فهرست
چرا عراق را نبردیم؟
چرا عراق را نبردیم؟

چرا عراق را نبردیم؟

آی‌اسپورت-  برای سومین بار پیاپی از پیروزی بر عراق بازماندیم. اما خوشبختانه با تفاضل گل بهتر سرگروه شده در بخش طلایی جدول قرار گرفته‌ایم. یک‌هشتم نهایی با یکی از تیم‌های سوم (شاید عمان) یک‌چهارم هم با برنده چین - تایلند. تکرار نمایش روبه‌روی عراق برای غلبه بر این تیم‌ها و صعود به نیمه نهایی کافی است اما برای راهیابی به فینال، باید نگرانی‌هایی که مقابل عراق پدید آمد را رفع کنیم.

چیدمان کی‌روش در میانه زمین و بیرون ماندن اشکان و مسعود باعث شد عراق در مالکیت توپ، تعداد پاس‌ها و آمار پاس صحیح از ما برتر باشد. در خلق موقعیت‌های ایده‌آل ناکام بودیم و همچون اغلب دیدارهای مهم، تیمی شدیم فاقد هارمونی که ماموریتش تخریب بازی حریف است و در تمنای سوت‌های داور تا با پنالتی یا ایستگاهی به برد برسد. همچنین اوت‌های بلند امیری. 

با وجودیکه عراق نیازمند برد بود، تیم‌ما {چه بسا مطابق نقشه} در تله بازی فیزیکی رقیب افتاد و حتی آمار خطاهای ما بیشتر بود. برای سومین بازی پیاپی زوج قلب خط دفاعی تغییر کرد. کی‌روش هنوز دو یار آرمانی‌اش را نیافته و همه را کنار هم محک می‌زند.

دو نکته در تیم عراق چشم‌نواز بود. یکی درخشش همام طارق که براستی هافبکی است قابل و آینده‌دار. طارق در ایران کمرنگ‌تر از بشار رسن بوده اما در تیم‌ ملی‌شان چنین به نظر نمی‌آید. شفر می‌تواند در استقلال با سپردن اختیار عمل بیشتر به طارق، حسرت هواداران از برنگشتن جپاروف را به فراموشی بسپارد.\

نکته دوم، جوانان پر فروغ عراقی بودند. صفا هادی و مهند علی ۲۰ ساله یا علا عباس ۲۱ ساله که با ضربه سرش بیرانوند را به پرواز درآورد. اما ترابی با اثرگذاری چشمگیر خود همچنان روی نیمکت است. پرورش و شکوفایی جوانان نخبه در تیم ملی فوتبال عراق، چشمگیرتر از ایران بوده. 

۱۳۲ ۱  
آی اسپورت
2019-01-17 01:22:00
نظر دهید

۱ نظر
Asqar
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
آنالیز برانکو دلالویچ برای تیم ملی عراق و داور ازبک !! با پول دلالویچ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر