فهرست
کم کاری نه، اوج بی مسئولیتی!
کم کاری نه، اوج بی مسئولیتی!

کم کاری نه، اوج بی مسئولیتی!

آی اسپورت - بی‌هیچ اغماضی محمود فکری سهم کمی در نتایج استقلال ندارد و باید از جنبه‌های فنی مؤاخذه شود. استقلال او در نیم‌فصل نخست لیگ بیستم نتایج ضعیفی مقابل مدعیان قهرمانی رقم زد و هیچ‌گاه نتوانست در مقابل تیم‌هایی که شانس قهرمانی دارند، مقتدر باشد. تغییرات پی‌درپی تاکتیکی و فقدان ثبات، عمده ایرادی است که به سرمربی استقلال وارد می‌شود که چندان هم بیراه نیست...

با وجود این اما فکری حتی اگر دوست نداشته باشد درباره بی‌ثباتی ترکیب خود به خبرنگاران توضیح دهد باید منصفانه مورد نقد قرار گیرد؛ نقد‌هایی که برخاسته از آگاهی از تمام اتفاقات ریز و درشت استقلال باشد نه اینکه او را سیبل قرار دهند و تمام کاسه کوزه‌های شکست مقابل سپاهان (بازی‌های بزرگ) را سر این مربی بشکنند.

سؤالی که نباید از یافتن پاسخش غافل بود این است که سهم بازیکنان در شکست مقابل مدعیان چه اندازه است؟ آیا بازیکنی همچون عارف غلامی توانسته به نقطه اطمینان‌بخشی در بازی‌های بزرگ تبدیل شود؟ بازیکنی که در دربی نیز آن نمایش فاجعه‌بار را به اجرا گذاشت و در بازی با سپاهان نیز یکی از ضعیف‌ترین بازیکنان تیمش بود.

سیاوش یزدانی نیز یکی دیگر از ضعیف‌ترین بازیکنان میدان بازی با سپاهان بود که پشت انتقاد‌های دامنه‌دار از کادرفنی استقلال پنهان ماند. از سیاوش یزدانی چند بازی خاطره‌انگیز در یاد دارید؟ آیا او جز مصدومیت‌های مکرر و دوری از ترکیب حاصل دیگری برای استقلال داشته است؟ استقلال بابت چه کار شاقی به این بازیکن مزد می‌دهد؟

محمد دانشگر نیز فرسنگ‌ها با روزهای اوج خودش فاصله دارد. لااقل دانشگر در بزنگاه‌ها با گلزنی‌هایش به داد استقلال می‌رسید و تیم را از چالش‌های احتمالی بیرون می‌آورد اما او نیز به حدی از روزهای شکوفایی فاصله گرفته که تا آستانه گلزنی به دروازه استقلال هم پیش می‌رود (اشاره به صحنه دقایق پایانی مقابل سپاهان). آقای دانشگر دروازه را اشتباه گرفته‌ای!

درباره دیگر بازیکنان نیز هیچ اغماضی جایز نیست؛ حتی اگر وریا غفوری باشد. آقای کاپیتان را باید یکی از بزرگترین سهامداران شکست‌های اخیر دانست. بازیکنی که با آن رفتار بچگانه و ناپخته خود در بازی با نساجی سازمان فکری مجموعه استقلال را بر هم ریخت. وریا هر اندازه در مسائل مالی فی‌مابین خود و باشگاه محق باشد که هست، هرگز مجاز نیست اینگونه نظم تیمش را لگد مال کند. نتیجه بازی با سپاهان هرگز نمی‌تواند بی‌ارتباط با آن رفتار باشد، هرگز!

از حق نگذریم برخی بازیکنان نهایت تلاش خود را در روزهای بد اخیر نیز به کار گرفته‌اند تا شاید کمک حال تیم خود باشند. بازیکنانی که کمتر در رسانه‌ها حاضر می‌شوند. نمونه‌اش مسعود ریگی که به رغم بیرون شدن از ترکیب اصلی همواره در خدمت تیم است و تلاش دارد ولو به عنوان بازیکن تعویضی برای تیمش بازیکن مفیدی باشد. مرادمند و مرادی نیز می‌توانند در این قاب قرار بگیرند. این خصیصه البته در مواجهه با رشید مظاهری هرگز صدق نمی‌کند. دروازه‌بانی که بعد از یک بازی نیمکت‌نشینی مصاحبه‌ای را هم علیه کادرفنی استقلال انجام داد و با صحبت‌های خود دخالتی آشکار داشت در تصمیم‌های فنی تیمش.

فرشید اسماعیلی و فرشید باقری نیز هرگز نیمی از آنچه خود در روزهای اوج برای استقلال رقم زده‌اند نبوده‌اند. اولی پرفراز و نشیب پیش می‌رود و دومی هم انگار در باد جدایی در نیم‌فصل خوابیده و خودش را دیگر بازیکن استقلال نمی‌داند. از مهدی مهدی‌پور که با هیاهوی بسیار به استقلال آمد هم عملکرد خیره‌کننده‌ای ندیده‌ایم. مهدی مهدی‌پور چند بازی دیگر باید از محمود فکری فرصت بگیرد تا خود را به عنوان مردی محوری در مرکز زمین در افکار استقلالی‌ها جا بیندازد و به بازیکنی کلیدی بدل شود؟ آیا نمایش او در بازی‌های بزرگ نیز قابل تأیید است؟ مهدی‌پور به خودش در این ایام چه نمره‌ای می‌دهد؟

از مهدی قایدی که باور داریم بی‌گمان یکی از بهترین‌های فوتبال ایران است نیز شبحی بیش نمی‌بینیم. حال شاید تغییر تاکتیک و این مسائل در شکل بازی او اثرگذار بوده باشد اما قایدی نیز مانند گذشته در خدمت تیم نیست و گاهی در خط آتش تیمش خودخواهی را به تیم محوری ترجیح می‌دهد. ارسلان مطهری هم هرگز نتوانسته از غیبت‌های دامنه‌دار دیاباته که روی آن هم بحث‌های بسیاری است، استفاده کند. مطهری فصل پیش مربیان استقلال را به واسطه آنکه در ترکیب اصلی قرارش نمی‌دادند به نقد می‌کشید اما حالا که در ترکیب اصلی قرار گرفته، هرگز نمی‌تواند مهاجمی همواره گلزن باشد. او نیز انگار از اطمینان به فیکس بودن بیشترین لطمه را دیده و عمیقاً غره شده است.

بازیکن استقلال بودن قواعد و مختصات خودش را دارد، همانگونه که مربی و مدیر استقلال باید در شأن و قامت این باشگاه باشد اما بعد از بازی با سپاهان بین اعضای کادر فنی صحبت از این است که برخی بازیکنان کم‌کاری کرده‌اند و داغی عمیق بر دل سرمربی خود گذاشته‌اند! حتی خبرش هم برای استقلال اسباب خجالت است.

 

ایران ورزشی 

۷ ۳  
آی اسپورت
2021-02-16 23:15:00
نظر دهید

۳ نظر
دوپینگ و جعل و جهل و دروغ!
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹، ۰۰:۴۷
حجازی: به من خیانت کردند!

زن پورحیدری: به پورحیدری در لیگ برتر سال ۸۰ خیانت کردند!

قلعه نوعی: برخی از بازیکنان استقلال کم کاری کردند!

هاشم بیگ زاده: به قلعه نویی خیانت کردند!

به فکری خیانت کردند!

جرثومه پلیدی و تباهی و رسوایی ست باشگاه بدنام خسروانی
۴
محمد
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹، ۱۰:۱۷
بنده هیچ وقت کارشناسان ایران ورزشی را نه تنها کارشناس نمی دانم بلکه شایسته نیست در روزنامه دولتی اجازه کار داشته باشد تا با نوشتار بی پایه و اساس خود باعث جبهه گیری جوانان و نوجوانان استقلالی کشور شود. برادر من اسم کل تیم را بردی که عملکرد خوبی ندارند. مگه میشه بپذیریم در یک کلاس درس همه ضعیف باشن و معلم و نحوه تدریسش باعث بهبود آموزش نباشد؟ بازیکن و دانش آموز بعد از یکماه کار کردن با استادش دقیقا بر میزان توانمندی‌ اش آگاه می شود و اگر استادی برجسته و با دانش باشد از کار لذت می برد و کیفیت کل بالا می رود و گرنه روز به روز کیفیت افراد و مجموعه افت می کنند. حال جناب کارشناس از سه مدافع میانی مستحکم، وریا، میلیچ، مهدی پور،باقری، اسماعیلی، قایدی، مطهری، دیاباته و.... ایراد می گیرد که ضعیف هستند و عامل عدم نتیجه گیری. کل تیم ایراد دارن؟ فکری از همان ابتدا در حد سرمربیگری استقلال نبود. نود دقیقه بازی چهار کار ترکیبی و برنامه هدف دار نمی بینیم. نه چینش درستی، نه سیستم مطلوبی، نه بازی خوانی و تعویض بجا و مطلوبی از جناب فکری دیده شد. آیا از خود پرسیده اید که چرا دانشگر، یزدانی، غلامی، میلیچ، باقری، دیاباته، اسماعیلی و.... دیگران افت کرده اند؟ یک اشتباه یا انتقاد باعث نابودی این ستاره شد به طوری که میلیچ فرار کرد. دیاباته مدتهاست به بهانه مصدومیت خارج از گود است و دیگر بازیکنان به شکل های دیگر. استقلال از اتحاد تیمی خارج شد چون فکری این ریسمان اتحاد را پاره کرده است. بیایید واقع بین باشیم و کمی به فکر میلیونها هوادار استقلال که تنها دلخوشی آنها دیدن نود دقیقه بازی خوب و لذت بردن از فوتبال است را از آنها نگیریم. استقلالی ها سالهاست که از بالا تا پایین خنجر خورده اند. لطفا...
۳
Bidad
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹، ۱۱:۲۱
بسیار عالی و بنابر این بازیکن باید نسبت به بی مسئولیتیش تنبیه شود ، بخصوص غلامی ، ووریا ، و یزدانی و حتی دانشگر باید از تیم کنار بروند ، حتی بازیکنای 16 یا 17 ساله با تعصب از اینها بهترند.استقلال بازیکنی می خواهد که وقتی سوت پایان زده شد دیگه نای راه رفتن هم نداشته باشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر