فهرست
چرا دربی مادرید به نفع همه تمام شد؟
چرا دربی مادرید به نفع همه تمام شد؟

چرا دربی مادرید به نفع همه تمام شد؟

آی اسپورت - تعجب کردید از اینکه دربی مادرید بدون آنکه اتفاق خاص و هیجان‌انگیزی رخ دهد، بدون گل تمام شد؛ فقط ابرهواداران یان اوبلاک به دیدن واکنش‌های استثنائی او عادت کرده‌اند. تعجب نکنید. این دو تیم شروع فوق‌العاده‌ای در فصل نداشتند؛ چه از نظر نتایج و چه بازی. قرار نیست تیم‌ها یک‌شبه درخشان بازی کنند. علاوه بر آن، وقتی تلاش می‌کنند سختی‌ها را پشت سر بگذارند، در دام احتیاط گرفتار می‌شوند.

دو تیم در حالی به مصاف هم رفتند که اتلتیکو از 10 شهریور تنها یک برد به‌دست آورده بود آن هم برابر مایورکا که از 12 بازی آخرش در لالیگا یک امتیاز گرفته. به یک بازگشت دیرهنگام نیاز داشتند تا در خانه به یوونتوس نبازند. دیگو سیمئونه دائماً تغییرات به‌وجود می‌آورد؛ در بازیکنان و در تاکتیک، تا تیمش را راه بیندازد یا شاید از بیماری هرساله رنج می‌برد که تا اینجای کار رمق‌شان را کشیده.

رئال‌مادرید، اوساسونا را برده که بعد از هفته اول موفق به پیروزی نشده و با دلیری در زمین سویا به پیروزی رسید، اما در لیگ قهرمانان در پاریس شکست سختی خورده‌اند. آنها در پنج بازی ابتدایی فصل 2020-2019 گل خورده بودند. جایی در ذهن‌شان هفت گلی بود که در بازی تورنمنت تابستانی از اتلتیکو خوردند.

علاوه بر اینها، این مسابقه‌ای بود که منافع پیروزی خیلی کمتر از خسارت‌های شکست تلقی می‌شد. زین‌الدین زیدان که بعد از باخت مقابل پاری‌سن‌ژرمن از نداشتن شور و حرارت در میان تیمش گله کرده بود، ترجیح داد از فدریکو والورده 21ساله و سرسخت به‌جای خامس رودریگس فانتزی‌باز و لوکا مودریچ باکیفیت استفاده کند. سیمئونه دوباره توماس لمار را بیرون گذاشت و تخم‌مرغ‌هایش را در سبد ویتولو گذاشت اما باز هم تیمش حس یک هامر در مسابقه فرمول یک را القا می‌کرد.

با وجود تنوع فکری مربی آرژانتینی - به‌عنوان مثال کوکه در مقاطع مختلف بازی در سه یا چهار پست بازی کرد- اتلتیکو اما هرگز شکل یک تیم منسجم را نداشت. در چنین شرایطی شما انتظار دارید ستاره‌ها کاری کنند و از هیچ، همه بسازند اما ادن آزار و گرت بیل که بعد از بازی پاریس ستاره نفرین‌شده زیدان بودند، در تله‌های دفاعی گیر افتاده بودند و ژوائو فلیکس آن طرف یک شب تعطیل را پشت سر گذاشت.

رئال می‌توانست برنده این بازی باشد و برنده می‌شد اگر یک ابرانسان در دروازه اتلتیکو نبود. رئالی‌ها کار زیادی نکردند اما هر بار که قصدی داشتند اوبلاک، دروازه‌بان اسلوونیایی، مانع می‌شد. می‌توانید دوتا از انگشت‌های خود را جدا کنید و باز هم با یک دست نمی‌توانید تعداد دروازه‌بان‌های بهتر از اوبلاک را بشمارید.

جالب اینکه هر دو تیم در حال حاضر بیشتر از امتیاز فصل قبل‌شان در همین مقطع را دارند. رئال مثل پارسال صدرنشین مشترک است (یادمان نرود تیم آن‌موقع دست خولن لوپتگی بود) و اتلتیکو به‌طور مشترک دوم است در حالی که فصل قبل چهارم بود. این یعنی اگرچه هواداران بی‌طرف از بازی خوش‌شان نیامد اما دو تیم بیشتر به‌خاطر یک امتیاز به‌دست‌آمده خوشحالند تا اینکه از دو امتیاز از دست رفته ناراحت باشند.

۲    
آی اسپورت
2019-10-03 15:21:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر