فهرست
دیسلایک روز/ متخلف و طلبکار: کجااااای دنیا؟
دیسلایک روز/ متخلف و طلبکار: کجااااای دنیا؟

دیسلایک روز/ متخلف و طلبکار: کجااااای دنیا؟

آی اسپورت- علی دایی، متخلف و معترض اصلی برنامه دیشب نود بود. مربی نفت، بخاطر رفتن به رختکن و ارتباط مخفیانه و غیر قانونی با نیمکت، با اتهامات زیادی مواجه بود اما روی خط برنامه، شدیدا از عملکرد داور انتقاد کرد. از نظر دایی، تخلف و فساد فقط زمانی معنی پیدا می‌کند که علیه تیم او باشد: «فساد موقعی است که به ناحق به نفع تیم حریف خطا می‌گیرند؛ فساد رفتن مربی حریف با داور تا دم رختکن است.»

فساد، دایره گسترده‌ای از معانی را دارد و زیر پا گذاشتن قانون و استفاده ناسالم از امکانات، فساد محسوب می‌شود. دایی در بازی با سپاهان و بعد از پنالتی حریف، از قانون سرپیچی کرد و بیرون نرفت. سرپیچی طولانی مدتی که زمان بازی و تمرکز تیم حریف را گرفت تا به قول دستیارانش، با «سیاست و زرنگی» مجوز حضور در فینال را بدست آورد.

از زرنگی دوم دایی، دیشب رونمایی شد. او در طول مسابقه بارها با استفاده از تلفن همراه، با نیمکت ارتباط بر قرار کرد و حتی بعد از قطع تلفن‌ها، به وسیله مسئولان داخل ورزشگاه پیامش را به نیمکت رساند. روشی که دایی بعد از سال‌ها بازی در کشورهای مختلف، می‌داند غیر قانونی و تخلف محسوب می‌شود.

سرمربی نفت در هر دو بازی اخیر تیمش، قانون را زیر پا گذاشته و با انجام تخلف‌های مهم و تاثیرگذار، تلاش کرده به هر شکلی به تیمش کمک کند. از نظر دایی، بر هم زدن جریان طبیعی مسابقه و تمرکز پنالتی زدن حریف، یا رساندن پیام با استفاده از نفوذ روی مسئولان ورزشگاه، فساد نیست. فساد، فقط جایی اتفاق می‌افتد که او ضرر کرده باشد.

۱۳ ۵  
آی اسپورت
2017-01-17 14:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
برزو
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۲۲
مثل اون بازي لنگ و سپاهان كه تا قبل بازي همه چي اروم بود يهو بعد بازي كه باخت يادش افتاد فوتبال ايران خيلي فاسده و شروع كرد به پرونده رو كردن و جو رو به هم ريختن! #كالت_به_كالت
امین
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۴۳
دقیقا درست گفتی. اقای دایی در کنار زمین فقط با غوغاسالاری و در بیرون زمین با هوچی گری دنبال نتیجه است، ربطی هم به تیمی که داره نداره، چه پرسپولیس چه نفت چه صبا. همیشه همینه متاسفانه
منتقد
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۲۶
برد نوبرانه کیسه مبارک خخخخخخخخخخ
س
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۳۱
تراکنش مورد نظر انجام شد
#كالت_به_كالت
۲
معین
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۰۷
ممنون فوق العاده دقیق صحبت کردید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر