فهرست
تکرار تلخ رئال؛ ۳۸ بازی و ۱۲ شکست
تکرار تلخ رئال؛ ۳۸ بازی و ۱۲ شکست

تکرار تلخ رئال؛ ۳۸ بازی و ۱۲ شکست

آی اسپورت - اگر یکی از تیم‌های بزرگ اروپایی از به پایان رسیدن رقابت‌های این فصل فوتبال راضی و خوشحال باشد رئال‌مادرید است! این تیم یکی از بدترین فصل‌های عمرش را سپری کرد و دست آخر با کسب ۶۸ امتیاز در لالیگا به عنوان سومی رسید. البته رئال در این فصل علاوه بر دست به دست کردن صندلی مربیگری‌اش یکی از رکوردهای بد را هم ثبت کرد: ۱۲ شکست در طول یک فصل!

شاگردان زیدان در آخرین دیدار از رقابت های لالیگا در جریان هفته سی‌و‌هشتم برابر تیم بتیس هم ۲ برصفر شکست خوردند تا فصل کابورس وارشان با همین شکست به پایان برسد. این شکست آخری در مجموع دوازدهمین شکست این تیم در طول ۳۸ هفته بود که خیلی کم در قرن ۲۱، هواداران این باشگاه به چشم خود دیده بودند. آخرین باری که این تیم در رقابت‌های لیگ این همه شکست در طول یک فصل خورده بود مربوط به فصل ۱۹۹۹-۱۹۹۸ بود. اتفاقاً آن‌ها در همان فصل هم ۶۸ امتیاز گرفتند و در جدول رده‌بندی کلی به عنوان دومی رسیدند. ۲۰ سال بعد از آن اتفاق، این تیم حالا یک پله هم در جدول لیگ سقوط کرده و به عنوان سومی رسیده است.

عمده‌ترین دلیلی که باعث شد رئال مادرید امسال به این حال و روز بیفتد رفتن کریس رونالدو البته زین‌الدین زیدان از این باشگاه در ابتدای همین فصل بود. آن‌ها که با هم برای سومین بار متوالی رئال‌مادرید را فاتح اروپا کرده بودند به یک‌باره تصمیم به جدایی گرفتند؛ کریس به یوونتوس رفت تا با این باشگاه ایتالیایی یک قهرمانی دیگر در لیگ به دست بیاورد و زیدان هم قید مربیگری را زد و با نوشتن استعفایش رفت تا کمی در کنار خانواده‌اش استراحت کند. اینطور شد که زمام امور در این باشگاه به دست جولن لوپتگی، سرمربی سابق اسپانیا سپرده شد. لوپتگی هم تا به خودش آمد امتیازات زیادی از دست داده بود و با وجود حمایت بازیکنان رئال‌مادرید از کار برکنار شد تا سانتیاگو سولاری، سرمربی تیم ذخیره های رئال‌مادرید جایش را در این تیم بگیرد؛ ابتدا به عنوان مربی موقت وسپس به عنوان سرمربی دائم. حضور این آرژانتینی روی نیمکت رئال‌مادرید هم دوام زیادی نداشت و او هم با ثبت یک کارنامه معمولی که البته همزمان با حذف از لیگ قهرمانان اروپا به دست آژاکس شد، رئال را ترک کند.

بازگشت نه چندان موفقیت آمیز زیدان

بعد از اینکه سولاری از رئال مادرید اخراج شد این بار در یک بازی رسانه‌ای بسیار گسترده، زین‌الدین زیدان، مرد فرانسوی و موفق رئالی‌ها دوباره روی کار آمد؛ او ۹ ماه بعد از جدایی‌اش از مادریدی‌ها به‌عنوان سرمربی برگشت تا بتواند کشتی به گل نشسته را به ساحل امنی برساند. البته زیدان از همان بدو ورود بیشتر تمرکز را روی بازسازی تیم گذاشت و بیش از آنکه درگیر گرفتن امتیاز در رقابت‌های لیگ بود تمرکزش را روی نقل‌و‌انتقالات گذاشت تا بتواند بازیکنان مد نظر تیمش را در تابستان جذب کند. عمده‌ترین کاری که او در برگشت صورت داد این بود که دوباره کریم بنزما را احیا و تبدیل به بهترین گلزن رئال‌مادرید کرد.

با این حال از لحاظ نتیجه‌گیری وضعیت رئال با آمدن زیدان هم تغییر زیادی نکرد؛ این تیم همچنان سینوسی نتیجه گرفت تا بالاخره فصل تمام شد. زیدان از ۱۱ بازی که هدایت کهکشانی ها را به عهده داشت ۵ برد، ۴ شکست و دو تساوی ثبت کرد تا نشان دهد زیاد درگیر پیروزی‌های تیمش نبوده است. او البته در این مدت تلاش کرد جوانان تیمش از جمله براهیم دیاس و فدریکو والورده را هم محک بزند تا ببیند برای نقل‌و‌انتقالات پیش رو چقدر باید در بازار هزینه کند. آمار که می‌گوید با ثبت ۱۲ شکست در یک سال، کارنامه رئال‌مادرید در این فصل چندان درخشان نبوده ولی زیدان پیش‌تر نشان داده که راه از بحران خارج کردن رئال‌مادرید را بلد است؛ راهی که البته این بار به نظر می‌رسد برایش هزینه‌های زیادی به همراه دارد و باید حسابی فلورنتیو پرس را به خرج بیندازد.

خبر ورزشی

     
آی اسپورت
2019-05-21 16:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر