فهرست
مورینیو اخراج شدنی است، پوگبا اما نه
مورینیو اخراج شدنی است، پوگبا اما نه

مورینیو اخراج شدنی است، پوگبا اما نه

آی‌اسپورت – بعد از شکست منچستر یونایتد مقابل داربی کانتی در دور سوم جام اتحادیه، ژوزه مورینیو اعلام کرد پل پوگبا دیگر کاپیتان دوم او نیست. با این وجود مربی پرتغالی یونایتد که تیمش در این شب در ضربات پنالتی مقابل تیم فرانک لمپارد شکست خورد و از جام حذف شد، هرگونه درگیری با ستاره فرانسوی‌ای را انکار کرد و نیازی به توضیح بیش از این درباره تصمیمش ندید.

پوگبا دیشب بازی نکرد و قرار هم نبود بازی کند. اما حرف‌های او بعد تساوی خانگی تیمش برابر ولوز در لیگ برتر و اعلام این نظر که منچستر یونایتد باید در اولدترافورد "حمله حمله و حمله کند"، به نظر می‌رسد عامل اصلی در تصمیم مورینیو برای کنار گذاشتن او به عنوان کاپیتان دوم، بعد از آنتونیو والنسیا، باشد.

با اینکه مورینیو دیشب ادعا کرد همه چیز بین او و پوگبا خوب است، جیمی ردنپ، ستاره سابق لیورپول و کارشناس اسکای اسپورتس، نظر دیگری دارد: «قطعا این دو به مشکل بزرگی خورده‌اند. هیچ مربی‌ای بی‌جهت بازوبند کاپیتانی را از بازیکنش پس نمی‌گیرد. واقعا لازم نیست من این را بهتان بگویم چون مسئله‌ای کاملا واضح است.»

«مورینیو و پوگبا مدت‌هاست به مشکل خورده‌اند. من فکر می‌کردم وقتی مورینیو پوگبا را در غیبت آنتونیو والنسیا کاپیتان کرد این مشکل حل شدنی باشد. اما با توجه به شرایطی که حالا پیش آمده بعید می‌دانم دیگر این رابطه قابل ترمیم باشد.»

منچستر یونایتد دیشب در جدالی دراماتیک در اولدترافورد یک سوپر گل از روی ضربه آزاد از هری ویلسون دریاف کرد، دروازه‌بان دومش، سرخیو رومرو، از بازی اخراج شد و در ثانیه‌های پایانی وقت قانونی با ضربه سر ماروان فلینی کار را به تساوی 2-2 کشاند. اما در نهایت در ضربات پنالتی با سیوی که اسکات کارسون از فیل جونز کرد، در پنالتی شانزدهم، بازی را باخت و از جام اتحادیه کنار رفت.

شاید این جام برای مورینیو و یونایتد با توجه به شرایط تیم‌شان و البته شرایط رقبای بزرگی چون منچستر سیتی و لیورپول و حتی چلسی، واقع‌بینانه‌ترین راه برای کسب یک جام در این فصل بود، جامی که همیشه برای آقای خاص اهمیت داشته. اما شکست برابر شاگرد سابقش، در حالیکه داربی، تیمی از چمپیونشیپ، یک نیمه در اولدترافورد جریان بازی را در دست داشت، چه معنایی برای آینده مورینیو خواهد داشت؟

«باشگاه منچستر یونایتد می‌تواند مورینیو را اخراج کند، اما پوگبا را نه. پس چه راهی پیش پایشان می‌ماند؟ من تجربه حضور در رختکن‌هایی را دارم که مربی کنترل بازیکنان را از دست داده. در چنین شرایطی همیشه بازیکنان با هم متحد می‌شوند و هوای هم را دارند. من در حال حاضر رختکن یونایتد را چنین می‌بینیم، جایی پر از بازیکنان ناراضی از وضعیت تیم و مربی‌شان.»

«نه اینکه بگویم حرف‌های پوگبا از سوی او تصمیمی کاملا درست بود. اما حقیقت اینجاست که یونایتد همیشه تیمی هجومی بوده و مورینیو مربی‌ای با این سبک فوتبال نیست. اصلا قصد بی‌احترامی به او را ندارم، اما این یک حقیقت است. مورینیو یکی از بزرگ‌ترین مربیان جهان فوتبال است. کافی است فقط به افتخاراتی که کسب کرده نگاه کنید. اما آیا او مربی‌ای مناسب برای سبک فوتبال منچستر یونایتد است؟ به نظرم نه. مربی مدرن باید بازیکنانش را جوری مدیریت کند که ارتباطی دوستانه با آن‌ها برقرار شود. وقتی بازیکنانی با این قیمت داری نباید باهاشان به مشکلی جدی بخوری.»

مسائل خارج از زمین به کنار، یونایتد در این فصل درون زمین هم با مشکلات زیادی روبرو بوده. بعد از سه پیروزی پیاپی در لیگ و چمپیونز لیگ، تیم مورینیو دو بار پیاپی در کسب پیروزی در خانه، مقابل ولوز و داربی کانتی شکست خورد. ردنپ بخشی از این نتایج ضعیف را تقصیر بازیکنان می‌داند، اما نقش مربی در این وسط را هم نادیده نمی‌گیرد.

«نه اینکه بخواهم به داربی بی‌احترامی کنم، اما چطور تیمی که 335 میلیون پوند قیمت بازیکنانش در زمین است نمی‌تواند در خانه خودش تیمی از چمپیونشیپ را شکست دهد؟! معلوم است که تقصیر مورینیو هم هست. این تیم اوست، مربی‌ای که مشخصا با بازیکنانش به مشکل خورده و نمی‌تواند درست ازشان استفاده کند. او در این شب الکسیس سانچز را هم به زمین نفرستاد. انگار همش جنگی بین مورینیو و بازیکنانش برقرار است. در دنیای فوتبال مدرن این نوع مدیریت منابع انسانی به هیچ وجه قابل قبول نیست.»

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-09-26 11:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محمد
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۵۹
جالبه تا منچستر یک بازی نتیجه نمیگیره سریع بازیکنان سابق لیورپول شروع میکنن به تخریب مربی تیم!! یونایتد نباید مثل تیم های بی هویت بی وقفه مربی عوض کنه. از مربی تیم حمایت کنید و به اون وقت بدید.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر