فهرست
فرمانده نیروی هوایی بارسا: پائولینیو
فرمانده نیروی هوایی بارسا: پائولینیو

فرمانده نیروی هوایی بارسا: پائولینیو

آی اسپورت- تاثیرگذاری روی گل‌های بارسلونا در خط دوم یعنی پشت مهاجمان انحصاری مربوط به ایوان راکیتیچ  است. جدایی نیمار و رقابت با پائولینیو باعث شده این بازیکن به بهترین روزهای دوران بازی کردنش بازگردد و فقط گذر زمان نشان می‌دهد که این بازیکن می‌تواند به طور مداوم همین عملکرد را ارائه دهد یا نه.

از 6 بازی اول بارسا در لیگ اما دو نوع نتیجه‌گیری می‌توان کرد. اول این که پائولینیو اصلا یک بازیکن معمولی نیست و مدافعان حریف باید به خوبی مراقب او باشند. دوم این که بیشتر گل‌های بارسا در این فصل از خط میانی تیم پایه‌گذاری می‎شود.

پائولینیو، خریدی که روبرت فرناندس باشگاه را متقاعد کرد که برایش 40 میلیون یورو بپردازند، دو گل زده و همچنین عملکرد فوق‌العاده‌ای هم داشته است. شاید در بازی آخر او گل نزده باشد، اما نشان داده که عملکرد خویش تداوم دارد. مطمئنا گل‌های بیشتر از طرف او در راه هستند و مهم‌تر این که قدرت او در هوا مطمئنا برای بارسا بسیار مفید خواهد بود.

بازی در هوا چیزی بوده که در ادوار اخیر بارسلونا همیشه در آن مشکل داشته است. در واقع ژرار پیکه بعد از جدایی کارلس پویول به تنهایی مسئولیت سر زدن در این تیم از روی ضربات کاشته و کرنرها و ارسال‌ها را به عهده داشته است. البته که او یک متخصص در بازی هوایی است، هم در دفاع و هم در حمله، اما حالا او یک شریک هم دارد و این یعنی کار برای تیم‌ها برای دفاع کردن مقابل بارسا سخت‌تر هم شده است. شاید تا به حال به خاطر نبود بازیکن سرزن بوده که بارسا در تمرینات تمرکزش را بیشتر روی بازی در زمین می‌گذاشته و حالا والورده این فرصت را دارد تا روی ضربات ایستگاهی تیمش هم بیشتر کار کند. این روش برای بازی کردن بازی‌هایی که در آن تیم‌های مقابل شدیدا دفاعی بازی می‌کنند بسیار موثر خواهد بود.

اما در سیستم ارنستو والورده پائولینیو نه تنها در کارهای دفاعی خوب کار می‌کند، بلکه در حملات هم شرکت می‌کند و در واقع تخصص او گرفتن فضاها از حریفان است. او به این بازیکن آزادی لازم را داده تا در دفاع و حمله شرکت کند. چون سرمربی اسپانیایی به خوبی می‌داند که این بازیکن چه دستاوردهایی برای تیم می‌‎تواند داشته باشد و چقدر برای این تیم می‌تواند مفید باشد.

در واقع او تا به حال دو گل زده که یکی از آن‌ها با ضربه سر بوده، چیزی که تخصصش است. در دوران بازیگری حرفه‌ای او در همه تیم‌هایش توان بازی در هوا را به خوبی داشته است و در مجموع 18 گل با ضربه سر زده است. از زمانی که بازی کردن را برای کورینتیانس شروع کرده تا به حال او 74 گل زده که 15 گل ضربه سر بوده است. البته این آمار مربوط به فوتبال باشگاهی است و او در تیم ملی برزیل هم 10 گل زده که 3 گل ضربه سر بوده است. مطمئن باشید او را می‌توانید ستاره هوایی تیم بنامید.  

 

۷    
آی اسپورت
2017-09-25 17:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر