فهرست
رم هنوز آماده نیست
رم هنوز آماده نیست

رم هنوز آماده نیست

آی اسپورت بازی خانگی با فیورنتینا، از بسیاری جهات فاز جدید فصل رم را شروع می‌کند. برای حداقل یک ماه، جیالوروسی باید هفته‌ای حداقل دو بار بازی کند، و پایتخت نشین‌ها باید برای قهرمانی در سه جبهه بجنگند.

برنامه رم به هیچ عنوان آسان به نظر نمی‌رسد. بازی در لیگ با فیورنتینا، کروتونه، تورینو، اینتر و ناپولی، دو حذفی با ویارئال در یورو لیگ و دیدار رفت نیمه نهایی جام حذفی برابر لاتزیو در روز‌های آتی انتظار رم را می‌کشند. اگر رم ویارئال را شکست دهد، برنامه رم به همین منوال ادامه پیدا خواهد کرد. اما باید بگوییم این یک زمان هیجان انگیز برای تیم لوچیانو اسپالتی است. یک ماه دیگر تقریبا متوجه می‌شویم این رم توانایی شکل دادن یک فصل موفقیت آمیز را دارد یا نه.

مسلما یکی از مشکلات کلیدی تیم‌هایی که در جبه‌های مختلف می‌جنگند، عمق تیم و یک نیمکت قوی است. در خط دفاع حداقل رم قدرتمند به نظر می‌رسد.  فرمالن، فازیو، رودیگر، مانولاس و خسوس همگی برای حضور در سه پست مدافع میانی در سیستم 1-2-4-3 مورد علاقه اسپالتی آماده هستند. علی‌رغم شکست غافلگیرکننده سه هیچ برابر سمپدوریا، سه بازی قبلی رم با پیروزی 0-1 به پایان رسیده بود و نشان می‌داد می‌توان به خط دفاعی تیم اعتماد کرد و فرقی نمی‌کند چه کسی در این پست‌ها بازی می‌کند. آن‌ها دومین خط دفاع برتر لیگ را هم دارند.

برونو پرس و امرسون گزینه‌های فیکس اسپالتی برای پست وینگ‌بک هستند. اما مصدومیت یا محرومیت آن‌ها می‌تواند برای تیم دردسر درست کند. در سمت چپ ماریو روی می‌تواند بازی کند اما در صورت غیبت پرس در سمت راست، احتمالا اسپالتی دوباره به دفاع 4 نفره باز می‌گردد، کاری که در شکست ماه دسامبر برابر یووه انجام داد.

خط هافبک برای اسپالتی پر از ستاره است. استروتمن، ده روسی و ناینگلان یک مثلث قدرتمند را در وسط زمین برای رم تشکیل داده‌اند. پاردس هم در ماه ژانویه در تیم باقی ماند و تا تابستان حداقل می‌تواند مهره ارزشمندی باشد.

رقابت در پست وینگر هم سلامت خوبی دارد. پروتی، صلاح، الشعراوی هر کدام می‌توانند هم گلزنی کنند و هم برای سایر هم‌تیمی‌ها موقعیت بسازند. گرینیر هم به سادگی به تیم اضافه شده و می‌تواند به اسپالتی کمک کند. ناینگلان هم بعضا می‌تواند در این پست‌ها بازی کند.

شاید تنها مشکل رم در این زمینه، خط حمله است. ژکو در کورس آقای گلی نفر دوم است و تا اینجا در تمام رقابت‌ها 22 گل برای تیمش زده، اما آیا او می‌تواند به تنهایی تا پایان فصل بار خط حمله را به دوش بکشد؟ رم نتوانست دفرل را در ژانویه بخرد و حالا در تیم بزرگسالان، فقط توتی را به عنوان آلترناتیو ژکو دارد. توتی که 40 ساله است. با این وجود احتمالا رم باید وابستگی زیادی به ژکو حفظ کند.

البته توتی در هفته پیش در پیروزی برابر چزنا در جام حذفی با پنالتی دقیقه 97، تیتر رسانه ها شد. اما حقیقت در مورد آن بازی این بود که رم در شکستن دفاع یک تیم سری بی به مشکل خورده بود. کسانی مانند صلاح، پروتی، ناینگلان، و الشعراوی مسلما می‌توانند برای رم گلزنی کنند. اما اگر ژکو ناگهان مصدوم شود، پر کردن جای خالی او دشوار خواهد بود. احتمالا رقابت آن‌ها برای قهرمانی در لیگ هم به پایان خواهد رسید.

با نزدیک شدنِ بهار و اسکوادی که رم دارد، آن ها می‌توانند هر تیمی را به دردسر بیندازند و مسلما تیم خطرناکی در مرحله حذفی هستند. اما به نظر هنوز یک سال برای هل دادن یوونتوس و جنگ برای اسکودتو زود است. اگر آن‌ها همین تیم را حفظ کنند و نیمکت تیم را قوی‌تر سازند، می‌توان امید داشت سال بعد رم برای قهرمانی بجنگد. اما این ترس هم وجود دارد که رم در تابستان دوباره یک سری از ستاره‌ها را بفروشد. این‌گونه دوباره جیالوروسی به پله اول باز می‌گردد ...

۱    
آی اسپورت
2017-02-08 02:01:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر