فهرست
نیم‌فصل لالیگا با گیوم بلگه/ بازگشت مسی، بازگشت بارسا
نیم‌فصل لالیگا با گیوم بلگه/ بازگشت مسی، بازگشت بارسا

نیم‌فصل لالیگا با گیوم بلگه/ بازگشت مسی، بازگشت بارسا

سادگی، کلید موفقیت های رئال مادرید

زیدان می تواند هرکار در رئال انجام داده را با یک آمار توصیف کند. تنها 2 شکست در 53 بازی در سال 2016. چطور این کار را کرده؟ رئال مادرید بازیکنان فوق العاده ای دارد، بازیکنانی که معتقدند اگر آن ها تلاش کنند تیم هم موفق خواهد بود. بازیکنانی که احساس می کنند باید به نحوی کارها را انجام دهند که دردسری برایشان نباشد. حالا آن احساس بدون دردسر را دارند. آن ها فکر نمی کنند زیدان در راس شان است و به آن ها دستورالعمل های زیادی نمی دهد.

کار او مدیریت کردن ترکیب تیم است، او اولین مربی است که از سیستم چرخشی حتی برای رونالدو استفاده کرده است، به خوبی هم این کار را انجام داده چون احساس کرده او انرژی اش را نیاز دارد. او درباره خامس، ایسکو و واسکز هم همین کار را کرده است. با نیمکت مناسبی که او دارد این کار برایش راحت بوده است. سیستم چرخشی اش در موفقیت زیدان در برنابئو هم نقشی چشم گیر داشته. نکته منفی اش هم این است که این تیم یک چهارم بردهایش در این فصل را در 10 دقیقه پایانی به دست آورده است. گاهی آن ها مانند یک تیم بازی نمی کنند، ریلکس هستند و از ابتدای بازی با هیجان کارشان را شروع نمی کنند. اما انقدر کیفیت دارند که در بازی ها برنده شوند.

بازگشت مسی یعنی بازگشت بارسا

بعد از دوره ای که بارسلونا فراموش کرده بود برای بردن حریفان باید کنترل بازی را در اختیار داشته باشد، مسی، سوارس و نیمار پرقدرت بازگشتند و حالا در هفته های اخیر بارسا بهتر از قبل بازی ها را کنترل می کند. اگر زمانی می شد که 3 بازیکن خط حمله این تیم گل نمی زدند کار برای این تیم پیچیده می شد. آندرس اینیستا و دنیس سوارس دو بازی از 3 بازی آخر تیمشان را با هم در میانه میدان آغاز کرده اند و راکیتیچ را نیمکت نشین کردند. او روی نیمکت است چون مصدومیت های بی موقعی هم داشته است و نشان داده که نیاز به استراحت دارد.او وقتی بازگردد دوباره یکی از 3 هافبک بارسا خواهد بود. بازگشت اینیستا هم البته به این تیم کمک زیادی کرده است. مسی هم یک سطح بالاتر رفته و دوباره توان رقابت با کریستیانو رونالدو را پیدا کرده است؛ بعد از چند فصل که به نظر می رسید رونالدو برتری دارد. حالا دوباره و اگر به همین شکل ادامه دهد مسی یک سر و گردن از او بالاتر خواهد بود. در بازی با اسپانیول هم این را ثابت کرد. او گل های بیشتری از رونالدو زده، هم در تیم ملی و هم بارسلونا، پاس گل هایش هم بیشتر بوده و تاثیرگذار تر بازی کرده.

ال مادری – گل

ویارئال شدیدا خوب کار می کند! فران اسکریبا شباهت زیادی به مارسلینیو دارد و روند دفاعی را در تیم ادامه داده است و جواب هم گرفته است. مقابل موناکو در لیگ قهرمانان او 8 بازینکش را نداشت و باز هم خوب کار کرد. بازیکنان جدید مانند نیکولا سانسونه و روبرتو سوریانو کیفیت تیم را به شدت افزایش داده اند و مانو تریگروس و سامو کاستیخو رشد کرده و گل های خوبی می زنند.

شک و تردید در کالدرون

اوضاع برای اتلتیکو مادرید آن طور که انتظار می رفت پیش نمی رود. در کنفرانس مطبوعاتی بعد از شکست مقابل رئال سیمئونه گفت که آینده اش در باشگاه مبهم است. بعضی ها ترسیدند او برود و به نظر فکرشان مشغول شده است. حتی سائول و کوکه این موضوع را به زبان هم آوردند. سیمئونه این طور متوجه شده که 3 هافبک میانی نیاز دارد و یکی از آن ها باید جلوتر بازی کند. این تیم در خط دفاعی هم خوب کار نکرده و همین موضوع باعث شده آن ها سال را در شرایطی به پایان ببرند که جزو 4 تیم بالای جدول نیستند. بعد از ناکامی در تورنمنتهای بزرگ به نظر این تیم و سوپراستارهایش تا حدودی امیدشان را از دست داده اند و به اندازه گذشته تند و تیز نیستند. باید دوباره به روزهای اوج بازگردند و گل هایی که می زدند را بزنند، در خط دفاعی هم باید کم اشتباه تر کار کنند اگر می خواهند دوباره در اوج باشند. سیمئونه به بازیکنان کلیدی اش چرخشی بازی می دهد و می خواهد ببیند بازیکنان روی نیمکت می توانند شرایط تیمش را تغییر دهند یا نه.

سویا با شامپائولی بی نظیر شده

سویا یکی دیگر از تیم هایی است که عالی کار می کند. بعد از برد 6 بر 4 مقابل اسپانیول، بازی ای که آن ها تصمیم گرفتند تنها با 2 بازیکن دفاع کنند، کمی از روانی بازی شان کمتر شد و ناگهان همه چیز تغییر کرد. سرخیو ریکو، دروازه بانشان بهترین فصل دوران بازیگری اش را تجربه می کند و اعتماد به نفس خوبی دارد. انزونی هافبک دفاعی فوق العاده ای است و البته شامپائولی باید به فکر شریکی برای او باشد که احتمالا در تابستان خواهد آمد. سمیر نصری در اوج است و یکی از مهره های کلیدی در موفقیت سویا بوده است. او دوباره عاشق فوتبال شده و حواشی اخیر را فراموش کرده است. بعد هم ویتولو که می توان گفت بهترین بازیکن اسپانیایی فصل بوده سات. سویا تیمی است که در همه زمینه ها خوب کار کرده و برنامه شان هم این است که یک مدافع میانی جذب کنند تا گل های خورده شان هم کمتر شود.

لارئال حالا یکی از خطرهای جدی است

سوسیداد تغییر نسل را به خوبی انجام داده است. آن ها اوزبیو ساکریستان را دارند، مربی ای که دوست دارد تیمش مالکیت توپ را داشته باشد و تهاجمی کار کند. او دیسیپلین های کرویف را دارد و اعتقاد دارند بازیکنان یا ابزار مناسب برای موفقیت با سیستمش را هم دارد. بعد از دوران دیوید مویس در این تیم، مربی ای که سعی می کرد رویه بازی تیم را عوض کند، آن ها تغییراتی اساسی نیاز داشتند و توانستند با درخشش آسیر ایارامندی، داوید زوروتوزا و ژابی پیرتو در خط میانی این کار را انجام دهند . کارلوس ولا به بهترین سطح بازی اش در دوران بازیگری اش رسیده و ویلیام ژوزه به خوبی برای تیمش گل می زند. اینیگو مارتینز دوباره در اوج است و عالی کار می کند، یوری و کارلوس مارتینز در کناره ها بهتر از حد انتظار ظاهر شده اند. در کل اوضاع برای این تیم به خوبی پیش می رود. آن ها توانایی شکست تیم های بزرگ را هم دارند و این را نشان داده اند.

 

۹ ۱  
آی اسپورت
2016-12-20 16:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۲۰:۲۲
خریدن مجدد داورا و لابی بازگشت غارسا رو همراه داشته است تیم های سویا و رئال سوسیداد و ویارئال یکم بهتر کا رکنند بازی های ساده امتیاز از دست ندهد می توانند سهمیه اروپا رو بگیرند و غارسا اتلی دستشون از سهمیه کوتاه بمونه
جاوید مادرید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر