فهرست
سوال از طارمی: لژیونر شدن به چه قیمتی؟
سوال از طارمی: لژیونر شدن به چه قیمتی؟

سوال از طارمی: لژیونر شدن به چه قیمتی؟

آی اسپورت – مهدی طارمی و یک نقل قول از او در خبرورزشی.نقل قولی که ظاهرا از لابلای گفت و گوی او با کارلوس کی روش منتشر شده است: «مي‌خواهم بعد از جام جهاني‌ به اروپا بروم.»طارمی احتمالا یکی از بازیکان کی روش در جام جهانی خواهد بود.بازیکنی که اگر روز،روزش باشد می تواند برای هر مدافعی،یک مهاجم خطرناک به حساب بیاید.یعنی اینکه اگر روند او در این تورنمنت که ویترینی جهانی است خوب باشد احتمال ترانسفر شدنش بسیاربالاست و آن طور که خودش گفته می خواهد پس از پایان این رقابت ها راهی اروپا شود.

 در این که طارمی دوست دارد لژیونر شود و بارها برای این کار تلاش هم کرده شکی وجود ندارد و این حق طبیعی این بازیکن است اما چرا در این شرایط و در این وضعیت؟به چند ماه قبل بر می گردیم.قبل از بازی با الهلال.جایی که خبر رسید باشگاه پرسپولیس به دلیل قراردادی که مهدی طارمی با باشگاه ریزه اسپور ترکیه در تابستان سال گذشته بسته بود از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم است و این بازیکن هم تا 4 ماه نمی تواند برای تیمش به میدان برود.اتفاقی که یکی از دلایل اصلی اش مربوط به خود طارمی بود و در بخش دیگری شاید بتوان انگشت اتهام را به سمت باشگاه نشانه رفت.با همه این ها و حتی اگر داستان پول های پرداختی حسین هدایتی و اینکه تکلیف این پول ها چه شد را کنار بگذاریم باید یک سوال ویژه از مهدی طارمی پرسید؛اینکه او با چه قیمتی می خواهد لژیونر شود؟ آیا هر بازیکن دیگری هم به جای او بود همین تصمیم را می گرفت؟آیا اگر او در فوتبال اروپا به میدان می رفت،باز هم به خودش اجازه می داد تا به همین راحتی بگوید:«می خواهم لژیونر شوم؟»انگار نه انگار که پرسپولیس به خاطر این بازیکن محروم شده و غیبت او در دو بازی با الهلال یک جورهایی کمر تیم را شکسته است!

 هواداران چطور؟توقع آنها چیست؟کوچکترین خواسته آنها شاید این باشد که اگر نمی خواهی برای تیمت فداکاری کنی حداقل با اظهارات آشکار عذاب شان نده.آقای طارمی اگر در ایتالیا و یونتووس بازی می کردی و به همراه این تیم به دسته پایین تر سقوط می کردی می توانستی تصمیمی که دل پیرو،بوفون و رفقایشان گرفتند را بگیری،یا در آن شرایط هم تصمیم به جدایی و رفتن از این تیم می گرفتی؟

 پرسپولیس بزرگتر از هر بازیکنی است.نبودنت در این چند ماه برای پرسپولیس سخت بود اما با علی علیپور و گادوین منشا این خلا پر شد اما آنچه دریادها می ماند رفتار و کردار بازیکنان است،به همین دلیل هم هست که هر بازیکنی به راحتی اسطوره نمی شود و در خاطره ها نمی ماند!

 

مرتضی رضایی/ خبرآنلاین

۲۸ ۱۱  
آی اسپورت
2017-11-17 09:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
red
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۵۳
بره به جهنم!ازاین رو اعصاب تر اون ابله هایین که ازش حمایت میکنن!
علی
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۱۹
نکته عجیب اینجاست که خبر آنلاین و خبر ورزشی که در طرفداری از تیم دوچرخه سواران شهره هستند الان یک شبه به فکر هواداران پرسپولیس افتاده اند!
کانت
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۴۸
طارمی اگر بماند سرمایه مادی پرسپولیس هست و اگر لژیونر شود سرمایه معنوی هواداران و باشگاه خواهد بود!!
علی
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۱۰:۱۸
باز هم تلاش رسانه ها یا به عبارت درست تر مافیایی که اجازه خروج طارمی از ایران و اشتغال او در لیگ های اروپایی را نمی دهد جهت رو در رو قرار دادن این بازیکن با هواداران پرسپولیس!
در واقع یک محتوا را رسانه های مافیایی به صورت ها و شکل های گوناگون در روزهای گذشته و احتمالا تا پایان فصال تکرار می کنند تا مانع از حضور طارمی در اروپا شوند چرا که می دانند حتی یک نیم فصل بازی کردن او در اروپا و آشنا شدن تیم های اروپایی با قابلیت او، بازیکنانی مثل سردار آزمون و ... به حاشیه خواهد راند...
باز هم تاکید می کنم یک جریان مافیایی اجازه خروج به طارمی نمی دهد و گرنه طارمی مجبور نبود شبانه به صورتی که گویا در حال فرار است به تیم ریزه اسپور بپیوندد!
اینقدر هم از هواداران خرج نکنید چرا که این بازیکن به صورت قانونی با ریزه اسپور قرارداد بسته بود ولی همین هواداران با فحاشی و تهدید او را مجبور کردند به ایران بازگردد و اگر چه با حضور طارمی قهرمان لیگ هم شدند الان خود را به فراموشی می زنند..
عه! آقا چرا میخندی?
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۲۲
گل گفتی! قشنگ مشخص هست یک جریانی مانع از حضور طارمی در اروپا هست اتفاقی که طارمی را به کانون توجه جهانی به فوتبال ایران خواهد کرد!
بابک پرسپولیسی
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۲۷
بازیکنی با روحیه بی انضباط و بی ظرفیت و تشنه جلب توجه هرگز در فوتبال حرفه ای و با دیسیپلین اروپا نمیتونه موفق بشه
مهدی مهدوی کیا و وحید هاشمیان و علی دایی روحیه تطابق با این شرایط را داشتند
اما طارمی حتی خواب لیگ های معتبر اروپا را نخواهد دید
و نهایتا باید مثل کریم انصاریفرد عمر فوتبالی و مالی خودشو در لیگی مثل یونان تباه کنه
انصاریفر اگر در ایران و زیر نظر برانکو میموند و اروپا را گدایی نمیکرد هم از نظر مالی هم از نظر فنی به مراتب رشد بیشتری میکرد
۹
علی
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۰۱
بابک پرسپولیسی! معلوم هست خاطره بدی از طارمی داری..
در فوتبال اروپا بعد فنی بازیکنان در اولویت است در غیر اینصورت سوارز که قبل از حضور در بارسلونا چند بازیکن را با دندان گاز گرفته بود اصلا نباید خواب تیم کاتالونیا را هم می دید! خخخخخخخ
۲
علی
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۰۱
بابک پرسپولیسی! معلوم هست خاطره بدی از طارمی داری..
در فوتبال اروپا بعد فنی بازیکنان در اولویت است در غیر اینصورت سوارز که قبل از حضور در بارسلونا چند بازیکن را با دندان گاز گرفته بود اصلا نباید خواب تیم کاتالونیا را هم می دید! خخخخخخخ
۱
بابک پرسپولیسی
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۵۹
علی جان
زمان ثابت میکنه پیشبینی من درسته یا شما
سوارز به لحاظ حرفه ای کاملا منضبط هسست منظورم از انضباز معنویت نبود که شما اشاره کردی و مثال نقض آوردی
انضباط یعنی اینکه بازیکن تمام وقت در خدمت برنامه های زمانبندی شده باشگاه باید باشه از زمان خواب گرفته تا انجام دقیق تمرینات تا اجرای صحیح و مو به موی برنامه و تفکرات مربی در زمین تا حتی تغذیه و روابط زناشویی!
حالا ببین آقای طارمی که دو فصل از تمرینات بدن سازی فرار کرده یا تا نیمه شب در محیط اینستا مشغوله یا به اتفاق دوستان به کافه قلیون تشریف میبره یا در وسط بازی حیاتی پرسپولیس بر خلاف تفکرات مربی و برنامه های تاکتیکی پنالتی را چیپ میزنه یا پنالتی را با پاس رضاییان میزنه.......
آیا حتی کوچکترین ارزشی برای فوتبال حرفه ای اروپا داره یا نه....
صبر کن عزیز زمان نشون میده نهایتا یونان روسیه بلژیک و کلا لیگ های درجه 3 اروپا اونهم نیمکت نشینی
۷
خاطره بازی الاستقلال با العین
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۲۰:۰۱
داشعلی کجایی یادش بخیر چقدر سخته تیمت شش تا تو یه بازی بخوره و تو واسشون سوت بلبلی بزنی
۶
خاطره بازی با الهلال
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۰۶
به قیمت بازی با الهلال و چیپ عمر خریبین
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر