فهرست
گاف‌های تازه واعظ؛ قرار نبود حرف نزنید؟
گاف‌های تازه واعظ؛ قرار نبود حرف نزنید؟

گاف‌های تازه واعظ؛ قرار نبود حرف نزنید؟

آی اسپورت - حرف‌های واعظ درباره فوتبال ملی و شیوه انتخاب سرمربی احتمالا برای‌تان جذابیت دارد اما مشکل این است که او به پشتوانه کدام دانش ورزشی و موفقیتی، اینچنین با اعتماد به نفس از مدیریت فوتبالی می گوید؟ این حرف‌ها را ببینید چه شیرین است: «ژاپنی‌ها سال‌ها مربیان خارجی آوردند، اگر اشتباه نکنم مربی‌شان آقای فلیپ تروسیه هم بودند.»

او رفرنس فوتبالی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ می‌دهد و نمی‌گوید ۴ سال قبل این تیم یکی مثل زاگه رونی را روی نیمکتش داشته است. که البته اصلا چنین چیزی را نمی‌داند. اینکه چرا چند ماه مانده به جام جهانی خلیل هودزیچ را سه ماه پیش از جام‌جهانی کنار گذاشته‌اند. کاری شبیه به کاری که ما با ایویچ کرده بودیم یا اگر می‌گذاشتند احتمالا با برانکو و کی‌روش می‌خواستیم تکرار کنیم!

همان تیم خلیل هودزیچ بود که به جام جهانی رفت. ستاره صربستانی-فرانسوی که الجزایرش در برزیل خوش درخشیده بود و نشان داده بود چه مربی بزرگی است اما در ژاپن نساخت با ستارگان و مدیرانش و جدا شد و در جای او یک مربی بومی نتیجه گرفت . کسی که بر خلاف باور واعظ آشتیانی نه شاگرد تروسیه بوده و نه زاکه‌رونی. مربی سن و سال‌داری بود که در سال‌های جوانی‌اش با تیم ملی المپیک این کشور در المپیک ۱۹۹۶ خوش درخشیده بود!

واعظ در این ویدئو از برنامه ژاپنی‌ها گفته برای قهرمانی جهان در سال ۲۰۴۰! می‌گوید در سال ۲۰۱۰ و پس از ناکامی تیم‌های باشگاهی‌شان در لیگ قهرمانان آسیا این نقشه را کشیده‌اند!

درحالی که همان سال بعدش آنها قهرمان آسیا شدند و مربی بزرگی ملی به اسم زاکه‌رونی داشتند! بگذریم از اینکه سال ۲۰۴۰ اصلا جام جهانی نداریم! مدیری مثل واعظ که اینچنین با طمانینه سخن می‌گوید و احتمالا مخاطبان دورش با به به و چه چه فکر می‌کنند او چه حرف‌های گرانبهایی را به زبان می‌راند ، از نبود استراتژی، نبود تفکر دوی امدادی و هم‌افزایی در مدیریت فوتبال‌مان گفته است و چه بد که این فعال پیشین سیاسی این‌قدر از کوتاهی حافظه تاریخی مخاطبان استفاده کرده است.

استاد واعظ از یاد برده‌اند که بداخلاقی‌ها، دعواها، بیانیه‌نویسی‌ها و بسیاری از چسبیدگانی که پدر تیمی چون استقلال را در این سال‌ها در آوردند، بدعت‌های بی‌مانند دوره مدیریت خودش بوده‌اند! اینکه عصاره انتخاب مربی‌گری‌اش چیزی غیر از صمد مرفاوی نبود! و باز اینکه وقتی در زمان رفتن گفت دیگر در فوتبال حرف نمی‌زند، هیچ‌گاه روی گفته‌اش نماند و حالا نسخه فنی فوتبالی هم برای همان دو سالی که در ورزش بوده است می‌پیچد!

خبرآنلاین

۷ ۵  
آی اسپورت
2019-03-15 00:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
محمد
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۰۴
تو از واعظ داری میسوزی به خاطره اینکه ریده به هویت کیسه که گفته پاکترین مقام کیسه سومی هستش!!تف به ذات کیسه کشها که هویتشون کثافت هست و دروغ.
مسعود
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۵۵
این آقا آگه اشتباه نکنم تو فدراسیون دوچرخه سواری بود با زدو بند آوردنش تو فوتبال همون سال دوم تیمی که قهرمان شده بود رو زد ترکوند باعث شد استقلال ی قهرمانی مسجل رو ازش بگیره حالا همیشه مدعی هم هست حداقل نمریره تو نت که خودش رو به روز کنه و عین حسن روشن میمونه میگه فقط من
آقا ول کن برو تو همون کاری که تخصص داری کار کن
....
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۰۹:۵۱
خوب دیگه اینم از برکات سیستم سالم ما هست که امثال واعظ و رویانیان میشن مدیر عامل دووتیم پر طرفدار اسیا.خدایی آدم یه نگاه به این عکس واعظ میکنه میمونه تا حالا این لگد به گربه زده که بیاد بشه مدیر عامل استقلال.گرفتار فلاکتیم
۱
امیر رضا واعظی آشتیانی
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۳:۴۰
پاکترین مقام کیسه همون سومی با صمد مرفاوی بود
فرمان خان
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۱۵
واعظ در مجموع یکسال و نیم مدیر فوتبالی بوده الان دقیقا ده ساله که در نقش دوست گالیور داره میگه که کار استقلال تمومه !!واعظ حق داره اینجور عقده ای و گشنه برخورد کنه مدیری که تیم قهرمان لیگ رو تحویل میگیره و تیم رو سوم تحویل میده مدیری که انقدر عقل نداره که قلعه نوعی رو با مرفاوی تعویض می کنه ودر توجیه این بی لیاقتی و افتضاحی که به بار اورده میاد میگه پاکترین مقام استقلال این بود و اون بود اقای واعظ شما همونی بودی که میخواستی همه چیز بنام تو نوشته بشه مرفاوی بی زبون و بیسوادو اوردی کردی سرمربی استقلال قهرمان لیگ چون فکر میکردی با بودن امیرخان نمیتونی هر حرف مزخرف و فکر ابلهانه ای رو عملی کنی اقای واعظ بی خیال استقلال بشو و انقدر خوراک به زامبی های مجازی نده دست بردار برادر برو دنبال یک کار درست درمون بیکار نباش!مرد باید کار کنه جوهر ادمیزاد کاره حالا حتی اگر حمالی و نظافت ابریزگاهها باشه بازم بهتر از بیکار نشستن و شعر گفتنه!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر