فهرست
راز خالی ماندن چپ: دو بازیکن در سه پست
راز خالی ماندن چپ: دو بازیکن در سه پست

راز خالی ماندن چپ: دو بازیکن در سه پست

آی‌اسپورت- پرسپولیس با احتساب وقت‌های تلف‌شده در بازی دیشب برابر الاهلی نزدیک به 90 دقیقه ده نفره بازی کرد. کمال کامیابی‌نیا در دقیقه 11 اخراج شد و پرسپولیس را ده نفره کرد. سرمربی پرسپولیس برای پر کردن جای او در پست هافبک دفاعی، محسن ربیع‌خواه را از دفاع چپ به این پست آورد. حضور او در این پست کانال چپ پرسپولیس را خالی کرد. اما چرا برانکو، زودتر از دقیقه 77 که شایان مصلح را به بازی نیاورد تا در این کانال قرار بگیرد؟

جواب را باید در تغییر شکل بازی فرشاد احمدزاده، وحید امیری و مهدی طارمی جست‌وجو کرد. در همه دقایق بین 11 تا 77، پرسپولیس هیچ دفاع چپ تخصصی نداشت و حتی هیچ بازیکنی به تنهایی قرار نبود وظایف این پست را بر عهده بگیرد. برانکو، با وجود آن که یک گل از حریف عربستانی‌اش پیش بود خطر استفاده نکردن از دفاع چپ مستقر را پذیرفت تا نیم‌نگاهی هم به دروازه الاهلی داشته باشد و با کم کردن از بازیکنان تهاجمی‌اش اجازه فشار بیشتر به پرسپولیس را ندهد.

در عوض او وظایف سه بازیکن حاضر در زمین خود را بازتعریف کرد و از آن‌ها خواست تا مشارکت بیشتری در پر کردن خلا بازیکن غایب داشته باشند. مقایسه هیت‌مپ فرشاد احمدزاده و وحید امیری در دو بازی رفت و برگشت پرسپولیس و الاهلی این تغییر وظایف را به خوبی نشان می‌دهد. در واقع هیچ کدام از این دو بازیکن به تنهایی نقش دفاع چپ پرسپولیس را بر عهده نداشتند اما هر دو هم بخشی از وظایف بازیکن غایب را بر عهده گرفتند. وظایفی که باعث شد هر دو بازکن فشار زیادی را تحمل کنند.  تصاویر سمت چپ، هیت‌مپ‌های این دو بازیکن در بازی دیشب و تصاویر سمت راست هیت‌مپ‌ها در بازی دور رفت را نشان می‌دهند. تغییری که ناشی از خالی ماندن کانال چپ پرسپولیس در این بازی بود.

هیت مپ دو بازی احمدزاده
هیت مپ دو بازی احمدزاده

 

هیت مپ امیری
هیت مپ امیری

از طرفی، با حضور این دو بازیکن در دفاع، سرمربی پرسپولیس، از مهدی طارمی هم با وظایفی گسترده‌تر از همیشه بازی گرفت. طارمی برعکس همیشه حتی تا محوطه جریمه خودی عقب می‌آمد و مانند هافبک‌های پرسپولیس در دفاع مشارکت می‌کرد. حضور او در دفاع هم همان‌طور که در هیت‌مپ این بازیکن مشخص است نشان می‌دهد که طارمی هم نقش زیادی در پر کردن یک بازیکن کمتر پرسپولیس داشته است.

هیت مپ مهدی طارمی
هیت مپ مهدی طارمی

۲۹ ۷  
آی اسپورت
2017-09-13 17:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
حمید
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۷:۵۲
یک کار رو بلد نیستین درست انجام بدین؟
الان کدوم طرف دروازه پرسپولیسه؟ تو هیچکدوم از تصاویر مشخص نکردین. بعدشم اونجایی که هیت مپ دو بازی رو گذاشتین کدومشون بازی با الاهلیه؟ یعنی بدیهیات گزارش نوشتن رو هم رعایت نمی کنین. همه چی رو موکول کردین به اینکه خواننده خودش میدونه.
666666
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۰۱
آی اسپورته دیگه.....کاریش نمیشه کرد
ع ع ب
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۱۰
عقل کل اگه سواد داشتی و گزارش رو کامل خونده بودی می دیدی که هر دو هیت مپ بازی الاهلیه !! یکی رفت یکی برگشت همونطور که آی اسپورت گفته !!! بعدم باز اگه به اندازه یه ارزن شعور فوتبالی داشتی می فهمیدی که با توجه به پست امیری و احمد زاده بالا دروازه الاهلیه دیگه !!!! لطفا بی سوادیت رو گردن آی اسپورت ننداز
۳
یاسر
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۲۴
دقت کنی سمت چپ پرسپولیس و جهت بازی امیری تشخیص میدی
۳
Bee
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۳۸
خودشم نمی دونه بابا،ی چیزی از ی جای کپی کرده دیگه
۲
امیر
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۳۳
با صرف نظر از اشکالات کوچیکی که دوستان اشاره کردن آنالیز جالبی بود.
عمو عموری
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۰۷
نیمه دوم احتمالن مد نظرشونه.
وقتی مغز نداشتشون صرفن برای تمرکز رو اصلاح طلب بودن شهرداره، نباید بیش ازین انتظار داشت ازشون :))
یه سری اسکل کم هوش سبز قبای جمارانی در حال تحلیل و تفسیرن، بدیهیه بوی جوراب باید بدن خخ
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر