فهرست
یحیی سنت شکنی می‌کند؟
یحیی سنت شکنی می‌کند؟

یحیی سنت شکنی می‌کند؟

آی اسپورت - یحیی گل‌محمدی پس از 7 سال به پرسپولیس بازگشت. او که در لیگ دوازدهم تیم ناآماده و بی‌انگیزه مانوئل ژوزه را متحول کرد و توانست پرسپولیس را به تیمی مطلوب هواداران تبدیل کند، در این مدت تجربه های درخشانی را در اصفهان، مشهد، تهران و تبریز به دست آورد و دوباره به خانه خود، پرسپولیس آمد تا بتواند در بازگشت به نیمکت این تیم، نتایج برانکو و کالدرون را ادامه دهد.

اما نکته جالب درباره نیمکت پرسپولیس این است که به جز علی پروین، هیچ مربی دیگری در بازگشت به نیمکت این تیم موفق به کسب جام قهرمانی نشده است. پروین از بهمن 60 تا دی ماه 66 هدایت قرمزها را برعهده داشت و توانست 7 جام به دست بیاورد. او شش ماه جای خود را به مسعود معینی داد و سپس دوباره پروین به پرسپولیس آمد. او در این بازگشت توانست 5 قهرمانی دیگر هم ثبت کرد و حتی در بازگشت سوم نیز قهرمان شد. اما پروین در چهارمین تجربه مربیگری در پرسپولیس نتایج ضعیفی را ثبت کرد و در سال 84 برای همیشه از روی نیمکت این تیم کنار رفت.

به جز علی پروین و یحیی گل محمدی، سه مربی دیگر هم بیش از یک بار، سرمربی پرسپولیس شدند؛ علی دایی، حمید درخشان و مصطفی دنیزلی. نقطه اشتراک هر سه مربی، ناکامی در تجربه دوم است. درخشان که در تجربه دوم خیلی زود اخراج شد و جای خود را به بگوویچ داد و در مرتبه سوم نیز، برانکو جایش را گرفت. دایی که در تجربه نخست دو جام حذفی به دست آورده بود، در بازگشت به پرسپولیس از قهرمانی لیگ به شکلی عجیب بازماند و تا امروز به این تیم برنگشته است. دنیزلی هم که در لیگ ششم سرخ ها را به مقام سومی لیگ و فینال جام حذفی رسانده بود، در لیگ یازدهم نتایج خوبی با این تیم به دست نیاورد.

اما یحیی گل محمدی قصد دارد تا این طلسم را بشکند و در دومین تجربه خود، عملکرد خوبی را ثبت کند. او سال 92 امیدوار بود با قهرمانی در جام حذفی، جایگاهش را تثبیت کند اما این اتفاق رخ نداد و حالا به دنبال انتقام آن تورنمنت است. تیم گل محمدی همچنین در لیگ نیز از شرایط خوبی برخوردار است و آن ها فرصت کسب چهارمین قهرمانی متوالی را نیز دارند. 

 

ورزش سه 

۶    
آی اسپورت
2020-01-22 13:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر