فهرست
گاف مدیریت حقوقی پرسپولیس؛ دروغگویی یا نابلدی؟
گاف مدیریت حقوقی پرسپولیس؛ دروغگویی یا نابلدی؟

گاف مدیریت حقوقی پرسپولیس؛ دروغگویی یا نابلدی؟

آی اسپورت - «در خصوص پرونده‌های فیفا با همکاری خوب و موثر مدیریت بین‌الملل باشگاه با شاکیان و وکلای ایشان ارتباطات سازنده‌ای برقرار و در چند وقت اخیر توافقاتی با ایشان در راستای حل و فصل و مصالحه منعقد گردید و پرونده‌های مرتبط با بازیکنان و مربیان شامل آقایان خوزه تادئو، گابریل، سپانویچ، پروویچ و اخیراً با آقایان مایکل اومانیا، آندره پانادیچ و لوکا ماریچ از طرق مقتضی تعیین تکلیف و پرونده‌های مذکور از آمار تحت رسیدگی فیفا خارج گردید.»

این بخشی از مصاحبه 5 ماه پیشِ علی جمشیدی معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس است که در همه رسانه‎ها هم منتشر شد و جمشیدی در این مصاحبه مدعی شد با همکاری خوب و موثر مدیریت بین‎الملل باشگاه پرسپولیس! پرونده چند شاکی خارجی این تیم مثل فرناندو گابریل و لوکا ماریچ از آمار تحت رسیدگی فیفا خارج شده است! اما همین دو روز پیش بود که خبر رسید حکم فیفا درباره این دو پرونده صادر شده و پرسپولیس فرصت کمی دارد تا مطالبات این دو بازیکن را بدهد در غیر اینصورت باید منتظر کسر امتیاز و حتی سقوط به دسته پایین‌تر هم باشد. ماجرا البته درباره پرونده گابریل جالب‎تر هم هست و پرسپولیس به دلیل عدم اجرای رای صادره اول، 10هزار فرانک سوئیس دیگر هم جریمه شده است!  

حالا که آرای فیفا به ضرر پرسپولیس صادر شده بد نیست مدیریت بین‌الملل این باشگاه که در مصاحبه‌های متعدد، از عملکرد خود تعریف و تمجید می‎کند، درباره این آرا توضیح دهد و بگوید چگونه درباره دو پرونده‌ای که از آمار تحت رسیدگی فیفا خارج شده بود چنین احکامی علیه باشگاه صادر شده است؟

۱۲۴ ۱۷  
آی اسپورت
2017-12-21 15:52:00
نظر دهید

۱۷ نظر
امیر
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۷
ماله کشان طاهری کجایید کجایید؟ بیایید بیایید!!!! :)))))
خاطره الهلال
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۲
میگن حسن کلیدساز با گرون کردن بنزین می خواد مشکلات لنگ رو حل کنه خخخخخ.
مارال
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۴۴
رقیب کی بودید شما ؟!
اشکان
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۱
نوچه های طاهری کجا رفتن؟؟؟
بیاین شلوغش کنید دیگه،
یکی یکی داره پرونده ها رو میشه
اونوقت شما میگین هیچکس حق نداره چیزی بگه!
هت تریک خریبین یا چیپش؟!
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۷
دروغ میگه مثل چی...
M13
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۴
اقای برانکو عزیز ممنون ازت ک ادم ها و مدیران کار نابلدی مثل طاهری پشت موفقیت شما ژست میگیرن و وقاحت رو ب حدی رسوندن ک حتی خودشون رو پاسخ گو نمیدونن نه درباره ی پرونده ی اوکراینی ها ن پرونده ی طارمی و غیره ..... داستان وقتی اسفناک تر میشه ک ادم می فهمه این اقای طاهری دقیقا نمونه ای از مدیر های دولتی ما در سراسر جامعه است از خود راضی پرخاشگر کسانی ک هیچ وقت نمی پذیرند اشتباه کردن و در لحظات حساس با سو استفاده از دین و مذهب از مهلکه فرار میکنن
محسن
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۲۲
شخصی در جمعی،فلان شخص را به خاطر رفتار نادرستی دیوث خطاب کرد،یک نفر در ان جمع بود که به حرف ایشان اعتراض کرد.شخصی که کلمه دیوث را به کار برده بود خودش را جمع و جور کرد و با احتیاط پرسید با شما نسبتی داره؟؟ یارو جواب داد من دیوث هستم! و مقایسه فلانی با من و امثال من،توهین به شخصیت ماست!!!!! حکایت،حکایت مدیر محبوب کذایی است.لطفا مدیران دیگر در تمام رده های مدیریتی کشور را با ایشان مقایسه و کنار هم قرار ندهید.توهین به بقیه مدیران نالایق کشور است!!! وقیح تر وگستاخ تر از این مدیر،فوتبال به خود ندیده.
ساشا
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۷
میدونید که چرا بعضی ها در مورد محرومیت تراکتور سازی ،سال پیش و استقلال ، همچنین درباره ی گرونترین تیم استقلال در تاریخ لیگ برتر یا دهم یازدهم شدن تیم های اصفهانی لال شده و حرف نمی زنه چون روی یک موضوع همشون تمرکز کردن واونم زدن پرسپولیس به زمینه ، ولی نمیدونند.... گر نگهدار من آن هست که من میدانم .... شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد. نمونه آخره این کارشکنی برگزار نشدن بازی استقلال روز دوشنبه به بهونه آلودگی هوا و موکول شدن به روز چهارشنبه تا نام کریمی و برزای به لیست استقلال اضافه بشه. برایه همه ی تیم ها آلودگی ضرر داره ولی برایه پرسپوایس چون مجهز به آبشش و عمل فتوسنتز روانجام میده ، ضرر نداره. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خربین
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۲
عزیزم خودت رو ناراحت نکن برا آبشش هات ضرر داره
ساشا
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۰۸
ببخشید مثل شما دوزیست نیستم!!!!!!!!!!!!!!!
مارال
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۴۴
خربین تو ام حرف نزن شش هات خراب میشن گلم البته چه بهتر اونوقت خفه میشی دیگه .
محسن
پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۳۰
کوچولو،در شرایط برابر و عادلانه،تیم شما زدن ندارد،خوشبینانه در رده ششم تا نهم قرار میگیرد.کسی در صدد زدن تیم شما نیست در پی اجرای عدالت و برخورد قاطع با قانون شکن هستند.خوشم میاد مثل مدیر جاعلتان از دین و شرع و شعر هم خرج میکنید!!! عجب!!! پس نگهدار شما شیشه در بغل سنگ نگه میدارد!؟ نگهدار شما دیگه چه کارهایی میکند؟ لاپوشانی و جعل هم میکند؟ یا فقط عابر بانک را تیغ میزنه؟
حمید
جمعه ۱ دی ۱۳۹۶، ۰۰:۲۹
من مدرک دکترای حقوق ندارم. کارشناسی ارشد حقوق هم ندارم. حتی لیسانس حقوق هم ندارم. تنها نکته مثبتم اینه که می دونم که اینها رو نمی دونم. بنابراین مثل عادل یا نویسنده این مطلب سریع نتیجه گیری نمی کنم. اولش از خودم می پرسم آیا اینها پرونده های جدیدی هستند؟ می دونیم که نیستن. در واقع همون پروندهای قبلی هستن که بهشون رسیدگی شد و قرار شد مطالبات این دو بازیکن قسط بندی بشه. بنابراین سئوالی که هست اینه که چرا اقساط این بازیکن ها به موقع پرداخت نشده. نه اینکه پرونده جدیدی باز شده باشه. اما نویسنده مقاله جوری برخورد کرده که انگار در اثر سهل انگاری مدیریت قبلی پرونده جدیدی درست شده و بر همون مبنا تیتر زده دروغ گویی یا نابلدی؟ در واقع باید از نویسنده مقاله پرسید دروغ گویی یا نابلدی؟ این همون چیزیه که آقای طاهری ازش انتقاد می کنه و میگه چرا هر مساله ای رو جوری مطرح می کنین که انگار کوتاهی از مدیریت سابق پرسپولیس بوده.
در مورد دیرکرد اقساط اولا اینکه آقای طاهری بیشتر از یک ماهه مدیر پرسپولیس نیست و باید رفت از آقای گرشاسبی پرسید چرا پرداخت نکرده. البته بخشی از مسئولیت هم برگردن آقای طاهری هست و باید از اون هم پرسید چرا اون موقع که مدیر عامل بود پرداخت نکرده.
در هر صورت اما طاهری یا گرشاسبی هیچ فرقی در اصل مشکل ایجاد نمی کنه. دلیل اصلی و ریشه ای این تاخیرها در پرداخت مطالبات این که 1- هفتاد درصد درآمد باشگاه ها رو عادل و رئیساش می دزدن 2- اسپانسر دزد 15 میلیارد رو میدزده 3- برهان مبین می دزده 4- بقیه می دزدن. آقای طاهری هم دنبال همه این دلایل ریشه ای رفت. بهتر از هر کسی.

نکته اخر رو هم بگم در مورد این دو پرونده نه تنها حق انتقاد نداریم بلکه باید به مدیریت پرسپولیس نمره عالی داد. چون برخلاف پرونده ژوزه (که یک مربی تماما شکست خورده باعث محکومیت پرسپولیس شد و با تاخیر در پرداخت جریمه شدیدا افزایش یافت) اینجا خبری از جریمه سنگین نیست. در واقع مدیریت پرسپولیس دو بازیکن خوب گرفته ازشون هم به خوبی بازی گرفته شده و بعد موفق شده تا دو سال بعد پولی رو که همون موقع باید می داد پرداخت نکنه بدون اینکه جریمه زیادی داده بشه. پس چرا باید انتقاد کنیم. واقعا چرا هر کی از راه می رسه از طاهری انتقاد می کنه. دلیش غیر از اینه که طاهری جلوی هر چی دزد بود واستاد؟
۴ ۴
خاطره بازی با العین
جمعه ۱ دی ۱۳۹۶، ۰۶:۱۶
توجیع های قبل از شما سوتفاهم بود......شما به جای کارشناسی و حمایت از طاهری بهتره بری به کار اصلیت که نضافت سرویس های بهداشتی باشه بپر دازی پولی که بابت تمیز کردن به دست می اد حلال تر از مذدور بودن طاهری ه
۱
اشکان
جمعه ۱ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۳۷
اولا اینایی که گفتی نقطه ضعفت حساب میشه نه نقطه قوت!!!
در ضمن گی گفته هرکی مدرک دکترای حقوق و کارشناسی داره زود قضاوت می کنه؟؟؟؟
بعد عادل فردوسی اصلا مدرک حقوقی نداره!
و اینکه از کجا فهمیدی نویسنده مطلب و فردوسی پور زود نتیجه گیری کردن؟؟؟ تو از کجا میدونی همینجوری میپرونی؟؟؟
و اینکه تو برای خودت از اعتقادات خودت یک چهارچوب ساختی و فکر می کنی هرکی برخلاف این چهار چوب فکر کنه اشتباه گفته و هرکی در چهارچوب فکر و اعتقاد تو عمل کنه پس درست گفته
نه عزیزم اینجوری نیست
بر طبق قوانین کشور دزدی مال مردم خوری کلاه برداری چهار چوب درست برای قضاوت کردنه نه شر و ور هایی که تو گفتی!!!
کسی که مال مردم میخوره دروغ میگه تبانی می کنه و هزار فساد دیگه مجرمه‌
و زمان هیچ موقع از بین برنده جرم نبوده(به خاطر نخوندن حقوق این چیزا رو نمی دونی و فکر می کنی که خیلی هم خوبه!)
نه اونی که فساد رو افشا می کنه
یا خودتو زدی به کری و کوری
یا به احتمال زیاد با قرض ورزی داری نظر میدی
که چهار تا فکر آشفته دیگر هم که مثل خودت هستن با خودت همراه کنی
۱
حمید
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۰۰:۱۵
به اشکان:
1-الان بر اساس کدوم مدرکی طاهری دزد، مال مردم خور یا کلاه برداره. آها فهمیدم. بر اساس حکم عادل تو دادگاه نود. شما بر همین مبنا ثابت کردی که این آقا دزد، یا مال مردم خور، یا کلاه برداره بعد هم ادعا کردی که جرم با گذشت زمان از بین نمی ره.
2- ذهن من هیچ چارچوبی نداره. من هیچ علاقه ای به طاهری ندارم و هیچ نفرتی هم از عادل ندارم. تنها از طاهری حمایت می کنم به خاطر اینکه می دونم دنبال گذفتن حق پخش بوده و هست. بذار یه مثال بزنم برات تا بهتر بفهمی. وینستون چرچیل تا قبل از جنگ جهانی دوم سال ها مخالف سرسخت کمونیسم و استالین بود اما در خلال جنگ جهانی دوم با استالین متحد شد. وقتی ازش پرسیدن تویی که سال ها با کمونیسم و استالین مخالفت کردی چطور حاضر شدی باهاش توافق کنی گفته بود برای شکست دادن هیتلر حتی حاضرم با شیطان هم وارد معامله بشم. به شکل مشابه برای شکست دادن صدا و سیما من هم حاضرم حتی با شیطان هم وارد معامله بشم. البته در جایگاه خودم. ضمن این که نه عادل و نه طاهری هیچکدوم شیطان یا هیتلر نیستن.
حمید
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۱۹
به اشکان:
ضمن اینکه اشتباه خودم رو در اون بخش که گفتم نویسنده جوری صحبت کرده که انگار پرونده جدیدی باز
شده می پذیریم. نویسنده واقعا همچین حرفی نزده و اشتباه از من بود. البته این رو هم در نظر داشته باش که بار معنایی کل متن یه انتقاد غیرمنصفانه شدید از مدیریت پرسپولیسه. در واقع قضیه یه دیرکرد در پرداخت اقساطه که اینقدر فاجعه جلوه داده شده.که اون هم با این اوضاع فوتبال مملکت صد در صد طبیعیه.
در مورد جمله اولم اینها به هیچ وجه نقطه ضعف حساب نمیشه. چون هر کی در یک سری مسائل خاصی تخصص داره و در مورد مسائل دیگه نه.
اینو هم اضافه کنم که من مطمئنم عادل هیچ مدرک حقوق نداره. الکی حرف نمی زنم. لیسانس و فوقش رو مهندسی صنایع خونده و دکتراش رو داره مدیریت رسانه می خونه. و
من نمی دونم کجای حرف من بهت برخورده که به من میگی کر و کور. اینه که صدا سیما داره حق فوتبال رو می خوره و عادل هم هیچ کاری نمی کنه اظهر من الشمسه. هیچ مدرک حقوقی و تخصصی هم نمی خواد. فقط اندکی انصاف لازم داره. فقط یه کم. توقع زیادی ندارم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر