فهرست
با باخت در دربی استراماچونی اخراج می‌شود؟
با باخت در دربی استراماچونی اخراج می‌شود؟

با باخت در دربی استراماچونی اخراج می‌شود؟

آی اسپورت – پیش‌بینی می‌شد استقلال امشب میزبانش را شکست دهد و در آستانه دربی یک برد روحیه بخش به دست بیاورد. همه شواهد حاکی از برد تقریبا بی‌دردسر استقلال بود. آبی‌ها 3 مصاف آخر خود مقابل نفت مسجدسلیمان را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند. نفت هم در این دوهفته تیم دردسرسازی نشان نداده بود. استقلال هم همه نفراتش را در اختیار داشت. بعد از دو هفته دو مدافع اصلی میانی خود را در ترکیب اصلی می‌دید و استراماچونی می‌توانست ترکیب ایده‌آل خود برای دربی را پیدا کند.

استقلال بازی را بهتر شروع کرد و یک بار هم توپ را به تیر دروازه میزبان کوبید. به نظر می‌رسید خیلی زود باید منتظر گل این تیم باشیم و این اتفاق هم افتاد. روی یک شوت از دیاباته و اشتباه دروازه‌بان نفت، استقلال توسط مهدی قائدی به گل برتری رسید. در حالی که استقلالی‌ها آماده یک پیروزی پرگل و آسان می‌شدند، شوک اول به این تیم وارد شد. شیخ دیاباته در یک برخورد معمولی از ناحیه قفسه سینه مصدوم شد و از زمین بیرون رفت! هنوز مشخص نیست مصدومیت او چگونه است اما این احتمال وجود دارد که او دربی را از دست بدهد.

در نیمه دوم هم استقلال پا پس نکشید اما تیم میزبان جسورتر بازی می‌کرد و به دنبال فرار از یک شکست خانگی بود. با اشتباه مهلک حسین حسینی، نفت روی یک ضربه ایستگاهی و ضربه سر مهاجم خود به گل تساوی رسید. استقلال که نمی‌خواست بدون برد به مصاف پرسپولیس برود، دوباره شروع به حمله کرد و ولع گلزنی باعث شد تا فرشید اسماعیلی برای پس گرفتن توپ از دست رفته، یک خطای بی‌مورد انجام دهد و با کارت زرد دوم سختگیرانه داور از بازی اخراج شود! او حالا قطعا دربی را از دست داده بود و این برای استقلال که از نبود یک هافبک تکنیکی و دونده در میانه میدان رنج می‌برد یک ضربه مهلک بود. در نهایت بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید اما شوک سوم برای استقلال و استراماچونی در راه بود. مهدی قائدی که یکی از بهترین‌های استقلال در دو بازی اخیر بود، در پایان بازی با برانکارد به بیرون منتقل شد و گفته می‌شود مچ پایش مصدوم است و ممکن است او هم دربی را از دست بدهد.

حالا استقلال برای دربی رفت چند مشکل بزرگ دارد. این تیم هنوز رنگ برد را در لیگ نوزدهم ندیده است. برای دربی یک غایب کلیدی به نام فرشید اسماعیلی دارد و ممکن است دیاباته و قائدی هم به این بازی نرسند. اگر پرسپولیس فردا شب صنعت نفت را ببرد، اختلافش با استقلال به 4 امتیاز خواهد رسید و استقلال در شکننده‌ترین شرایط روحی به مصاف این تیم خواهد رفت. مشکل بزرگ‌تر اما باخت احتمالی در دربی است. اتفاقی که اگر بیفتد ممکن است به پایان زودهنگام کار استراماچونی در استقلال منجر شود.

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2019-09-15 23:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
کنت دراکولا
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۱۶
انشاا...
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر