی برای همه مخصوصا در بارسلونا بعد از روز پنج شنبه و بعد از هر حمله تروریستی در هرکجای دنیا تغییر می‎کند و دیگر مانند قبل نیست. این را حداقل از افزایش تعداد نیروهای امنیتی در نیوکمپ می‎توان فهمید. دقیقا شبیه اتفاقی که در بازی خیرونا و اتلتیکومادرید افتاده بود. این بار در نیوکمپ هم نیروهای ویژه می‎خواهند مطمئن شوند که هیچ مورد مشکوکی در کار نیست و همه چیز مرتب است.

هواداران می‎توانند کیف‎های کوچک و کلاه‎های ایمنی موتورسواری را به خود به ورزشگاه بیاورند، اما کیف‎های بزرگ‎تر اجازه ورود پیدا نمی‎کنند. قبل از بازی یک دقیقه سکوت خواهد بود و این کار برای ادای احترام به خانواده‎های قربانیان است. همچنین بارسایی‌ها که معمولا پشت لباسشان و بالای شماره هر بازیکن نام آن را می‏نوشتند، حالا همه یک نوشته روی لباسشان دارند و آن نام شهرشان است، بارسلونا.

جدا از همه این‎ها ارنستو والورده بعد از شکست در مجموع 5 بر یک تیمش مقابل رئال مادرید، رقیب دیرینه، در سوپرکاپ اسپانیا، در شرایطی وارد زمین می‎شود که فشار زیادی را احساس می‎کند.

  ترکیب احتمالی بارسا

تراشتگن، سمدو، پیکه، اومتیتی، آلبا، بوسکتس، راکیتیچ، روبرتو، مسی، آلکاسر و دلوفو.

 

     
آی اسپورت
2017-08-20 18:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر