فهرست
چگونه گل تاریخی مسی زده شد؟
چگونه گل تاریخی مسی زده شد؟

چگونه گل تاریخی مسی زده شد؟

آی اسپورت- بارسلونا یک موقعیت دفاعی را تبدیل به ضدحمله کرد و با گل زدن توانست 3 امتیاز ال‌کلاسیکو را از آن خودش کند. اما چطور؟ همه چیز با ارسال توپ بلند کیلور ناواس که رونالدو را در سمت چپ دیده بود آغاز شد، 43 ثانیه تا پایان بازی مانده بود و توپ به نزدیکی‌های پرچم کرنر رسیده بود. اما رئال با وجود این که 10 نفره بود سعی می‌کرد از زمین بارسلونا پرس را آغاز کند و مثلث‌های معروف این تیم را متلاشی کند. اولین مثلثی که از کار افتادنش در دستور کار رئالی‌ها بود مثلث پیکه، روبرتو بوسکتس بود. اما از وقتی متیو کوواچیچ وارد زمین شد، او به همراه کریستیانو رونالدو کمی در رسیدن به این هدف ناکام بود.

گل سوم بارسلونا در ال‌کلاسیکو
گل سوم بارسلونا در ال‌کلاسیکو

در صحنه گل وقتی توپ به بوسکتس رسید، کوواچیچ فقط صحنه را تماشا کرد و بعد بازیکن اسپانیایی با تجربه بارسا که توپ را به روبرتو رساند را دنبال کرد. عبور از مودریچ موفق بود و تلاش نیمه او برای خط کردن هم فایده نداشت، بعد از او نوبت به مارسلو بود که اجازه عبور داد و خطا نکرد و باعث شد تعداد بارسایی‌ها نسبت به رئالی‌ها 6 به 3 شود.

دنی کارواخال باید به تنهایی از پس آندره گومز و یوردی آلبا برمی‌آمد، آلبا سعی کرد توپ را به یکی از 5 بازیکن هم تیمی‌اش در محوطه جریمه برساند، پیکه، راکیتیچ، سوارس، روبرتو یا مسی. ستاره آرژانتینی کارش را از سمت راست آغاز کرد و با سرعت به سمت نقطه پنالتی دوید، مثل دیگر بازیکنان، اما ناگهان تغییر مسیر داد و خودش را در موقعیتی قرار داد که فضای زیادی مقابلش داشت و در نهایت شوتش را زد که وارد دروازه هم شد. در واقع در صحنه این گل دو بازیکن بارسلونا نقشی اساسی داشتند، مسی و سرخی روبرتو که درک فوتبالی فوق‌العاده‌شان از یکدیگر را به نمایش گذاشتند.

 

۳    
آی اسپورت
2017-04-25 16:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر