فهرست
سرعت، مشکل اصلیِ استوریج
سرعت، مشکل اصلیِ استوریج

سرعت، مشکل اصلیِ استوریج

آی اسپورت – جیمی کاراگر بهتر از هر کس دیگری می‌داند استوریج در اوج چقدر خطرناک است. در 11 مسابقه ای که این دو کنار هم برای لیورپول به میدان رفتند، نه تنها استوریج 9 گل زد بلکه لیورپول هیچ کدام از این بازی ها را نباخت. اما حالا زمانه عوض شده و حتی خود کاراگر هم نگاه متفاوتی به هم تیمی سابقش دارد: استوریج حالا نسبت به زمانی که تازه به لیورپول اومده بود بازیکنی کاملا متفاوته. کل هدف از خرید او این بود که می‌تونست به ما شانس نفوذ بده چون سرعت داشت. نمی دونم که آیا اون سرعت رو کلا از دست داده یا این که نگران مصدومیت های دوباره اس.

داده های ثبت شده در لیگ جزیره حرف کاراگر را به نوعی تایید می‌کنند. به نظر سرعت استوریج حالا یک مشکل است و حداکثر سرعت او در چهار فصل اخیر در یک شیب جالب افت کرده.

حداکثر سرعت استوریج در چهار فصل اخیر
حداکثر سرعت استوریج در چهار فصل اخیر

دنی بهترین فصل حضورش در لیورپول را در 2013/14 تجربه کرد. او در 29 بازی لیگ 21 گل زد و فقط لوییز سوارز عملکردی بهتر از او داشت. استوریج حتی نشان داد بدون سوارز هم می‌تواند خط حمله را رهبری کند و در دوران محرومیت سوارز، چهار بازی پیاپی گل زد. سرعت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازیِ او سرعتش بود. در 13 مسابقه در آن فصل، استوریج سرعتی بالاتر از 33 کیلومتر در ساعت را ثبت کرد. او در هشت بازی سریعترین بازیکن تیمش بود، و در 5 بازی سریعترین بازیکن زمین.

مقایسه بهترین فصل استوریج با سه فصل بعدی
مقایسه بهترین فصل استوریج با سه فصل بعدی

اما در سه فصل بعدی، داستان کاملا متفاوت بوده.  حتی یک بار هم دیگر به سرعت 33 کیلومتر در ساعت نرسید. او حتی یک بار هم سریعترین بازیکن لیورپول در زمین نبوده، چه برسد به کل زمین. به نظر مصدومیت کار خودش را کرده. همسترینگ یکی از مشکلات دائمی اوست، اما مصدومیت های ران و ساق بود که باعث شد او در زمستان 2014، 32 بازی متوالی را از دست بدهد. در حقیقت از پایین آن سال به بعد، او هیچ وقت دیگر به سرعت 32 کیلومتر در ساعت نرسید. مصدومیت مفصل ران هم آماده سازی او برای فصل جاری را دچار اختلال کرد و سرعت او به افت فاحشی ادامه داد. جالب است بدانید که در 3 از 5 بازی این فصل که از ابتدا به زمین رفته، او کمترین حداکثر سرعت را بین بازیکنان تیمش ثبت کرده است!

نقاطی که استوریج مصدومیت را تجربه کرده
نقاطی که استوریج مصدومیت را تجربه کرده

شکی نیست او هنوز یک بازیکن گلزن است. حتی در طول این سه فصل، استوریج هر 161 دقیقه یک گل برای تیمش زده و در مجموع هم 14 بار دروازه حریفان را باز کرده. اما به نظر دیگر آن بازیکنی که بازی را باز می‌کرد و برای خودش موقعیت سازی می‌کرد وجود ندارد. کاراگر در مورد او می‌گوید: وقتی به رکوردش در لیورپول نگاه می کنی، تموم کنندگیش و گل به ازای بازیش، فوق العاده اس. اما دارم در مورد سرعت و کل بازیش حرف می‌زنم. وقتی گل نمی‌زنه انگار تیم با 10 نفر بازی می‌کنه. و آمار نشان می‌دهند کاراگر چندان بیراه نمی‌گوید.

۳    
آی اسپورت
2017-01-28 09:00:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر