فهرست
پلن استقلال برای مهار ژاوی/ فشردگی
پلن استقلال برای مهار ژاوی/ فشردگی

پلن استقلال برای مهار ژاوی/ فشردگی

آی‌اسپورت- استقلال در بازی مقابل السد، فشردگی زیادی روی کانال کناری، مرکزی و دفاعی داشته است. از آن‌جایی که ژاوی نزدیک به مهاجم تیم بازی کرده بود، استقلال فشردگی زیادی برای این بازیکن ایجاد کرد تا موفق به مهارش شود. منصوریان با این فشردگی، حدودا در مهار ژاوی موفق هم بود. ژاوی پاس‌های کوتاه را با درصد موفقیت بالا به مقصد می‌رساند. ولی شاخصه اصلی هرناندس، ارسال پاس‌های پنج ستاره است. اتفاقی که با با فشردگی زیاد، در ارسال آن ناکام بود و از ژاوی پاس کلیدی مشاهده نشد.

در این مسابقاتی که تک بازی برگزار می‌شود، میزان ریسک مربی‌ها پایین می‌آید. و البته جو ورزشگاه مملو از جمعیت، استقلالی‌ها را ترغیب به دوندگی بیشتر می‌کند. استقلال که در بازی‌های اخیر از لحاظ دوندگی و پویایی روند رو به رشدی داشته، در این مسابقه کامل‌تر از مسابقات قبلی بود. استقلال حالا فاصله بین خطوطش هم میزان است و پویاتر از قبل بازی می‌کند. تیمی که برای جوانانش صبر کرده، حالا هم همین جوانان تیم را به شرایط هارمونی رسانده‌اند. ثبات همیشه بهبود بخش بوده؛ حتی اگر شاخصه‌اش نتیجه به همراه نداشته باشد. همین ثبات، از استقلال یک تیم پویا ساخت که حالا دوندگی بازیکنانش به قدری بالا رفته که می‌توانند با فشار به ژاوی، این بازیکن بین‌المللی را هم مهار کنند. حالا برای بازیکنان، فوتبال پس از ارسال پاس تازه شروع می‌شود. یا وقتی توپ را از دست می‌دهند هم همه با هم حرکت می‌کنند و در زمان تصاحب توپ همه با هم رو به جلو می‌روند. همین دوندگی و پویایی، فشردگی را به همراه داشت. تصمیم درستی که برای استقلال نتیجه به همراه داشت. 

۱۴ ۵  
آی اسپورت
2017-02-08 15:05:00
نظر دهید

۵ نظر
محمد پرسپولیسی
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۳۶
وقتی یکی بعد بازی پلن تیم رو میخواد تشریح کنه باید چیزی رو بگه که من خواننده معمولی اون رو ندیده باشم و درک نکرده باشم نه بدیهیات. هر تیمی این کار رو انجام میده چه ژاوی تو تیم مقابل باشه یا نه.علاوه بر این۱)«فشردگی زیادی روی کانال کناری، مرکزی و دفاعی داشته است» کانال دفاعی کجای زمین میشه؟۲)شرایط هارمونی چیه؟ وضعیت هماهنگ یا هارمونی مناسب کلمه بهتری است۳)«ثبات همیشه بهبود بخش بوده؛ حتی اگر شاخصه‌اش نتیجه به همراه نداشته باشد» کلا یعنی چی؟ شاخصه ثبات چیه که نتیجه به همراه نداره؟۴) تو همین چند خط پنج بار از کلمه پویا و پویایی استفاده شده.ویژگی های تیم پویا به نظر شما چیه ؟ آیا استقلال تو تعریف تیم پویا قرار میگیره؟
۸ ۱
mostafa
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۲۶
عزیزم انقدر حرص نخور برا قلبت ضرر داره چرا داری میترکی...البته بهت حق میدم تیم سوم تراکتو کجا السد کجا
رضا
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۱۱
دوست عزیز میشه افتخارات تیمت رو بگی ؟؟؟
شما بهتر هست حرف نزنی بی افتخار
رضا
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۱۲
دوست عزیز میشه افتخارات تیمت رو بگی ؟؟؟
شما بهتر هست حرف نزنی بی افتخار
رضا
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۱۲
دوست عزیز میشه افتخارات تیمت رو بگی ؟؟؟
شما بهتر هست حرف نزنی بی افتخار
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر