فهرست
پرسپولیس ۳۰میلیارد را دور می‌ریزد؟
پرسپولیس ۳۰میلیارد را دور می‌ریزد؟

پرسپولیس ۳۰میلیارد را دور می‌ریزد؟

آی اسپورت - بعد از بازی‌های درخشانی که علیرضا بیرانوند در جام جهانی انجام داد، عزم چند باشگاه اروپایی برای جذب او چندان هم غیر طبیعی نیست. دروازه‌بان 26 ساله‌ای که با مهار پنالتی کریس رونالدو برای چند روز سوژه رسانه‌های ایرانی و خارجی شد. درباره بیرانوند و پیشنهادهایش شایعه فراوان است. از دیناموکیف، ریزه‌ اسپور، آلانیا اسپور گرفته تا تورینو، ساسولو و حتی فنرباغچه. البته هنوز نمی‌دانیم کدام‌شان رسمی است و کدام در حد گمانه‌زنی.

اگر بنا را به دریافت پیشنهاد رسمی بگذاریم، می‌توانیم بررسی کنیم که باشگاه پرسپولیس از فروش دروازه‌بان اول خود سود می‌کند یا ضرر. مدیر برنامه‌های بیرانوند در مصاحبه‌ای مدعی شده که یکی از تیم‌های خواهان علیرضا، مبلغی در حدود 3 میلیون یورو پرداخت می‌کند. مبلغی نجومی که اگر واقعی باشد می‌تواند تمام معادله‌ها را بر هم بزند و سرنوشت بیرانوند را تغییر بدهد.

3 میلیون یورو بخش بسیاری از هزینه‌های پرسپولیس را تامین می‌کند. اگر قیمت هر یورو 10 هزار تومان باشد، صدور رضایتنامه مبلغی در حدود 30 میلیارد به خزانه پرسپولیس اضافه می‌کند. مبلغی که می‌تواند بخش بسیاری از بدهی‌های این باشگاه را تسویه کند و پرسپولیس را به درآمدی رویایی برساند.

شاید بپرسید در صورت فروش بیرانوند، پرسپولیس درون دروازه چه کند. تنها مشکل پرسپولیس بازی مقابل الدحیل در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا است. تیمی قدرتمند با خط حمله زهردار و 102 گل زده در یک فصل. بی‌شک حضور بیرانوند در این بازی، یک قوت قلب برای هواداران، کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس است اما حرفه‌ای این است که 30 میلیارد را فدای یک بازی نکرد و درآمدزایی را به نتیجه ترجیح داد.

کسی نمی‌داند نیم فصل چه اتفاق‌هایی رخ می‌دهد. این احتمال وجود دارد که پرسپولیس با بیرانوند نیز مقابل الدحیل شکست بخورد و این امکان هم هست که پرسپولیس بدون او برابر الدحیل به پیروزی برسد. تمام این احتمال‌ها را می‌توان کنار گذاشت و به درآمدی فکر کرد که شاید نیم فصل یا انتهای فصل دیگر در کار نباشد و تیمی تا این حد سمج برای جذب بیرانوند اقدام نکند.

پرسپولیس برای پر کردن جای خالی بیرانوند در نیم فصل دوم می‌تواند 2 میلیارد از این 30 میلیارد را به ذوب‌آهن بدهد و رضایتنامه رشید مظاهری را بگیرد. یا محمدرضا اخباری را جذب کند که این روزها با سایپا به مشکل خورده و بدش نمی‌آید پیراهن یک تیم پرطرفدار را بر تن کند. حتی علیرضا حقیقی که بارها گفته فقط در ایران برای پرسپولیس بازی می‌کند می‌تواند گزینه مناسبی برای دروازه پرسپولیس باشد. سوشا مکانی هم که آزاد است و با تجربه بازی برای پرسپولیس لحظه شماری می‌کند تا به ترکیب این تیم برگردد.

برانکو در جدیدترین اظهارنظر خود با جدایی بیرانوند مخالفت کرده. او سرمربی است و مسوول فنی تیم. برای برانکو مهم نیست که پرسپولیس چگونه درآمدزایی کند و از فروش ستاره‌هایش پول آنچنانی به جیب بزند. او می‌خواهد نتیجه بگیرد و رسیدن به این هدف با حضور بازیکنانی نظیر بیرانوند آسانتر است تا امثال رادووشویچ و درویشوند. این وسط مدیران باشگاه پرسپولیس می‌توانند تصمیم بگیرند که بیرانوند را بفروشند یا هم نظر با برانکو او را حفظ کنند.

تفاوت در مدیریت را در قضیه بیرانوند می‌شود حس کرد. مدیری که هزینه‌هایش را از نهاد دیگری دریافت نکند، در چنین شرایطی ستاره‌اش را می‌فروشد اما در پرسپولیس و حتی استقلال خبری از این تصمیم‌ها نیست. پولی می‌آید و هزینه می‌شود. بنابراین چه نیازی هست که ستاره تیم به فروش برسد و پولی نصیب باشگاه شود؟ 30 میلیارد عدد بزرگی است اما این مدیران عادت ندارند ریسک کنند و روی پای خودشان بایستند. هم ما به این رفتارها عادت کرده‌ایم و هم بازیکنانی که خودشان هم امیدی به دریافت رضایتنامه ندارند. دریافت رضایتنامه و سودآوری میلیاردی برای باشگاه. نظر شما چیست؟

 

ایران ورزشی

۱۳ ۱۵  
آی اسپورت
2018-07-15 13:06:00
نظر دهید

۱۵ نظر
.
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۴
تیم محرومه چطور بازیکنش رو بفروشه؟ وقتی قرار باشه بازیکن بفروشیم پولش رو وزارت خونه بریزه تو حلق کیسه چرا باید اینکار رو بکنیم؟ طارمی رو 800 هزار دلار فروختیم پولش یه مشکلی از باشگاه رو حل کرد ولی یهو طرف مقابل یه مهاجم 7 میلیاردی خرید
محسن
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۴۱
با اینکه درآمدهای پرسپولیس بیشتر از کیسه است اما اونا چند برابر ما خرج میکنن. حالا گیریم 30 میلیارد بیاد تو حساب پرسپولیس. کیسه کشها میریزن جلوی وزارت که چرا اونها درآمد بیشتری از ما دارن و وزیر هم بهشون چند میلیون دلار ارز رولتی میده تا برابر بشن بعد وزیر ورزش با افتخار میاد میگه که مقدار هزینه پرسپولیس و استقلال برابره
@
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۴
شماها که دستتون تو حساب کتابه 500 هزار یورو با یوروی 10 تومن چقدر میشه؟؟
ملکی
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۷
دیدی چطور خفشون کردم
۶
حمید
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۷
این همه نوشتین بر پایه یه عدد غیر معتبر. قیمت بیرانوند توی ترانسفر مارکت که معمولا رقم ها رو بالا میزنه 1.2 میلیون یوروست.
آرش
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۹
سی میلیاردم گیر پرسپولیس بیاد باز جماعت هوچی میرن جلووزارت گریه میکنن که چرا پرسپولیس از خرید بازیکن پول گرفته و تبعیض و این جور چیزا، همون بهتر نفروشن تا این ننرای کیسه کش سکته نکنن.
آرش666666
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۳
حتما بفروشن پولشو یه راسن بریزن به حساب کیسه برا خرید بازیکن خارجی. همون نیمفصل که پول فروش طارمی رو باهاش مهاجم خریدن کافیه
Farhad
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۷
یارو یه پنالتی گرفته کردینش گلر بارسا
۷ ۱
YES
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۴
یادت رفته ناصر العنتر پنالتی زد خورد به تیردروازه حسینی یه ربع که گریه میکرد هیچ لقب کل عقاب های اسیا و حومه رو بهش داده بودین
۳
مصطفی
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۹
آقای نویسنده که بدش نمیاد پرسپولیس تضعیف بشه‌ بفرمایند اگه احیانا رادو‌ مصدوم یا محروم شد کیو باید تو دروازه بذاریم درویشوند یه دروازه‌بان جوون وبی تجربست که حتی سابقه یک بازی رسمی هم نداره خود رادو هم چندان مورد اعتماد نیست ضمنا دوستان راست میگن این پول هم به فرض بیاد تا بهترین یه خرید خوب بکنیم کیسه کشا مثل.... میریزن جلوی وزارت به هوچیگری
۹
مارال
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۱۱
تنها راه حل مشکلات باشگاه ها خصوصی شدنشونِ !
تا وقتیکه خصوصی نشن هیچ مشکلی حل نمیشه !
۷
666
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۶
چیه باز؟مشکل ارز پیدا کردین؟ تیام رقم قرارداد رو برده بالاتر یا جباروف مبلغش رو رسونده به تیام ؟
۲
شاهین
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۰
خاک بر سر بیشعور ایران ورزشی!
۲
شاهین
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۵۰
خاک بر سر بیشعور ایران ورزشی!
۱
حسین
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۲۴
بند فسخ قرارداد بیرانوند یک میلیونه حالا چجوری تیمی با وجود این بند میخواد بیشتر پول بده الله اعلم. راههای بهتری هم برای ماستمالی کمک وزارت به تیم محبوبش هست.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر