فهرست
اولتیماتوم کی‌روش به دژاگه؛ زنگ خطر
اولتیماتوم کی‌روش به دژاگه؛ زنگ خطر

اولتیماتوم کی‌روش به دژاگه؛ زنگ خطر

آی اسپورت – در فاصله چند ماه تا آغاز جام جهانی 2018، چند ستاره تیم ملی وضعیت مبهمی در رده باشگاهی دارند و مشخص نیست آیا در نقل و انتقالات زمستانی می‌توانند تیم جدیدی را برای ادامه فوتبال خود انتخاب کنند یا نه؟ اولتیماتوم کی‌روش که گفته بود بازیکنان تیم ملی باید در باشگاه‌های خود بازی کنند باعث شده تا این چند بازیکن برای‌ انتخاب تیم و بازی در رده باشگاهی ترغیب شوند و مذاکره با باشگاه‌های مختلف را آغاز کنند.

اشکان دژاگه و علیرضا حقیقی ستاره‌هایی هستند که وضعیت باشگاهی‌شان مبهم است و تقریبا بدون تیم هستند. ماجرای حقیقی کمی متفاوت است. او به تازگی فصل را با اسکیلستونا به پایان رسانده و منتظر آغاز نقل و انتقالات زمستانی است تا تیم جدید خود را انتخاب کند. درباره دژاگه اما نقدهایی وجود دارد. بخصوص که او از ابتدای فصل تا امروز در هیچ بازی رسمی باشگاهی به میدان نرفته و فقط تمرین انفرادی را در دستور کار قرار داده است.

کی‌روش به کاپیتان اول تیم ملی ایران دل بسته و حساب ویژه‌ای روی او باز کرده. اطمینان کی‌روش به توانایی‌های اشکان دژاگه به حدی است که او را بدون حتی یک بازی در سطح باشگاهی به تیم ملی دعوت می‌کند، نام او را در ترکیب اصلی می‌نویسد و حتی بازوبند کاپیتانی را در حضور جلال حسینی، کریم انصاری‌فرد و احسان حاجی صفی در اختیارش قرار می‌دهد.

این دوری از بازی در باشگاه البته نباید بیشتر از اینها ادامه پیدا کند. دژاگه این را می‌داند و البته کی‌روش هم در پیغام‌هایی این مساله را به گوش کاپیتان خود رسانده. همین باعث شده تا اشکان به تقلا بیفتد و برای بازی در یک باشگاه جدید مذاکره‌های خود را آغاز کند. مدیر برنامه‌های او نیز  دست به کار شده و در اروپا مشغول رایزنی است تا یک پیشنهاد چرب و نرم را برای کاپیتان تیم ملی ایران مهیا کند.

المپیاکوس مشتری جدی جذب دژاگه بود. مدیر برنامه دژاگه همان مدیر برنامه‌ای است که احسان حاجی‌صفی و کریم انصاری‌فرد را به المپیاکوس برده و قرارداد آنها را مدیریت کرده است. با توجه به رابطه مناسب و حسنه این مدیر برنامه با مدیران باشگاه المپیاکوس و همچنین حضور دو بازیکن به نام‌های احسان حاجی‌صفی و کریم انصاری فرد، صحبت از حضور دژاگه در این تیم یونانی بود اما به نظر می‌رسد کاپیتان تیم ملی ایران به پیشنهاد المپیاکوس پاسخ منفی داده و نمی‌خواهد فوتبال خود را در این کشور دنبال کند.

سیدنی استرالیا که یکی از تیم‌های قدرتمند فوتبال استرالیا محسوب می‌شود نیز برای جذب دژاگه پیشقدم شد اما کاپیتان تیم ملی ایران این پیشنهاد را رد کرد تا همچنان دوران دوری از بازی باشگاهی را سپری کند. سیدنی پیشنهاد مناسبی به دژاگه داده بود اما انگار اشکان فعلا قصد حضور در فوتبال آسیا و بازگشت به قاره کهن را ندارد.

قرارداد میلیون دلاری یکی از دلایلی است که دژاگه به هر پیشنهادی پاسخ مثبت نمی‌دهد و آن را نمی‌پذیرد. درباره اشکان این را می‌دانیم که بازیکن گرانقیمتی است که با مبالغ پایین پیراهن باشگاهی جدید را نمی‌پوشد. برای اشکان هم شخصیت و قدمت تیم مهم است و هم بحث مالی. به همین خاطر او المپیاکوس را انتخاب نکرد و حالا شنیده می‌شود قصد حضور در لیگ انگلیس را دارد. او یک مشتری از چمپیونشیپ دارد که باید دید تکلیف مذاکره‌ها به کجا می‌رسد.

جدا از همه این پیشنهادها، نگاه دیگر اشکان و بهتر بگوییم آرزوی او بازگشت به هرتابرلین است. باشگاهی که دژاگه را به سطح نخست فوتبال آلمان معرفی کرد. دژاگه در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود آرزو دارد روزی به بوندس‌لیگا برگردد و پیراهن هرتابرلین را بپوشد. شاید اشکان زمان را می‌کشد تا به این آرزوی خود برسد. آرزویی که وقوعش در این مقطع زمانی و البته دور بودن اشکان از سطح باشگاهی کمی بعید به نظر می‌رسد. بخصوص که هرتابرلین شرایط مناسبی در بوندس‌لیگا دارد و در رده دهم جدول قرار گرفته است. انتقال دژاگه به ولفسبورگ در فصل قبل هم به قدری نا‌امیدکننده بود که هیچ تیمی - حتی هرتابرلین - در بوندس‌لیگا برای جذب دژاگه پیشقدم نمی‌شود.

زنگ خطر برای ستاره تیم ملی به صدا در آمده و او چند هفته دیگر زمان دارد تا پیراهن یک تیم باشگاهی را بر تن کند. در غیر این صورت شاید صبر کارلوس کی‌روش هم لبریز شود و بر‌خلاف میل باطنی‌اش تصمیم جدیدی در مورد دژاگه بگیرد. تصمیمی چون خارج کردن کاپیتان از ترکیب اصلی تیم ملی.

 

ایران ورزشی

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-01-02 10:54:00
نظر دهید

۱ نظر
امید
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳
المپیا فقط برای پولیکه به بازیکنهای ملی پوش فیفا میده امثال کریم و احسان و جدیدا اشکان را خریداری میکند و فقط چشم طمع به پول فیفا دوخته
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر