فهرست
۴ روز تا افتادن نقاب بازیکنان مازاد پرسپولیس
۴ روز تا افتادن نقاب بازیکنان مازاد پرسپولیس

۴ روز تا افتادن نقاب بازیکنان مازاد پرسپولیس

آی اسپورت - از آخرین باری که به طور رسمی خبر قرار گرفتن بازیکنی در لیست مازاد پرسپولیس منتشر شده، با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی یک نیم فصل گذشته و چهره شاخص این لیست گادوین منشا بود که توسط برانکو در فهرست مازاد قرار گرفته بود. این بازیکن البته در نهایت راهی استقلال شد و در شرایطی که مدعی بود به روزهای اوج بازخواهد گشت با پیراهن آبی نیز تنها یک نیم فصل دوام آورد

.پیش از این بازیکن البته همانطور که گفته شد با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی آنها تنها در ابتدای لیگ هفدهم اقدام به انتشار لیست مازاد خود کردند که در آن نفراتی چون سامان نریمان جهان، شهاب کرمی، رضا کرملاچعب، حامد آقایی و محمد آرام طبع حضور داشتند. برانکو با قرار دادن این لیست و خروج نام این بازیکنان، تیمش را یکدست برای پروژه دومین قهرمانی مهیا کرد.

اکنون اما شرایط کاملا متفاوت شده است؛ گابریل کالدرون تیمی را در اختیار گرفته که سهمیه نفرات در تمامی پست‌های آن به بالاترین حد رسیده است و برای دستیابی به تفکر مدنظر خود باشگاه این اختیار را به او داده تا در پایان اردوی ترکیه، اقدامات لازم را صورت دهد.

اردوی پرسپولیس از یک هفته قبل در استانبول استارت خورده و اکنون ۴ روز دیگر از آن باقی مانده است. این در حالیست که البته سه بازیکن از این تیم به دلیل حضور در اردوی تیم ملی و یک بازیکن نیز به دلیل پشت سر گذاشتن مراحل درمانی در اردوگاه حاضر نیستند.

با این حال اخبار رسیده از ترکیه حکایت از این دارد که گابریل کالدرون با شدت و نظارت بالاتری آخرین پروسه ارزیابی‌اش از نفرات را پشت سر می‌گذارد؛ اتفاقی که باعث شده تا یکی دو بازیکن تیم نیز علیرغم مصدومیت‌های جزیی آن را بروز ندهند و به دنبال این باشند تا همچنان با حضور در تمرینات گروهی، از آزمون سرمربی آرژانتینی به سلامت عبور کنند و شایان مصلح نیز که با مصدومیت شدید مواجه بود با توصیه دیگر بازیکنان برای فرار از خطر، در تمرینات گروهی حاضر شود.

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس که با این مجوز از سوی باشگاه که قادر است حتی بازیکنان باتجربه و نفراتی که به تازگی به لیست اضافه شدند را با صلاحدید خود کنار بگذارد، یک چالش جدی را برابر بازیکنانی قرار داده‌ که علیرغم دستیابی به بزرگترین موفقیت‌های فردی و فنی سه فصل اخیر فوتبال ایران، بیم از دست دادن موقعیت خود در پرسپولیس را به شدت احساس می‌کنند.

ترافیک موجود در برخی خطوط و پست‌ها و البته شرایط فنی و کیفی بازیکنان در کنار پر بودن لیست این تیم، مطمئنا با اخباری در ۴ روز آینده مبنی بر خروج نام هفت بازیکن از لیست همراه خواهد بود. هفت بازیکنی که از لیست جوانان و باتجربه‌های تیم هستند و امیدوارند طی فرصت باقیمانده خود را به شرایط مدنظر گابریل کالدرون نزدیک کنند.

پرسپولیس قطعا پرونده نقل و انتقالاتی خود را طی روزهای آتی با مذاکره برای تمدید قرارداد با بشار رسن و جذب یک مهاجم ایده آل خارجی خواهد بست و بر این اساس نیز طی روزهای اخیر با درخواست گابریل کالدرون برای جذب چند بازیکن جوان و جایگزینی در بین نفرات کنونی، اقدام به مذاکره با نفراتی همچون عبدی، احمدوند و روستایی کرده است. با این حال کسانی که اکنون در اردوی پرسپولیس حضور دارند به تلاش خستگی ناپذیر بازیکنان برای فرار از لیست خروج اشاره می‌کنند و باید دید طی روزهای کوتاه باقی مانده در نهایت چه نفراتی از جمع کنونی از این تیم خارج خواهند شد.

     
آی اسپورت
2019-07-15 18:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر