فهرست
علی اکبریان: نفس‌های آخر من است!
علی اکبریان: نفس‌های آخر من است!

علی اکبریان: نفس‌های آخر من است!

آی اسپورت - علی اکبریان بازیکن سابق تیم‌های استقلال و پرسپولیس نزدیک به ۱۰ سال است که به‌دلیل همراه داشتن مواد‌مخدر در زندان به سر می‌برد و محکومیت حبس ابد را می‌گذراند. البته او چند سال قبل برای مرخصی چند روز آزاد می‌شود و در همین چند روز آزادی دوباره به سمت مواد‌مخدر می‌رود. همین مسئله برای ماجرای آزادی مشروط او دردسرساز می‌شود و راه عفو را می‌بندد. با این فوتبالیست سابق درباره وضعیت خودش و فوتبال و خیلی چیزهای دیگر گفت‌وگو کردیم.

اوضاعت چطور است؟

متأسفانه نزدیک به ۱۰سال است که در زندان هستم. دیگر بریده‌ام و طاقت هیچ‌چیز را ندارم. تصور کنید ۱۰سال فقط در یک محیط باشی و هیچ کاری نمی‌توانی بکنی؛ آن‌هم من که فوتبالیست حرفه‌ای بودم. همدوره‌های من الان دارند مربیگری می‌کنند و بهترین زندگی را دارند. آن وقت من باید گوشه زندان جوانی‌ام را از دست بدهم و عمرم تمام شود.

به هرحال خودت مقصر بودی.

بله ولی با یک اشتباه همه زندگی‌ام را نباید نابود کنند. ۱۰سال از جوانی‌ام رفت. الان هم پشیمانم و می‌توانم بیرون از زندان به‌کار مربیگری بپردازم و به خیلی‌ها کمک کنم تا در فوتبال پیشرفت کنند. تجربیات من می‌تواند الگویی برای فوتبالیست‌های جوان باشد که ببینند انتهای خلاف کجاست.

از اهالی فوتبال کاری برایت انجام ندادند؟

شاید باورتان نشود در یک سال و نیم گذشته کل کمکی که اهالی فوتبال به من و خانواده‌ام داشته‌اند فقط ۳میلیون تومان بود. ۳میلیونی که یک جوان در نیمروز آن را خرج می‌کند. البته من انتظاری ندارم اما خواستم بگویم این کل کمکی بود که در یک سال‌ونیم گذشته به من شد.

کسی دنبال ماجرای آزادی‌ات نیست؟

برخی دوستان پیگیری‌هایی انجام داده‌اند ولی تاکنون کاری صورت نگرفته است اما موضوع مهمی که هست اینکه آقای پروین دارند پیگیری‌های می‌کنند تا با توجه به تخفیف مجازاتی که مدتی است برای مجرمین مواد‌مخدر اعلام شده زمینه آزادی‌ام فراهم شود. امیدوارم با کمک ایشان و دوستان این اتفاق بیفتد.

البته در گذشته انتقاداتی به آقای پروین داشتی.

بله یک سری مسائل مربوط به گذشته بود اما الان آقای پروین پیگیر کارهایم هستند. ان‌شاءالله بتوانند کمکی کنند تا از این گرفتاری بزرگ نجات پیدا کنم. ۱۰سال عذاب‌آور را پشت میله‌های سرد زندان سپری کردم. دخترم هم بزرگ شده است. ۱۰سال است آرزوی بغل کردن دخترم را دارم.

پس هنوز مشخص نیست کی حکم ابدت شکسته شود درست است؟

صحبت‌هایی مطرح می‌شود ولی هنوز به‌طور دقیق نمی‌دانم. مانده به همت دوستان که پرونده‌ام را پیگیری کنند. برخی بزرگان به‌خصوص چهره‌هایی مانند علی پروین، امیر قلعه‌نویی و علی دایی اگر پیگیر پرونده‌ام بشوند مشکلم ان‌شاءالله حل می‌شود. وقتی من دستگیر شدم دخترم نوشا دوسال و نیم داشت و الان نزدیک به ۱۳سال دارد و اگر او نبود من تا الان ۱۰بار خودکشی کرده بودم. واقعا ما از یاد رفتیم و نفس‌های آخر من است. شاید دیگر بیرون زندان را نبینم.

تو را استقلالی می‌دانند یا پرسپولیسی؟

من  در هر ۲تیم بازی کرده‌ام و به هواداران ۲تیم احترام می‌گذارم. در زندان هم سخت بازی‌های لیگ به‌خصوص بازی‌های استقلال و پرسپولیس را پیگیری می‌کنم. حتی شرکت پیشکسوتان پرسپولیس در ‌ماه ۵۰۰هزارتومان به من و ۱۰۰پیشکسوت دیگر پول می‌داد و من از فروشگاه زندان خرید می‌کردم. شب عید به همه پیشکسوتان این پول را پرداخت کردند اما فقط برای من پرداخت نشد.

نظرت در مورد عملکرد امسال استقلال و پرسپولیس چیست؟

استقلال در شروع در حد انتظار ظاهر نشد ولی به‌مرور خیلی بهتر شد و توانست بازی‌های قابل‌قبولی را به نمایش بگذرد و نتیجه هم بگیرد ولی واقعیت این است که پرسپولیس امسال نیز مانند دو سه فصل اخیر خیلی خوب بازی می‌کند و خوب هم نتیجه گرفته و و الان هم در صدر جدول قرار دارد. امیدوارم استقلال در این چند بازی که باقی مانده بتواند به پرسپولیس برسد به هرحال هواداران انتظار دارند بعد از چند سال استقلال هم قهرمان لیگ شود.

استقلال و سپاهان شانسی برای قهرمانی دارند یا پرسپولیس سومین جام را هم می‌گیرد؟

به‌نظر من تا هفته آخر باید جنگید. هیچ‌چیز تمام‌شده نیست. به‌نظر من نه‌تنها استقلال بلکه سپاهان و تراکتورسازی هم این شانس را دارند تا به پرسپولیس برسند. فقط مانده که خودشان چطور نتیجه بگیرند. به‌نظر من بازی‌های پرسپولیس نسبت به سایر مدعیان سخت‌تر است. حالا باید ببینیم در این چند هفته باقی مانده چه نتایجی رقم می‌خورد.

همشهری ورزشی

۵ ۲  
آی اسپورت
2019-04-24 20:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
حسین اهوازی
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۰۰
علی اکبریان روماریوی ایران شماره کارتشو بدارید فوتبالدوستا براش کمک واریز کنن
۵
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۳۹
پروین پیگیر کارهاش شده و ماهی ۵۰۰ بهش میده اما برای استقلال آرزوی موفقیت می کنه!
#نمک_نشناس
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر