فهرست
استقلال با ۳+۱ مهاجم بازی می‌کند
استقلال با ۳+۱ مهاجم بازی می‌کند

استقلال با ۳+۱ مهاجم بازی می‌کند

آی‌اسپورت- استقلال لیگ نوزدهم بدون شک مرموز ترین و پیچیده ترین تیم هایی خواهد بود که در تمام ادوار لیگ برتر دیده شده است. تیمی که 15،16بازیکن خود را از دست داده و با مشتی بازیکن جوان و کم نام و نشان گام به عرصه رقابت خواهد گذاشت. گرچه بازیکنانی همچون حسینی، دانشگر، شجاعیان، اسماعیلی و قائدی و تبریزی سابقه بازی در لیگ های گذشته را دارند اما حقیقتا جز اسماعیلی هیچ یک جزو حلقه اول بازیکنان استقلال محسوب نمی‌شدند. البته حساب وریا غفوری هم جدا است و او در سال های اخیر همواره یکی از کلیدی ها بود و شاید بتوان گفت او یگانه بازیکنی است که در نسبت به دیگر بازیکنان تجربه بیشتری داد. این حجم از تغییرات، ترکیبی نو را پدید خواهد آورد. تیمی با نفرات تازه و احتمالا تاکتیکی تازه.

آندره استراماچونی در جریان بازی های تدارکاتی استقلال کوشید به ترکیب اصلی نزدیک شود. به احتمال فراوان نیز او لیگ را با بازیکنانی شروع خواهد کرد که در روزهای گذشته در تمرینات کنارش بودند وعرق ریختند. در واقع اگر بازیکنانی همچون علی کریمی وحتی روزبه چشمی و شاید هم پژمان منتظری به استقلال باز گردند یا نفرات دیگر آن ها هم جایی در ترکیب اصلی نخواهند داشت و استرا تیمش را براساس بازیکنان موجود ارنج خواهد کرد.

رویکرد استراماچونی کاملادرست است. ترکیب اصلی باید به بازیکنانی برسد که در روزهای داغ تابستان تمرینات منظمی را سپری کرده اند و این تصمیم نادرستی است که بازیکنان تازه از راه رسیده ناگهان در ترکیب قرار بگیرند. احتمالا در روزهای آتی، تعدادی بازیکن جدید در تمرین استقلال دیده خواهند شد که سرمربی استقلال به آن نیز اشاره ای داشته است اما بعید است که حضور بازیکنان جدید تاثیری در انتخاب های استرا داشته باشد و او لیگ را با بازیکنانی استارت خواهد زد که تمرینات بیشتری رادرکنارش سپری کرده اند.

به احتمال زیاد استراماچونی شیوه ای را به کار خواهد گرفت که استقلال با آن بیگانه نیست. او روی بازی با روش ۱-۳-۲-۴ تاکید دارد. روشی با تک مهاجم و ۳ بازیکن هجومی پشت سرش. در این سیستم ظاهرا استقلال دارای یک مهاجم راس است اما در اصل با ۳ با ۴ بازیکن هجومی مقابل حریف قرار می‌گیرد. استراماچونی در بازی هایی که با استقلال پشت سرگذاشته علاقه اش به بازی با این روش را نشان داده است . او به بازی کردن با مهاجمان در سایه اهمیت می‌دهد. سیستمی در که در اینتر میلان نیز به اجراء در می‌آورد. سرمربی استقلال بر این باور است که داشته های کنونی راهی جز بازی با این روش را باقی نمی‌گذارند و باید با همین اصول تاکتیکی به میدان برود.

اما استقلال در این روش از کدام بازیکنان بهره خواهد گرفت؟ اکنون کفه ترازو به سمت این بازیکنان سنگین تر است: یکی از میان تبریزی یا دیابانه در راس! و بازیکنانی همچون دشتی، شجاعیان اسماعیلی پشت سرش. مسعود ریگی و احتمالا یکی از میان فرشید باقری یا علی کریمی هم می‌توانند ترکیب هافبک دفاعی ها را تشکیل دهند.

البته استراماچونی دستش در خط حمله بسیار باز تر از این دایره بازیکنان است. بلبلی، قائدی و...را برای بازی در پست مهاجم در سایه در اختیار دارد که احتمالا یک بازیکن خارجی هم در روزهای آتی به این جمع اضافه خواهد شد. به نظر می‌رسد استقلال مشکلی در خطوط هجومی نداشته باشد. دست استراماچونی برای ایجاد هر تغییر مثبتی در تیمش کاملا باز است اما شاید آن نقطه ای که استقلال را در طول لیگ آزار دهد خط دفاع باشد. جایی که قرار است سیاوش یزدانی و محمد دانشگر به عنوان زوج اصلی در قلب دفاع به کار گرفته شوند و زکی پور و غفوری در چپ و راست این منطقه قرار بگیرند. حضور سید حسین حسینی نیز چندان برای استقلال اطمینان بخش نیست اما این دروازه بان ظرفیت های کافی برای بدل شدن به دروازه بانی درجه یک رادارد و شاید در طول فصل به دروازه بانی قابل اتکاء بدل گردد.

۱    
آی اسپورت
2019-07-18 01:41:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر