فهرست
کی‌روش رفت؛ پوچتینو یا آنچلوتی را بیاورید
کی‌روش رفت؛ پوچتینو یا آنچلوتی را بیاورید

کی‌روش رفت؛ پوچتینو یا آنچلوتی را بیاورید

آی اسپورت - کارلوس کی روش سرانجام به پایان کار خود در تیم ملی کلمبیا رسید. این مربی پرتغالی 663 روز بر مسند کار بود و در این مدت بیشتر از همه به داوینسون سانچز مدافع تاتنهام میدان داد. زیر نظر کی روش او 1272 دقیقه بازی کرد. کی روش در مجموع به 43 بازیکن شانس پوشیدن پیراهن تیم ملی کلمبیا را داد. با کی روش کلمبیا در دور گروهی مقدماتی جام جهانی با کسب 4 امتیاز در رده هفتم قرار گرفته و ماه مارس باید میزبان برزیل باشد و سپس به زمین پاراگوئه برود اما با یک سرمربی جدید. کی روش در 18 بازی با کلمبیا، 9 برد، 5 تساوی و 4 شکست کسب کرد. تیم او 22 گل زد و 15 گل نیز دریافت کرد اما برنامه برای مربی بعدی چگونه است؟ یک مربی کلمبیایی باید جانشین او شود یا یک مربی خارجی دیگر؟ پیش از کی روش هکتور پکرمن آرژانتینی سال ها هدایت کلمبیا را برعهده داشت.

ال یونیورسال در یک نظرسنجی مشخص کرده است که بیشتر کلمبیایی ها خواهان مربی خارجی هستند. آدریانو کونترراس 52 ساله می گوید:« می دانستم کی روش برکنار می شود. حالا باید یک مربی خارجی دیگر که بازیکنانش را رسوا نکند بر سر کار بیاید. مربی در حد مورینیو و پیگرینی. یک مربی با شخصیت واقعی.» خاویر هایدار 39 ساله می گوید:« کسی که می آید، باید دو بازی بعدی مقدماتی جام جهانی را ببرد و تیمی برای فتح کوپا آمه ریکا مهیا کند. او البته باید چشم به آینده نیز داشته باشد. او باید استعدادهای کلمبیا را شناسایی کرده و به آنها میدان بدهد. مارسلو گایاردو(سرمربی ریورپلاته) یا کارلو آنچلوتی مدنظرم هستند.

خورخه مارتینز 42 ساله می گوید:« من هم مربی خارجی را مناسب تر می دانم چرا که فشار کمتری روی او خواهد بود. مائوریسیو پوچتینو مورد علاقه من است.» فردی هرناندز 37 ساله:« هر کسی می آید، بهتر است سبک و روش قدیمی تیم ملی با هکتور پکرمن را تغییر ندهد. او باید تیم کلمبیا و فوتبال آمریکای جنوبی را خوب بشناسد. میگل آنخل روسو سرمربی بوکا می تواند مربی بعدی ما باشد.»

طبق برنامه امروز ساعت 18 به وقت محلی جلسه فلورنتینو پرز رئیس رئال با هیئت مدیره خواهد بود تا در مورد مسائل مالی باشگاه بحث و گفت و گو شود. به طور قطع در مورد وضعیت فعلی تیم با زین الدین زیدان نیز صحبت خواهد شد و هرچند فعلا برنامه ای برای اخراج او در کار نیست ولی بازی هایی که رئال در 10 روز آینده در لالیگا و لیگ قهرمانان دارد، می تواند بسیار روی تصمیم سران باشگاه تاثیرگذار باشد. در حال حاضر زیدان باید از سد گلادباخ گذر کند و از دو بازی برابر سویا و اتلتیکو نیز حداقل 4 امتیاز بگیرد تا ماندنش تضمین شود.

۱    
آی اسپورت
2020-12-02 12:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر