فهرست
دیسلایک روز؛ انتصاب دبیر شورای نامرئی
دیسلایک روز؛ انتصاب دبیر شورای نامرئی

دیسلایک روز؛ انتصاب دبیر شورای نامرئی

آی اسپورت - «در راستای رویکرد جدید باشگاه استقلال جهت استفاده از کارشناسان و نخبگان و توسعه فعالیت‌های پایدار، مهدی رحمتی با حکم مدیرعامل استقلال به‌عنوان دبیر شورای سیاستگذاری باشگاه استقلال منصوب شد.»این خبر مبهم را سایت باشگاه استقلال یکشنبه گذشته، با عکسی از احمد سعادتمند در کنار فردی به نام مهدی رحمتی منتشر کرد. متن خبر هیچ توضیح اضافه‌ای نداشت.

تا جایی که حافظه ما یاری می‌کند، پیش از این باشگاه استقلال شورای سیاستگذاری نداشته و بعید است در اساسنامه باشگاه هم چنین جایگاهی تعریف شده باشد. وقتی در چارت باشگاه چیزی به نام شورای سیاستگذاری تعریف نشده باشد، طبیعی است که وظایف و اختیاراتش هم نامشخص باشد. این شورا قرار است برای چه حوزه‌ای سیاستگذاری کند؟ حوزه فنی فوتبال؟ اگر این است چرا یک چهره فنی انتخاب نشده؟ حوزه مدیریتی یا حوزه اقتصادی و بازاریابی؟ مهدی رحمتی در کدام‌یک از این حوزه‌ها فعال بوده و چه کارنامه‌ای دارد؟

 مهدی رحمتی به‌عنوان دبیر شورای سیاستگذاری حکم گرفته اما کسی نمی‌داند اعضای این شورا چه کسانی هستند. نه در وبسایت و نه در دیگر رسانه‌های رسمی باشگاه هم خبری درباره اعضای شورای سیاستگذاری پیدا نمی‌شود. چطور می‌شود یک شورا دبیر داشته باشد، درحالی‌که هنوز هیچ عضوی ندارد؟ سیاستگذاری، وظیفه ذاتی هیأت‌مدیره هر باشگاه است. اگر قرار باشد این وظیفه به شخص یا اشخاص دیگری سپرده شود، دیگر چه نیازی به‌وجود هیأت‌مدیره است؟

تا همین حالا هم درباره کارکرد اعضای هیأت‌مدیره تردید وجود داشت و عده‌ای معتقد بودند در فوتبال ایران، اعضای هیأت‌مدیره باشگاه‌ها نه‌تنها کمکی نمی‌کنند که بعضی وقت‌ها با اظهارنظرهای بی‌ربط، دردسر هم به‌وجود می‌آورند. حالا اگر قرار باشد وظیفه سیاستگذاری هم از آنها گرفته شود، دیگر حضورشان چه توجیهی خواهد داشت؟ سایت باشگاه استقلال رزومه‌ای از مهدی رحمتی که دبیر شورای سیاستگذاری باشگاه شده، منتشر نکرده. جست‌وجو برای پیداکردن سوابق او هم بی‌فایده است. حداقل در ورزش کسی او را نمی‌شناسد. بعدها اگر قرار باشد دوره مدیریت احمد سعادتمند در باشگاه استقلال را به‌یاد بیاوریم، احتمالا پیش از هر چیزی، احکام متعددی که به این و آن داده به ذهن خواهد آمد. منتقدانش می‌گویند برخی از این احکام، لطف آقای مدیرعامل به دوستانش است.

     
آی اسپورت
2020-06-03 00:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر