فهرست
دیسلایک؛ احیای رحمتی به قیمت تخریب حسینی؟
دیسلایک؛ احیای رحمتی به قیمت تخریب حسینی؟

دیسلایک؛ احیای رحمتی به قیمت تخریب حسینی؟

آی اسپورت – عجیب‌ترین خبری که در اواخر هفته گذشته منتشر شد خبر بازی کردن سید مهدی رحمتی به جای سید حسین حسینی در بازی مقابل پدیده بود. حتی عجیب‌تر از خبر فسخ یک طرفه قرارداد مجتبی جباری توسط باشگاه استقلال! دروازه استقلال تازه به آرامش رسیده بود. آرامشی که در این سال‌ها کمتر دیده شده بود. اما از تمرینات آخر هفته استقلال این طور استنباط می‌شد که قرار است یک جابجایی بزرگ در دروازه استقلال انجام شود. تا اینکه روز گذشته شفر در نشست خبری قبل از بازی شایعه را تائید کرد: « ما دو دروازه‌بان خیلی خوب داریم. در شرایط امروزی فوتبال نمی‌توان همیشه با یک دروازه‌بان به کار ادامه داد. ما در بازی‌های جام حذفی به مهدی رحمتی بازی می‌دهیم و در لیگ برتر سیدحسین حسینی بازی می‌کند. با هر دوی آنها در این خصوص صحبت کرده‌ایم. ما در جام حذفی مقابل صنعت نفت یک دیدار بسیار سخت پیشِ‌رو داریم و رحمتی نمی‌تواند بدون اینکه در شرایط بازی قرار داشته باشد در جام حذفی به میدان برود. فردا رحمتی بازی می‌کند و باید ببینیم عملکرد خوبی خواهد داشت یا نه تا درباره بازی‌های بعد تصمیم‌گیری کنیم. برای تیمی که در بازی‌های رسمی به میدان نمی‌رود فردای آن مسابقه رسمی باید در یک دیدار دوستانه بازی کند. این اتفاق در اروپا کاملاً طبیعی است اما تا الآن برای ما کاملاً مهیا نشده که امیدوارم این اتفاق رخ دهد.»

ایده اولیه شفر در این مورد اصلا غیر منطقی نیست. در خیلی از تیم‌های اروپایی هم این روند دیده می‌شود. یک دروازه‌بان در لیگ بازی می‌کند و دروازه‌بان دوم در جام حذفی. هر چند همین الان در ایران خودمان هم چنین روندی خیلی رایج نیست و اغلب تیم‌ها در هر دو جام از یک دروازه‌بان استفاده می‌کنند که البته نمی‌شود به آن‌ها خرده گرفت. با این وجود تصمیم شفر برای استفاده از رحمتی در جام حذفی حاشیه‌ای ایجاد نکرده بود تا اینکه شفر تصمیم عجیبش را اعلام کرد. چیزی که باعث تعجب بیشتر می‌شود دلیلی است که شفر برای این تصمیم اعلام کرده. او گفته رحمتی نمی‌تواند بدون اینکه در شرایط بازی قرار داشته باشد در جام حذفی به میدان برود. این منطق از چند جهت قابل نقد و پرسش است. اول اینکه بر خلاف گفته شفر در هیچ جای دنیا «دروازه‌بان جام حذفی» را در بازی لیگ محک نمی‌زنند. ضمن اینکه اگر شفر واقعا قصد داشت رحمتی را برای بازی جام حذفی محک بزند می‌توانست این کار را در بازی بعدی مقابل پارس جنوبی که یک هفته قبل از بازی جام حذفی برگزار می‌شود انجام بدهد. استقلال روز 5 بهمن با پارس جنوبی و روز 10 بهمن با صنعت نفت در نیمه نهایی جام حذفی بازی دارد.

مساله بعدی این است که رحمتی به عنوان یک دروازه‌بان باتجربه و سابقا ملی‌پوش واقعا نیازی به آمادگی قبلی برای حضور در یک مسابقه رسمی و مهم را ندارد. ماجرا اگر برعکس بود توجیه بیشتری داشت. یعنی اگر حسینی دروازه‌بان دوم و «دروازه‌بان جام حذفی» بود نیاز به آمادگی قبلی برای حضور در بازی رسمی برایش پذیرفتنی بود. اما وقتی صحبت درباره رحمتی است موضوع غیر قابل قبول و حتی خنده‌دار به نظر می‌رسد.

از بیرون که نگاه می‌کنیم ماجرا چیزی که شفر بیان می‌کند نیست. این تغییر درست بعد از بازی‌ای رخ داد که حسینی در آن رکورد شکنی کرد. این طور به نظر می‌‌رسد که شفر و کادر فنی استقلال منتظر این بودند که حسینی گل بخورد تا او را نیمکت نشین کنند. اگر خود حسینی هم به این نتیجه رسیده باشد ضربه روحی بزرگی خورده است و تاسف بار این است که ضربه را خود باشگاه و کادر فنی به جوان آینده‌دار خودشان زده‌اند. آخرین شائبه‌ای هم در این داستان ذهن‌ها را به خودش مشغول کرده نقش احتمالی رحمتی است. رحمتی مدتی است پایگاه خیلی مستحکمش را در میان هواداران استقلال از دست داده است و عده زیادی از هواداران این تیم ذهنیت مثبتی به او ندارند. حالا این ماجرا می‌تواند ذهنیت‌های منفی را درباره رحمتی توسعه بدهد.

۵۶ ۱۷  
آی اسپورت
2018-01-19 16:55:00
نظر دهید

۱۷ نظر
استقلال قهرمان لیگ دسته 3
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۵
تفاوت پرسپولیس و استقلال 16 امتیاز نیست ، بلکه از لیگ برتر تا دسته 3 است.
سعید از خوزستان
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۰
پرسپولیس = 5 سال حضور در دسته سه تهران
دسته سه استقلال با قانون من درآوردی عابدینی بود بخاطر سوزش از دوبار پشت سر هم رفتن به فینال آسیا بود.....
طی سال 1370 با منصورخان پورحیدری،دوم در مورد شیش تا شما لنگیها هم سابقه دارید شیش تا از فتح تهران سال 73 خوردید فیلمش هم موجوده،شیش تای الهلال،پنج تای الغرافه،قشقایی گوسفند چرون،حالا همین تیم شیش تایی افتخار چهار بار حضور در فینال آسیا رو داشته یکبار قبل از انقلاب سه بار هم بعد از انقلاب که حاصل آن دو مقام قهرمانی، دو مقام نایب قهرمانی،و همینطور بخاطر حضور در نیمه نهایی دو بار هم مقام سومی رو کسب کرده، در مجموع شش مقام آسیایی حاصل کار تاج کبیر آسیا ما الان بعد از پوهانگ و الهلال سومین تیم پرافتخار آسیا هستیم این تو A.F.C ثبت شده حالا شما لنگیها 54 ساله در حسرت تنها یکبار حضور در فینال آسیا،در حسرت یک افتخار آسیایی که A.F.C ثبت کرده باشه. همین لنگیها که ادعا می‌کنند بعد از انقلاب دهه 60-70-80- بهترین بازیکنان ایران رو در اختیار داشتند اما در حسرت یکبار حضور در فینال آسیا،حالا شما حقیر ها دل خوش کنید به این اختلافات 14 امتیازی هیچ کدوم از این امتیازات داغ 54 ساله شما در آسیارو التیام نمی‌بخشه........
این دو سالی رو هم که نتیجه میگیرید به برکت دولت تدبیر لنگی،وزیر لنگی،پول اختلاس شده بیت والمال توسط دزدان حرفه ای بابک زنجانی، رؤیانیان،هدایتی و برکت فدراسیون،کمیته داوران،کمیته انضباطی،لنگی و همینطور لابی مهدی تاج عضو سابق هیئت مدیره پرسپولیس بوده................
ستاره های فوتو شاپی در سال 85
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۴
استقلال قهرمان جام های آزمایشی چهارجانبه با شرکت تیم های دسته سه ای=پشم گوسفند
لنگ فینال آسیاندیده
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۰۳
تفاوت استقلال و لنگ ۵۰ امتیاز نیست بلکه فینال آسیاست
شش تق لوله آلومینیوم کهنه سماور
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۲۵
لنگ فینال آسیاندیده= دوبار فینال 16 تیمی آسیا رو رفتیم و یه بار قهرمان و نایب قهرمان شدیم.چنبار به مقام سوم آسیا رسیدیم
۷
سامان
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۵۳
اره فینال اسیا با پلتیا جاپای اندو نزی و سلانگور مالزی بدون حضور قدرت های اسیا . اینا كه توهم 4 تا فینال اسیا دارن فقط یكیشو میگم سال 91 كه مثلا نایب قهرمان اسیا شدن تو مرحله گروهی با یك باخت و. یك مساوی بدون برد و فقط به خاطر گل خورده كمتر صعود كردن بعدش مثلا تو نیمه نهایی با یك برد به فینال رسیدن و و اونجا هم با یك باخت نایب قهرمان شدن كل تورنمنت یك برد یك مساوی و 2 باخت و نایب قهرمانی اسیا مرغ بخته تو قابلمه خنده اش میگیره به خدا
۱
سعید از خوزستان
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۵
به تصمیم سرمربی احترام بذاریم..دو تا دروازه بان خوب داریم از هرکدوم شفر تشخیص داد استقاده میکنیم…..
به نظرمن حق باسرمربی تیم هست.بعداینکه حسینی دچارغرور شده قشنگ از صحبتهاش توبرنامه نودمیشدفهمید ..این رکوردمتعلق ب بازیکنان وتمام تیم استقلال درحالی ک حسینی اصلا ب این نکته توجهی نشان نداده وصحبتهای اودرمورد رحمتی کاملا سردبوده وهیچ تشکری ازوجودرحمتی نکرده….
ی کوچولو برگردیم عقب تا بدونیم سیدرحمتی عزیز چقد ب استقلال کمک کرد …
رحمتی پنالتی گیر تر از حسینی هستش….
احتمال داره بازی استقلال با نفت ابادان به پنالتی بکشه…..
به خاطر بازی جام حذفی مقابل نفت ابادان.که رحمتی قبلش یکی دوتا بازی انجام بده و امادگی کامل چه بدنی چه ذهنی و روحی برای این بازی داشته باشه. این فصل که لیگ را از دست دادیم.
تمرکز باید روی جام حذفی باشه.استقلال باید بعد از چهار فصل بدون جام یک جام حذفی به دست بیاره….
تو حذفی هم یه اشتباه کار تموم و این فصل هم استقلال بدون جام میمونه…..
استقلال قهرمان لیگ دسته 3
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۳
تفاوت پرسپولیس و استقلال 16 امتیاز نیست ، بلکه از لیگ برتر تا دسته 3 است.
پویا
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۰۴:۳۶
حرف از غرور زدن پر مقابل رحمتی!!!!!؟؟؟؟
رحمتی خدای غروره، همه چی رو فدای غرورش میکنه،بعد میگی حسینی مغروره؟!!!!!
حسینی حق داره ازاین تصمیم ناراحت بشه، این کیفیترو نشون بدی، بعد باز رحمتی وایسه تو گل، خیلی ظالمانست.
حسینی بسیار صبوره، امیدوارم تو استقلال بمونه و با عملکرد خوبش ما رو از دست این رحمتی نجات بده.
مجید
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۰
جوجه لنگی به تو چه مربوط...عابر بانک حرام خور شما رو عقبه لنگ قرار داده خودش داور رو میخره...به شما هم چند تا پشگل میده تا استقلال رو به حاشیه ببرید...قلم به مزد حرام خور
استقلال قهرمان لیگ دسته 3
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۱
تفاوت پرسپولیس و استقلال 16 امتیاز نیست ، بلکه از لیگ برتر تا دسته 3 است.
استقلال قهرمان لیگ دسته 3
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۴
تفاوت پرسپولیس و استقلال 16 امتیاز نیست ، بلکه از لیگ برتر تا دسته 3 است.
مهدی
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۷
بابا ولش کنید این لنگی مشکل روانی داره.
کیسه کش هستم دسته سه هستم
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۰۱
کیسهٔ شیشتقلالی سقوط خواهد کرد به جایگاه اصلیش دسته 3
۸
عمرعبدالرحمان العراقی
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۴
پنگوعن ریا کار.خخخخخخخ
۹
amir
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۰۱
در این سه بازی اخیر فهمیدم که شفر تو بازی خوانی فاجعه است
از منصوریان و مرفاوی هم بدتر است
آخه آدم ناحسابی میتونستی قائدی و برزای را به جای انصاری و زکی پور می آوردی که فاجعه بودند
اون وقت سه بازی پشت سر هم اسماعیلی را که از بهترین بازیکنای زمین بوده را بیرون میکشه تا جابر بی بخار تو زمین بمونه
اگه شفر توی این سه بازی ترسو نبود استقلال هر سه بازی را می برد
۱
amir
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۰۶
در این سه بازی اخیر فهمیدم که شفر تو بازی خوانی فاجعه است
از منصوریان و مرفاوی هم بدتر است
آخه آدم ناحسابی میتونستی قائدی و برزای را به جای انصاری و زکی پور می آوردی که فاجعه بودند
اون وقت سه بازی پشت سر هم اسماعیلی را که از بهترین بازیکنای زمین بوده را بیرون میکشه تا جابر بی بخار تو زمین بمونه
اگه شفر توی این سه بازی ترسو نبود استقلال هر سه بازی را می برد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر