فهرست
مقایسه ربیع‌خواه و لام؛ ناامید کننده‌تر از همیشه
مقایسه ربیع‌خواه و لام؛ ناامید کننده‌تر از همیشه

مقایسه ربیع‌خواه و لام؛ ناامید کننده‌تر از همیشه

آی اسپورت – محسن ربیع‌خواه که بازی‌اش منتقدان زیادی دارد امروز مصاحبه‌ای با روزنامه همشهری ورزش انجام داده و در آن از عملکرد خودش دفاع کرده است. او در توصیف بازی ساده خودش گفته است: «الگوی من در فوتبال همیشه فیلیپ لام بوده است؛ به‌دلیل اینكه ‌ساده بازی می‌كرد و شخصیت بسیار آرامی داشت. من همیشه او را دوست داشته‌ام و دوست دارم مثل او ساده بازی كنم.»

ربیع‌خواه البته قبلا در تیم‌هایش به عنوان مدافع کناری بازی کرده و اینکه الگویش فیلیپ لام بوده باشد تعجبی ندارد اما او مدت‌هاست در پرسپولیس به عنوان هافبک دفاعی بازی می‌کند و قاعدتا باید الگوی دیگری در نظر گرفته باشد. با این وجود اگر عملکرد ربیع‌خواه را در پرسپولیس با عملکرد لام در بایرن مونیخ مقایسه کنیم به نتایج ناامید کننده‌ای می‌رسیم.

ربیع‌خواه سال گذشته در لیگ 17 بازی کامل برای پرسپولیس انجام داد. در 7 بازی هم از 6 تا 85 دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد. امسال هم در لیگ در 17 بازی 90 کامل بازی کرده است. به این ترتیب او در دو لیگ شانزدهم و هفدهم برای پرسپولیس 41 بازی انجام داده است. اما در مقابل ستون مربوط به گل و پاس گل او عدد صفر درج شده است. به عبارتی او در این 41 بازی نه گلی برای تیمش زده و نه پاس گلی داده است.

در لیگ قهرمانان آسیا هم ربیع‌خواه در تمام بازی‌های پرسپولیس حضور داشت. البته فقط در دو بازی مرحله گروهی 90 دقیقه بازی کرد و در 4 بازی دیگر به عنوان بازیکن ذخیره به زمین رفت. اما در 6 بازی مرحله حذفی یعنی 6 بازی مقابل لخویای قطر، الاهلی و الهلال عربستان به طور کامل بازی کرد. اما آمار او در زمینه گل و پاس گل در این تورنمنت هم صفر است.

حالا برویم سراغ فیلیپ لام. لام که مدافع راست بایرن مونیخ بوده است در 385 بازی در بوندس لیگا 14 گل زده و 49 پاس گل داده. در 112 بازی لیگ قهرمانان هم 15 پاس گل به همبازیانش داده است. او در مجموع بازی‌های باشگاهی‌اش در بایرن در همه تورنمنت‌ها 22 گل زده و 78 پاس گل داده. آن هم به عنوان مدافع راست!

ربیع‌خواه الگوی خودش را فیلپ لام معرفی کرده است و این به این معنی است که سعی می‌کند شبیه او بازی کند. چیزی هم که روی آن تاکید کرده «ساده بازی کردن» لام است. اما آیا مدافع راستی که 22 گل زده و 78 پاس گل داده واقعا ساده بازی می‌کند؟ کمترین توانایی لام که باعث می‌‌شود بازی او را ساده قلمداد نکنیم ارسال‌های مواج و خطرناک او از کناره‌هاست. چیزی که ابدا در بازی ربیع‌خواه دیده نمی‌شود.

شاید با توجه با پست بازی ربیع‌خواه توقع این که او گل بزند غیر منصفانه باشد اما آیا دادن پاس گل هم توقع زیادی است؟ یا زدن شوت؟ ضمنا او امسال در پست‌های دفاع وسط و هافبک دفاعی بازی می‌کند. اما سال گذشته بیشتر در دفاع چپ بازی می‌کرد. آیا کسی پاس گل یا سانتر خوبی از او به یاد دارد؟

شاید این طور به نظر برسد که او در معرفی الگویش اشتباه کرده است. اما واقعیت این است که او هر مدافع کناری یا هافبک دفاعی دیگری را هم به عنوان الگو معرفی می‌کرد تغییری در کارنامه خودش ایجاد نمی‌شد. عملکرد او در مقایسه با هر دفاع کناری یا هافبک دفاعی دیگری ناامید کننده است.

۱۰۵ ۱۸  
آی اسپورت
2018-01-17 16:49:00
نظر دهید

۱۸ نظر
مصطفی
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۵
خودش گفته از چه لحاظ الگوش فیلیپ لامه این چرت و پرتا دیگه چیه میباید به هم؟! "الگوی من در فوتبال همیشه فیلیپ لام بوده است؛ به‌دلیل اینكه ‌ساده بازی می‌كرد و شخصیت بسیار آرامی داشت"
شما چقد ذهنتون بیماره آخه. چقد بی انصافید آخه. وقتی که نتونید هیچ انگی از توی اخلاق و بازیش در بیارید معلومه که سراغ این مهمل بافیا میشید.
سعید
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۵۰
بابا اینقدر بی انصاف نباشید حساب برانکو و پرسپولیس با ربیع خواه جداست.خودتون کلاه تون قاضی کنید کاری هم به کیروشیپور و کیسه کشا نداشتن باشید آیا ربیع خواه نباشد پرسپولیس بهتر بازی میکنه یا باشه ؟هوادارا اگه موفقیت پرسپولیس وبرانکو را می خوان باید نقد درست وعادلانه هم دستور کارشون داشته باشند
در جواب سعید
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۰۶:۳۴
#هرچی_برانکو_بگه
۲
امین
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۱
متاسفم که از هر جمله ای برداشتی رو مطلوب خودتون هست رو دارید.ربیع خواه گفته سادگی بازی لام رو دوست دارم.این ربطی به پست ،سطح بازی،پاس گل و....نداره.ادعایی هم نکرده.
یه اصل بدیهی در منطق و فلسفه هست "الزاما مثال و ممثل نباید در همه وجوه اشتراک داشته باشند و فقط اشتراک در"وجه شبه"(در اینجا سادگی بازی)مورد نظر هست.
دارمیان
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۴۲
وجدانا پیش خودت چی فکر کردی کل تحریریه آی اسپرت رو بتکونی(منهای آقای پور صفر)اصلا نمیدونن منطق چیه بعد تو توقع داری این اصل منطقی رو بفهمن؟
پرسپولیس پرسپولیسه !!!
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۰۷
امثال ربیع گاه و نوروزیها و علی عسگرها غده های سرطانی پرسپولیسند و تا پشت پرده هست اینا هم هست مث ژن خوبا
ششتقلالی بودن جرم نیست بیماری است
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۰۶:۳۶
ربیع خواه یک پاس گل
جباری و قائدی و شهباززاده و بیت سعید و نورافکن و پادوانی و منتظری و گوک و زکی پور صفر :)))
۲
بهروز
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۲۰
باز رفتيد حق حساب بگيريد بهتون انگشت مبارك شصت نشون داده شروع كرديد ب كوبيدنش؟


اين روزها همه نون حروم ميخورن شما چطور!
حامد
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۳۲
کیروشی پور بارها تو گزارشش اسم رمز حمله به برانکو رو اعلام کرده "ربیع خواه" اما خیالتون راحت با ربیع خواه دوباره قهرمان لیگ میشیم. کیروش هم با آزمون و جهانبخش و دژاگه و ... تو جام جهانی هیچی نمیشه.
رضا
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۱۷
عجب بدبختي هستي تو گلابي
پدرام
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۰۴
عنایتی هم میخواست بره رو نیمکت بارسا بشینه حالا اگر راست میگی یه مقایسه بین مشکی پوشان و بارسلونا بکن مخصوصا بین والو ورده و عنایتی

حیف اون بیتهایی که حروم شد تا این نوشته بشه
serezo
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۱۲
تا کور شود هر انکه نتواند دید. دو ساله به هر بهانه ای میکوبینش ولی هر روز عزت بیشتری بین هواداران داره پیدا میکنه.
عالیجناب سرخپوش
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۳۲
این روزها همه به ربیع خواه حمله میکنند .. شما چطور ؟
لطف کنید اگر کمی فرصت کردید متن مطلب خودتان را یکبار بخوانید :
الگوی من در فوتبال همیشه فیلیپ لام بوده است؛ به‌دلیل اینكه ‌ساده بازی می‌كرد و شخصیت بسیار آرامی داشت. من همیشه او را دوست داشته‌ام و دوست دارم مثل او ساده بازی كنم.»
فهمیدید؟ افتاد ؟ یک فوتبالیست به دو دلیل یک فوق ستاره را الگوی خودش میداند : بازی ساده و شخصیت آرام . البته فیلیپ لام حتما" وجوه پررنگ دیگری هم در زندگی حرفه ای و شخصی خودش داشته و ویژگی های دیگری هم داشته ولی رفیق ما این دو وجه از او را پسندیده و سعی داشته الگو برداری کند . خب حالا فهمیدید ؟ افتاد ؟ مثال بزنم ؟ مثلا" رامین رضائیان در شادی پس از گل و میداودی در ضربات کاشته رونالدو را الگوی خودشان قرار داده بودند . بنظر شما میبایست یکی مثل خودتان آمار گلزنی رامین و میلاد را با کریس رونالدو مقایسه کرده و مطلب تولید کند ؟ فهمیدید ؟؟ افتاد ؟
گرچه اصل مطلب همان است که در سطر اول آوردم .
Sima
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۰۷
یعنی هنوز شما ناامید نشدین و همچنان دارید ربیع خواهو میکوبین؟به نظرم بی خیال این پرونده بشید و برید دنبال یه موضوع دیگه چون ربیع خواه عمرا واکنشی نشون بده و اعتماد طرفدارا هم روز به روز بیشتر میشه بهش
خیلی دردناکه که اینقد به یه آدم مظلوم و بی حاشیه حمله میکنید شما نویسنده اید قاعدتا از لحاظ فرهنگی باید جز طبقه الیت جامعه باشید این همه حمله به ربیع خواه خیلی بی رحمیه ظاهرا لیاقت ما همون آدم های لمپن، عوام فریب و فرافکن هستند
لعنت به کیروشی پور که ربیع خواهو سوژه کرد و درود بر هواداران پرسپولیس که فریب نخوردن البته به جز تعداد اندکی شون
آرش6
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۰۳
درد و بلای ربیع خواه بخوره تو سر نویسنده
۳
موراتا
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۰۶:۴۴
ان شاالله با برگشتن احمد و کاهش سهل انگاری و رفتار های غیر حرفه ای کمال، ربیع خواه برای همیشه نیمکت نشین خواهد شد
کوهیار
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۲۴
نه اقای ربیع خواه شکست نفسی میفرمایید: شما ترکیبی ازتکنیک مسی و رونالدو و سرزنی ترزگه و سرعت هانری و شوت زنی کارلوس و سانتر بکهام و خلاقیت زیدان جنگندگی گتوزو و دفاع مالدینی هستی........ تازه اگه دروازه می ایستادی بوفون بودی
۱
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶، ۰۶:۱۴
ابو بریز همانجا که می سوزه :))))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر