فهرست
سوال روز؛ پرسپولیس نباید زودتر به ژاپن می‌رفت؟
سوال روز؛ پرسپولیس نباید زودتر به ژاپن می‌رفت؟

سوال روز؛ پرسپولیس نباید زودتر به ژاپن می‌رفت؟

آی اسپورت - پرسپولیس همان‌طور که پیش از حضور در ژاپن، یکی دو روزی در دبی تمرین کرد این‌بار هم در مسیر بازگشت به تهران، توقفی در دبی داشت و قرار است چهارشنبه وارد تهران شود! آیا این تصمیم یک تصمیم خوب بود؟ به یاد داریم منصور ابراهیم‌زاده، سرمربی ذوب‌آهن برای بازی با تیم پوهانگ در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا در فصلی که نایب‌قهرمان شد تیمش را یک هفته زودتر از موعد بازی به کره‌جنوبی برد و وقتی از او در این‌باره پرسیده شد، گفت: «برای هر یک ساعت اختلاف زمانی نیاز به یک روز زمان است تا بدن بازیکنان با شرایط آب و هوایی جدید خود را وفق دهد.» اتفاقاً در آن بازی تیم ذوب‌آهن به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافت و به مرحله بعدی صعود کرد و در نهایت هم نایب‌قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد.

پرسپولیس این تدبیر را در بازی با کاشیما در ژاپن به‌کار نبرد. با توجه به اختلاف ساعت تهران و توکیو، پرسپولیسی‌ها باید ۵، ۶ روز جلوتر به ژاپن می‌رفتند، اما پرسپولیس ترجیح داد به‌جای این‌که زودتر به ژاپن برود در دبی تمرین کند! این تیم حالا در بازگشت از ژاپن هم تصمیم گرفته چند روزی در باشگاه ایرانیان تمرین کند و چهارشنبه به تهران بازگردد.

به‌راحتی می‌توان ثابت کرد این تصمیم، تصمیم خوبی برای تیم نبوده است. پرسپولیس در حالی این روز‌ها در دبی تمرین می‌کند که قرار است در استادیوم آزادی تهران میزبان تیم کاشیما باشد و طبیعی است که شرایط آب و هوایی تهران با دبی متفاوت باشد. به واقع تمرین در دبی به هیچ‌وجه شبیه‌سازی بازی در تهران نیست و گویی برانکو تنها به‌خاطر شرایط و امکانات باشگاه ایرانیان در مسیر رفت و برگشت از ژاپن تصمیم گرفته تیم را در دبی نگه دارد.

شاید زمان‌بندی سفر تیم کاشیما به تهران بیانگر این مسئله باشد که زود نرفتن تیم پرسپولیس به ژاپن هم ضرورتی نداشته است. کاشیما سه روز زودتر از زمان برگزاری بازی برگشت یعنی چهارشنبه وارد تهران می‌شود و پرسپولیس هم این زمان‌بندی را در سفر به ژاپن رعایت کرده است، اما نمی‌شود اردوی تیم پرسپولیس در دبی در بازی برگشت را توجیه کرد. به این خاطر که شرایط آب و هوایی این روز‌های دبی اصلاً شبیه شرایط آب و هوایی تهران نیست. کاشیما اگر روز چهارشنبه به تهران سفر می‌کند به این خاطر است که روز سه‌شنبه در جی‌لیگ به میدان می‌رود.

آنچه مسلم است اختلاف زمانی تهران و توکیو در بازی رفت از نظر بدنی به تیم پرسپولیس ضربه زد و دیدید که پرسپولیس در نیمه دوم به خوبی نیمه اول بازی نکرد. این در حالی است که نمی‌شود به صراحت رأی داد که تیم پرسپولیس از نظر بدنی مشکل دارد. اتفاقاً مارکو مربی بدنساز تیم پرسپولیس مربی خوبی است و خوب بودن کارش را به دفعات نشان داده است. کار خوب این مربی بدنساز تاکنون مورد اشاره بازیکنان تیم پرسپولیس بوده و ابتدای فصل فشار حملاتی که این مربی در نظر می‌گرفت این‌قدر زیاد بود که وقتی مارکو یک روز تعطیلی می‌داد سرخپوشان از خوشحالی به هوا می‌پریدند. در بازی با السد هم دیدیم که پرسپولیسی‌ها به‌خوبی و حتی تا دقیقه ۹۰ هم به‌دنبال باز کردن دروازه حریف بودند.

کاشیما همان‌طور که اشاره شد بعد از بازی با پرسپولیس تمریناتش را در ژاپن برگزار کرد و قرار است فردا مستقیم به تهران سفر کند و مهم‌ترین جلسه تمرینی این تیم روز پنج‌شنبه خواهد بود و بعد از آن تیم با انجام یک تمرین سبک در روز جمعه مهیای بازی برگشت می‌شود.

۴ ۲  
آی اسپورت
2018-11-07 09:40:00
نظر دهید

۲ نظر
امید از تفت
چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۲۴
2 آبان ساعت بازی رفت و برگشت فینال مشخص شد و پرسپولیس برنامه ریزیهاش را انجام داد. 5 آبان اعلام شد ساعت بازی رفت تغییر کرده و امکان تغییر برنامه ریزی برای پرسپولیس وجود نداشت. برای هر تغییر بلیط بیزینس کلی هزینه برای باشگاه داره. این حقه ژاپنی بود که متأسفانه هیچ واکنشی را از سوی مسئولین پرسپولیس و فدراسیون ایران به همراه نداشت. از دور نشستن و بگن لنگش کن خیلی راحته ولی در عمل همه چیز امکانپدیر نیست.
موسی
پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۱۳
استقلال میخواست بره ازبکستان وزیر دستور داد پرواز چارتر داشته باشن
اونوقت پرسپولیس برای فینال تو شرق آسیا از این خبرا نداشت

اگه چارتر داشتن که دیگه دبی نمی موندن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر