فهرست
اینفوگرافیک: قهرمانان نصفه!
اینفوگرافیک: قهرمانان نصفه!

اینفوگرافیک: قهرمانان نصفه!

آی اسپورت-  پرسپولیس فصل پیش از 15‌بازی نیم فصل اول، 25‌امتیاز جمع كرد و به خاطر تفاضل‌گل بهتر نسبت به صبای‌قم روی پله چهارم جدول ایستاد. همین نتایج در نیمه اول لیگ پانزدهم باعث شد تا دست برانكو و شاگردانش در پایان فصل به جام قهرمانی نرسد. برخلاف سال گذشته پرسپولیسی‌ها در نیم فصل اول لیگ شانزدهم نتایج درخشانی گرفتند و موفق شدند با 32‌امتیاز عنوان قهرمانی نیمه اول لیگ را در اختیار بگیرند، عنوانی كه هیچ ارزشی ندارد و فقط می‌تواند از لحاظ روحی به تیم كمك كند. بدون شك بارها شنیده‌اید كه به قهرمان نیم فصل در هیچ جای دنیا جام نمی‌دهند و تنها نام تیم قهرمان در پایان فصل در تاریخ ثبت می‌شود. نگاهی به سرنوشت قهرمانان نیم فصل لیگ برتر خودمان نشان می‌دهد قهرمانی در نیم فصل هیچ تضمینی برای رسیدن به قهرمانی در پایان فصل نیست!

%47 در تاریخ لیگ برتر 7‌قهرمان نیم فصل موفق شده‌اند در پایان فصل جام قهرمانی را بالای سر ببرند. سپاهان، فولاد، استقلال، سایپا، پرسپولیس و استقلال‌خوزستان، تیم‌هایی هستند كه توانسته‌اند از قهرمانی نیم فصل خود در تاریخ لیگ برتر دفاع كنند. به این ترتیب می‌توان گفت 47‌درصد قهرمانان نیم فصل در پایان فصل هم قهرمان بوده‌اند و جام قهرمانی را به خانه برده‌اند.

%53 در تاریخ لیگ برتر 8‌قهرمان نیم فصل هم داشته‌ایم كه در پایان فصل دست‌شان به جام نرسیده است. به این ترتیب می‌توان گفت 53‌درصد قهرمانان نیم فصل در پایان فصل به جام نرسیده‌اند. استقلال، ذوب‌آهن، سپاهان، پرسپولیس و تراكتورسازی، تیم‌هایی هستند كه موفق به دفاع از عنوان قهرمانی نیم فصل خود نشده‌اند. تراكتورسازی آخرین تیمی بوده كه قهرمان نیم فصل شده اما نتوانسته جام را بالای سر ببرد.

03 ذوب‌آهن در تاریخ لیگ برتر یك‌ركورد ویژه داشته است. این تیم در سال‌های گذشته 3‌بار قهرمان نیم فصل شده اما با این وجود هیچ قهرمانی در كارنامه ندارد. بدنیست بدانید پرسپولیس هم امسال برای سومین‌بار قهرمان نیم فصل شده است. در لیگ هفتم پرسپولیس با قطبی از قهرمانی‌اش در نیم فصل دوم دفاع كرد اما در لیگ سیزدهم با دایی موفق به این كار نشد.

 

همشهری ورزشی

۲ ۲  
آی اسپورت
2016-12-27 17:17:00
نظر دهید

۲ نظر
موراتا
سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۳۶
با این لیست چهار نفره ی برانکو باید با جام خداحافظی کرد نیم فصل دوم با یک هافبک دفاعی و بدون یک فوروارد موقعیت شناس یعنی استقبال از ناکامی
تازه اگر هر چهار نفر را پرسپولیسی بدانیم این مشکلات حیاتی پابر جا مانده اند هر چند عملکرد مدیران پرسپولیس نشان می دهد بعید است در جذب همین چهار نفر هم موفق باشند
۲
arimoratti
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵، ۰۲:۵۰
کافیه یه نگاه به امتیازات تیم ها در فصل هایی که قهرمان شدن رو ببینید!!
تیمی که میاتگین امتیازی بالای ۲.۱ داشته قطعا قهرمان شده و تیمهایی که میانگینون کمتر از ۲.۱ از هر بازی بوده اغلب قهرمان نشدن!
پس پرسپولیس قهرمانه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر