فهرست
چهره ویژه؛ شاکی فراموشکار
چهره ویژه؛ شاکی فراموشکار

چهره ویژه؛ شاکی فراموشکار

آی‌اسپورت- امیرحسین صادقی اخیرا یک مصاحبه تصویری بلند انجام داده و در آن به بازگویی برخی مسائل پرداخته است. صادقی به خاطر پیگیری مطالباتش از استقلال به شدت تحت فشار است و حتی اخیرا یکی از اعضای هیات‌مدیره باشگاه نیز به طور تلویحی او و سایر شاکی‌ها را به بی‌تعصبی متهم کرده است. صادقی در این مصاحبه به دفاع از خودش پرداخته، اما حرف‌هایی زده که تا حدود زیادی عجیب به نظر می‌رسد. مدافع پیشین استقلال گفته: «من به خاطر علاقه‌ام به این تیم از پیشنهادهای میلیاردی‌ام گذشتم. بعد از جام‌جهانی آلمان از سوئیس پیشنهاد داشتم و به اندازه سه فصل استقلال به من پول می‌دادند، اما امیرخان قلعه‌نویی گفتند ما شرایط خوبی نداریم و نمی‌توانیم بازیکن بگیریم و بمان. بعد از جام‌جهانی برزیل هم از قطر پیشنهاد 3ونیم میلیاردی داشتم و آفر آن را هم دارم اما باز هم گفتند تیم مشکل دارد و باید بمانی و قبول کردم.»

نکته اول اینکه جام‌جهانی 2006 بهار85 برگزار شد و بعد از آن مسابقات لیگ ششم حرفه‌ای استارت خورد. جالب اینجاست که آن سال اصلا امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال نبود که به صادقی یا هر بازیکن دیگری بگوید در این تیم بمان! قلعه‌نویی كه در آن زمان قرارداد سه ساله‌اش با استقلال تمام شده بود، بعد از جام‌جهانی در تیم‌ملی جایگزین برانکو ایوانکوویچ شد. سرمربی استقلال در لیگ ششم صمد مرفاوی بود و پس از او هم در لیگ هفتم مرحوم حجازی و فیروز کریمی هدایت آبی‌پوشان را بر عهده داشتند. سرانجام سال87 و در آغاز لیگ هشتم قلعه‌نویی به استقلال برگشت. حالا بگذریم از اینکه منطقا امکان ندارد یک باشگاه سوئیسی سه برابر تیم‌های داخلی به یک بازیکن ایرانی پول بدهد. همه می‌دانیم که پرداختی باشگاه‌های متوسط اروپایی به بازیکنان غیرسرشناس چقدر پایین است و همین الان امثال کاوه رضایی و رامین رضاییان با چه دستمزدهای نازلی در اروپا توپ می‌زنند. نکته بعدی هم مربوط به بخش دوم ادعاهای صادقی می‌شود. او گفته بعد از جام‌جهانی 2014 پیشنهاد کلان از قطر داشته، اما به عشق استقلال در این تیم مانده است. جام‌جهانی برزیل سال93 برگزار شد و پس از آن لیگ چهاردهم استارت خورد. بله؛ صادقی آن سال در استقلال ماند، اما در هفته‌های آغازین فصل به دلیل یک مصدومیت شدید نتوانست به میدان برود. آسیب‌دیدگی او آن‌قدر جدی و طولانی بود که بعد از بازی استقلال و سایپا در همان فصل، بگومگوی بسیار تندی بین قلعه‌نویی و امیرحسین صادقی در گرفت. صادقی که آن بازی را از جایگاه ویژه تماشا کرده بود، ابتدا با اطرافیان امیر درگیر شد و پس از آن داخل زمین با خود قلعه‌نویی جر و بحث کرد. آن زمان از قول سرمربی استقلال گفتند به مدافع تیمش گفته: «اگر مصدوم بودی چرا به ما نگفتی تا به جای تو دفاع بگیریم؟» حالا با این شرایط معلوم نیست صادقی چطور می‌خواست راهی لیگ قطر شود و در تست پزشکی جواب  مثبت بگیرد.

همشهری ورزشی

۸۴ ۲  
آی اسپورت
2017-11-21 22:42:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
امیرعباس
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۰:۰۵
به گمانم امیرحسین دلشکسته هست و حرف هاش بیشتر بخاطر بغض و ناراحتیه امیرحسین بازیکن متعصبی بود و دلش میخواست با استقلال از فوتبال خداحافظی بکنه و این خواسته زیادی براش نبود چون لااقل تو دو فصل اخیر جزو بهترین مدافعای لیگ بوده و مثل هم نسلی های فعلیش تو استقلال ناکارامد نیست برای اینجور افراد بی توجهی مثل تحقیر می مونه و احساس فوق العاده تلخی براشون داره بهمین خاطر هرکاری می کنند که دیده بشوند من بعید می دونم مسئله صادقی با استقلال روی مسائل مالی باشه
بهرحال من با این مدل مچ گیری رسانه ای از کسی که روی عصبانیت چیزایی گفته منصفانه نیست امیرحسین صادقی همون بازیکنیه که تو بازی با بویرام تایلند در تهران با یک دست کاملا مصدوم که از گردنش اویخته شده بود بازی کرد و این تصویر قابل احترام و فراموش نشدنیه...
سروش ابی
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۳
ای اسپورت فراموشکار!!! سال ۸۵ امیر قلعه نویی تابستان سرمربی بود هنوز و تیم رو بست و بعدم با حفظ سمت مدیرفنی؛ تیم رو تحویل مرفاوی داد. سال ۹۳ هم که امیرحسین از پیشنخاد یک میلیون دلاری قطر رونمایی کرد و به اصرار افشارزاده موند. سعی نکن ذهنیت رو نسبت به متعصب ترین بازیکن استقلال خراب کنی.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر